Print
Zoom In
Zoom Out

امام جمعه همدان :

کمیته همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش بسیار فعال است

شناسه مطلب: 24846
زمان انتشار: يكشنبه 03 تیر 1403 ساعت 13:05

امام جمعه همدان شغل معلمی را یک عظمت دانست و گفت: در سال‌های گذشته دانشگاه فرهنگیان در همدان دچار مشکلاتی بود و آن طور که باید مورد حمایت قرار نمی‌گرفت، اما در دولت سیزدهم توجه خوبی نسبت به این مجموعه در استان را شاهد بودیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله شعبانی در دیدار با وزیر آموزش و پرورش، با گرامیداشت یاد و خاطره شهید رئیسی و شهدای خدمت، اظهار داشت: شهید رئیسی توجه ویژه‌ای نسبت به مسئله نظام تعلیم و تربیت کشور داشت.

وی با بیان اینکه اگر کسی انقلابی باشد غیر از این انتظار نمی‌رود، گفت: اگر ماهیت انقلاب اسلامی به درستی درک شود، اساسی‌ترین جایی که باید در آن سرمایه گذاری انجام شود آموزش و پرورش است و لذا هر مسئولی که نسبت به آن بیشتر توجه کرد، آن را بیشتر انقلابی می‌دانیم.

امام جمعه همدان، با تقدیر از اقدامات وزیر آموزش و پرورش، یادآور شد: یکی از موضوعات مهم در عرصه فعالیت‌های آموزشی و پرورش، دانشگاه فرهنگیان است که نیازمند توجه نسبت به آن هستیم.

وی شغل معلمی را یک عظمت خواند و گفت: در سال‌های گذشته دانشگاه فرهنگیان در همدان دچار مشکلاتی بود و آن طور که باید مورد حمایت قرار نمی‌گرفت، اما در دولت سیزدهم توجه خوبی نسبت به این مجموعه در استان را شاهد بودیم.

نماینده ولی فقیه در استان همدان، با اشاره به اجرایی شدن سند تحول بنیادین، ابراز کرد: امیدواریم به صورت جدی این طرح در آینده نیز استمرار داشته باشد و دولت آینده هم این مسیر خدمت را ادامه دهد.

وی با بیان اینکه در استان همدان کمیته همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش بسیار فعال است، ابراز کرد: امروز ارتباط با نسل جدید را باید یاد بگیریم و توجه به این مسئله یک ضرورت است.

حجت الاسلام والمسلمین شعبانی، با اشاره به فعالیت مرکز تربیت کودک و نوجوان در همدان، یادآور شد: اردوگاه‌ها بستر مناسبی هستند که می‌توان از آن به نحو احسن استفاده کرد، به بیان دیگر نباید اردوگاه‌ها صرفا جای تفریح باشد و لازم است مباحث تربیتی هم در آن مد نظر قرار گیرد.

وی همچنین با تأکید بر لزوم احترام به معلمان و جایگاه معلمان در جامعه، گفت: خیر انسان در احترام به استاد است و آن زمان است که علم هم برای شخص و هم برای جامعه، برکت پیدا می‌کند.

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری، با بیان اینکه معلم بودن یک افتخار است، تصریح کرد: ارتقا منزلت معلم در جامه یک ضرورت است و همه باید برای این مهم تلاش کنند.

معاون اداری و مدیریت منابع ستاد همکاریها؛

مراحل امریه طلاب وظیفه در حال پیگیری است

در محضر علمدار زمان؛

درس‌های عاشورایی در بیان رهبر معظم انقلاب

مشاور وزیر آموزش وپرورش:

مدرسه محرم، بهترین آموزش و پرورش را به دنبال دارد

مدارس معارفی حلقه گمشده تعلیم و تربیت است

باز این چه شورش است ....

محرم ماه آتش عشق حسین ، سوگواری فرشتگان و اشکهای بهشتی

حسین آرام جانم....

برجسته ترين ويژگى هاى امام حسين عليه السلام از نگاه اهل بیت

نگاه خوب رسانه ها به اخبار تربیتی

شماره (77) بولتن خبری ستاد همکاریها در آیینه رسانه ها منتشر شد

تصاویر/ دیدار امام جمعه شهرستان فردیس با مدیر آموزش و پرورش

معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش:

معلمان نقش آفرینان جهاد تبیین هستند

امام جمعه همدان:

تعلیم و تربیت از زیرساخت تا محتوا نیازمند توجه جدی است

مشتمل بر معارف قرآنی ویژه دانش آموزان

دفتر چهارم کتاب «پیام آسمانی» ویژه دانش آموزان روانه بازار نشر شد

مشاور وزیر آموزش و پرورش:

راهکار تحقق شعارهای انتخاباتی / تحقق نظم سیاسی در گرو اخلاق مداری

روزی که رسول گفت علی نفس من است

مباهله سند برگزیدگی و اثبات حقانیت اهل بیت علیهم السلام

فعالیت ۲۴۸ طلبه «طرح امین» در مدارس چهارمحال‌وبختیاری

روایت وزیر آموزش‌و‌پرورش از ارتقای امور فرهنگی، تربیتی و پرورشی در دوران شهید‌جمهور