Print
Zoom In
Zoom Out

در راستای توسعه همکاری دوجانبه

ستاد همکاریها و مرکز ملی پاسخ گویی به سوالات دینی، تفاهم نامه امضا کردند

شناسه مطلب: 24518
زمان انتشار: دوشنبه 22 آبان 1402 ساعت 13:21

با حضور مدیران دو مجموعه، تفاهم نامه همکاری میان ستاد همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش و مرکز ملی پاسخگویی به شبهات به امضای طرفین رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، حجت الاسلام حمید نیکزاد مشاور وزیر و دبیر ستاد همکاریها ضمن خیرمقدم به مدیر و معاونین مرکز ملی پاسخگویی به شبهات دینی با بیان اینکه تعامل و همکاری میان حوزه و آموزش و پرورش در 55 برنامه مشترک در دومین برنامه پنجم خودش بسر می برد، اظهار کرد: بنابر تأکیدات مقام معظم رهبری و مدیران ارشد وزارت آموزش و پرورش و حوزه های علمیه، تعامل و همراهی حوزه و آموزش و پرورش می بایست در ابعاد مختلف باشد.

وی افزود: در همین راستا آیت الله اعرافی در جلسات متعدد نکاتی را بیان داشتند که سرلوحه فعالیت های ما قرار گرفته است و آن اینست که تمام دستگاهها و نهادها باید پیوست آموزش و پرورشی داشته باشند.

دبیر ستاد همکاریها ادامه داد: با همین رویکرد دبیرخانه ستاد اولین برنامه 5 ساله همکاری را پشت سر گذاشت و در آستانه ورود به برنامه پنجم دوم است که می بایست از تفاهم خارج شده و به سمت برنامه ها حرکت کرد، این برنامه دوم پنج ساله بارها با نقد و نظرها اصلاح و کار جلو رفت تا ان شاءالله برنامه 5ساله دوم همکاری با دقت نظر بیشتری به تصویب برسد.

در ادامه این نشست ، حجت الاسلام محمد جواد اصغری ، رئیس مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی با ارائه گزارشی از فعالیت های این مرکز اظهار کرد: در صدد تقویت پاسخگویی دینی به ویژه در قشر جوانان و نوجوانان هستیم.

وی با اعلام افزایش ظرفیت کارشناسان پاسخگو و همچنین افزایش ساعات پاسخگویی گفت: با توجه به اعتماد و اهتمام مردم در پیگیری مسائل دینی و اعتقادی بسترهای متفاوتی ارتباطی را برای مطرح کردن سوالات خود طراحی کرده ایم بطوریکه مخاطبان می توانند با شماره تلفن ۰۹۶۴۰۰ همه روزه به جز روزهای تعطیل از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب به صورت مستقیم با کارشناسان پاسخگو مطرح نمایند. همچنین مخاطبان می توانند سؤالات را از طریق صندوق صوتی با همین شماره در هر زمان از شبانه روز ارسال و در کمتر از ۱۲ ساعت پاسخ را دریافت نمایند.

عضو هیات علمی دانشگاه باقرالعلوم در مورد سامانه پیامکی مرکز گفت: این سامانه با شماره ۳۰۰۰۹۶۴۰ تنها ویژه سوالات احکام شرعی می باشد که با میانگین ۵ ساعات پاسخ ارائه می گردد.

رئیس مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی افزود: در بخش پاسخگویی آنلاین در دو بستر اندروید با اپلیکیشن پاسخگو مرکز ملی پاسخگویی قابل دریافت از کافه بازار و مایکت و تحت وب به نشانی  https://my.pasokhgoo.ir  به صورت زنده و گفتگوی متنی پاسخگوی مخاطبین می باشد.

حجت الاسلام اصغری با اعلام به روز رسانی و بازنشر نرم افزار احکام روزه گفت: نرم افزار «احکام روزه» در دو نسخه اندروید و ویندوز توسط مرکز ملی تولید شده است و کاربران می توانند این نرم افزار را از طریق اپلیکیشن پاسخگو یا سایت مرکز دریافت نمایند. این نرم افزار، سؤالات پرتکرار مخاطبان در موضوع روزه بوده که بر اساس فتاوای مراجع بزرگوار تقلید پاسخ داده شده است.

وی در پایان گفت: مرکز ملی پاسخگویی در هشت گروه تخصصی، قرآن، حدیث، احکام، اخلاق، عقاید، سیاسی و اجتماعی و مشاوره و روانشناسی پاسخگوی هم وطنان عزیز می باشد.

در پایان این نشست ، تفاهم نامه همکاری به امضای مدیران هر دو نهاد رسید.

 

به صورت برخط:

پیش نشست هم اندیشی قطب 5 کشور ستاد همکاریها برگزار شد

در جلسه مبلّغات طرح امین نقده مطرح شد:

لزوم آشنایی دانش آموزان با آداب و اخلاق اجتماعی

امام جمعه برازجان تشریح کرد:

عوامل موفقیت تحصیلی دانش‌آموزان

توصیه های آیت الله حسینی بوشهری به مبلغان دانش آموزی

 به همت دبیرخانه ستاد همکاریها

اولین نشست طرح پیوند مسجد و مدرسه برگزارشد   

نماینده ولی فقیه در مازندران:

روحانیون باید در دو حوزه خانواده و مدرسه فعال تر عمل کنند

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی:

تلاش آموزش و پرورش برای بهره‌مندی حداکثری از ظرفیت حوزه‌های علمیه

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:

همه امکانات کشور باید در اختیار امر تربیت قرار گیرد

حجت الاسلام نیکزاد:

برگزاری شش پودمان ۶۰ ساعته برای معلمان مدارس غیردولتی

مدیران حوزوی قطب 4کشور ستادهمکاریها

ضرورت بررسی نقاط قوت و ضعف طرح امین

نشست قطب چهار کشوری ستاد همکاریها به روایت تصویر

با حضور نماینده ولی فقیه:

نشست قطب چهار کشوری ستاد همکاریها در تبریز برگزار شد

بانوان طلبه طرح امین برازجان تقدیر شدند

امام جمعه کنگان:

آموزش و پرورش کنگان در راستای تقویت معنویت در مدارس تلاش کند

نشست طلاب و روحانیون شاغل در آموزش و پرورش خوزستان برگزار شد