Print
Zoom In
Zoom Out

با حضور نمایده ولی فقیه در استان لرستان

پیوند مسجد و مدرسه با جرای طرح محراب

شناسه مطلب: 24516
زمان انتشار: يكشنبه 21 آبان 1402 ساعت 08:56

در راستای ترویج فرهنگ نماز و آشنایی دانش آموزان با آموزه های دینی طرح محراب با حضور ۱۰۰۰ دانش آموز در خرم آباد برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها ،نماینده ولی فقیه در استان در این مراسم با بر شمردن  آثار  وبرکات نماز در زندگی انسان  گفت : فواید نماز بر سلامتی جسم و روان انسان ها بسیار زیاد است و این فواید بارها و بارها در علم ثابت شده است و دانشمندان زیادی در دنیا ثابت کرده اند که نماز هم بر سلامت جسم و هم بر سلامت روانی افراد تاثیر گذار است..

رئیس کمیته همکاریهای لرستان در بخش دیگری از سخنانش به نظم نوین جهانی اشاره کرد و افزود :  انزوای آمریکا و استکبار جهانی ، انتقال قدرت از اروپا و غرب به آسیا ، شکل گیری جبهه مقاومت  از مهمترین خصوصیت های نظم نوین جهانی است و  ایران هم در این نظم نوین جهانی جایگاه شایسته ای دارد و دانش اموزان  و جوانان در شکل گیری  جایگاه در آینده نقش بسزایی دارند که باید با استعداد ، دانش و عزم راسخ خود قطار پیشرفت کشور را به جلو حرکت دهند.

امام جمعه خرم آباد به نسل کشی رژیم صهیونیستی در غزه اشاره کرد و اظهار داشت : الان همه دنیا  و مجامع جهانی جنایات رژیم کودک کش اسرائیل را در غزه می بینند   و در قبال این  کشتار کودکان و زنان  غزه سکوت اختیار کرده اند و فریاد دروغین حقوق بشر را در اغتشاشات سال گذشته  سر دادند.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان هم در این مراسم به اهمین نماز در تربیت دانش آموزان اشاره کرد و گفت : نماز در مدرسه خیلی مهم است چون باعث تربیت صحیح می‌شود و علاوه‌بر این جایگاه تعلیم و تربیت را ارتقا می‌دهد و روابط معلم و دانش‌آموز را محترمانه می‌سازد.

رضا عزتی  به اجرای طرح محراب اشاره کرد و افزود : طرح محراب ناظر بر برنامه پنج ساله ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش و مطابق با اهداف و تأکیدات سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است که موجب پیوند مدرسه و مسجد خواهد شد و در تربیت دینی و انقلابی دانش‌آموزان اثر بخشی خوبی دارد.

معاون پرورشی و فرهنگی اموزش و پرورش استان هم به حضور بیش از  یک هزار دانش آموز دختر و پسر در مسجد امام حسن عسکری گلدشت خرم آباد اشاره کرد و گفت : این طرح در سایر مساجد استان با حضور دانش اموزان پیرامون همان مسجد برگزار می شود

امین رسولی اظهار داشت : این برنامه با همکاری دفتر نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرستان خرم آباد، ادارات قرآن، عترت و نماز و امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش و دبیرخانه همکاری های حوزه و علمیه و اموزش و پرورش و با مشارکت ویژه مرکز مدیریت حوزه های علمیه برادران و خواهران استان و ستاد اقامه نماز لرستان برگزار می گردد. لازم به ذکر است علاوه بر برپایی نماز جماعت، پاسخ به سوالات دانش اموزان  در رابطه با مسائل شرعی و جهاد تبیین هم صورت می گیرد .

در پایان این مراسم به تعدادی از دانش آموزان که  پاسخ صحیح به سوالات مطرح شده توسط نماینده محترم ولی فقیه در استان را دادند، تجلیل بعمل آمد

گفتنی است طرح محراب از برنامه های ابلاغی ستاد همکاریهای حوزه علمیه و آموزش و پرورش در قالب تفاهم نامه های سالانه اسنتانی می باشد

به صورت برخط:

پیش نشست هم اندیشی قطب 5 کشور ستاد همکاریها برگزار شد

در جلسه مبلّغات طرح امین نقده مطرح شد:

لزوم آشنایی دانش آموزان با آداب و اخلاق اجتماعی

امام جمعه برازجان تشریح کرد:

عوامل موفقیت تحصیلی دانش‌آموزان

توصیه های آیت الله حسینی بوشهری به مبلغان دانش آموزی

 به همت دبیرخانه ستاد همکاریها

اولین نشست طرح پیوند مسجد و مدرسه برگزارشد   

نماینده ولی فقیه در مازندران:

روحانیون باید در دو حوزه خانواده و مدرسه فعال تر عمل کنند

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی:

تلاش آموزش و پرورش برای بهره‌مندی حداکثری از ظرفیت حوزه‌های علمیه

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:

همه امکانات کشور باید در اختیار امر تربیت قرار گیرد

حجت الاسلام نیکزاد:

برگزاری شش پودمان ۶۰ ساعته برای معلمان مدارس غیردولتی

مدیران حوزوی قطب 4کشور ستادهمکاریها

ضرورت بررسی نقاط قوت و ضعف طرح امین

نشست قطب چهار کشوری ستاد همکاریها به روایت تصویر

با حضور نماینده ولی فقیه:

نشست قطب چهار کشوری ستاد همکاریها در تبریز برگزار شد

بانوان طلبه طرح امین برازجان تقدیر شدند

امام جمعه کنگان:

آموزش و پرورش کنگان در راستای تقویت معنویت در مدارس تلاش کند

نشست طلاب و روحانیون شاغل در آموزش و پرورش خوزستان برگزار شد