Print
Zoom In
Zoom Out

 با حضور معاون وزیر و دبیر ستاد همکاریها

نشست مشترک مدیران معاونت پرورشی و ستاد همکاریهای حوزه علمیه و اموزش و پرورش بر گزار شد

شناسه مطلب: 24377
زمان انتشار: سه شنبه 07 شهریور 1402 ساعت 10:23

نشست مشترک معاون پرورشی و دبیر ستاد همکاریهای حوزه علمیه و آموزش و پرورش به همراه مدیران و معاونین هر دو مجموعه در دفتر ستاد همکاریها، مستقر در ساختمان شهید رجایی وزارت آموزش و پرورش صبح دوشنبه ششم شهریوربر گزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، دراین نشست حجت الاسلام حمید نیکزاد، ضمن خیر مقدم به معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش و مدیران و معاونان وی، از حسن همکاری این معاونت در تحقق اهداف و برنامه های ستاد همکاریها تقدیر نمود.

وی در ادامه تشکیل ستاد همکاریهای حوزه علمیه و آموزش و پرورش را یکی از اقدامات تحولی هر دونهاد با تصمیم و تدبیر مسئولان عالی دانست و گفت ؛ گرچه همکاریهای حوزه علمیه و آموزش و پرورش حتی قبل از انقلاب نیز وجود داشته و شخصیت هایی چون شهیدان بهشتی باهنر و... همواره برای کمک به تعلیم و تربیت بر مبنای آموزه های دینی تلاش نموده اند ، اما انسجام این همکاریها در دودهه اخیر به صورت هدفمند و بر اساس برنامه و تفاهم فی مابین برکات فراوانی در برداشته است.

مشاور وزیرآموزش و پرورش ، حوزه علمیه و ظرفیت های آن برای تحقق سندتحول بنیادین  را یک فرصت دانست و گفت؛ همه نهادهای مرتبط با حوزه تعلیم و تربیت باید برای اجرای این سند راهبردی اهتمام داشته باشند و حقا حوزه علمیه در این خصوص از دیگر نهادها پیشرو بوده است.

وی برنامه های معاونت پرورشی در دولت سیزدهم را راهبردی و نتیجه بخش دانست و گفت؛ در برنامه فراگیر این معاونت که درسال تحصیلی جاری اجرا خواهد شد و بهره گیری از آن را در کف مدارس شاهد خواهیم بود، حوزه علمیه و روحانیون جوان بازوان توانمندی در غنا بخشی به برنامه فراگیر خواهند بود.

 در ادامه این نشست دکتر باقرزاده معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش، با تقدیر از میزبانی ستاد همکاریها، آمادگی معاونت متبوع خود در صف و ستاد را برای همکاری با حوزه علمیه اعلام نمود و خواستار همراهی ستاد همکاریها در این خصوص شد.  

وی با اشاره به چالش های اصلی فرهنگی و پرورش در مدارس، حجم بالای دستور العملها و بخش نامه های مناسبتی  ، فعالیتی و دریافتی از معاونت های ستادی ، استانی ، و منطقه ای و مجموعه های بیرونیرا از چالشهای مدارس دانست و گفت برای حل این مساله، برنامه فراگیر پرورشی و فرهنگی درسال تحصیلی طرحی نموده ایم که قطعا در اجرای آن نیازمند کمک حوزه علمیه و نیروی انسانی توانمند در سراسر کشور هستیم.

دکتر باقر زاده با اشاره به برنامه های طرح فراگیرپرورشی و فرهنگی درپنج محور " خرد ورزی و خود مراقبتی در قالب  گفت و گو و پرسش و پاسخ "  ایمان؛ در قالب اقامه نماز جماعت اول وقت" " امید؛در قالب  سفرهای تربیتی " " هویت؛ در قالب هردانش آموز عضو یک تشکل"  و " نشاط؛ در قالب هر دانش اموز یک مسابقه... "و  بیان داشت در همه این محور ها زمینه همکاری حوزه علمیه با آموزش و پرورش برای هرچه بهتر برگزار شدن این برنامه ها وجود دارد و در ابلاغیه به مدارس سراسر کشور به این مساله اهتمام خواهیم داشت.

وی با طرح برخی از جزئیات طرح فراگیر خاطر نشان ساخت در صورت احصاء روحانیون شاغل در آموزش و پرورش و نیز روحانیون طرح امین ،مدیر هر مدرسه نزدیک ترین روحانی هر منطقه در بحث مورد نظر خود را به مدرسه دعوت خواهد نمود.

در ادامه این نشست مدیران و معاونان هر دو مجموعه دیدگاه های خود را در خصوص تعامل بهتر برای تحقق اهداف از پیش تعیین بیان کردند.  

 

 

به صورت برخط:

پیش نشست هم اندیشی قطب 5 کشور ستاد همکاریها برگزار شد

در جلسه مبلّغات طرح امین نقده مطرح شد:

لزوم آشنایی دانش آموزان با آداب و اخلاق اجتماعی

امام جمعه برازجان تشریح کرد:

عوامل موفقیت تحصیلی دانش‌آموزان

توصیه های آیت الله حسینی بوشهری به مبلغان دانش آموزی

 به همت دبیرخانه ستاد همکاریها

اولین نشست طرح پیوند مسجد و مدرسه برگزارشد   

نماینده ولی فقیه در مازندران:

روحانیون باید در دو حوزه خانواده و مدرسه فعال تر عمل کنند

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی:

تلاش آموزش و پرورش برای بهره‌مندی حداکثری از ظرفیت حوزه‌های علمیه

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:

همه امکانات کشور باید در اختیار امر تربیت قرار گیرد

حجت الاسلام نیکزاد:

برگزاری شش پودمان ۶۰ ساعته برای معلمان مدارس غیردولتی

مدیران حوزوی قطب 4کشور ستادهمکاریها

ضرورت بررسی نقاط قوت و ضعف طرح امین

نشست قطب چهار کشوری ستاد همکاریها به روایت تصویر

با حضور نماینده ولی فقیه:

نشست قطب چهار کشوری ستاد همکاریها در تبریز برگزار شد

بانوان طلبه طرح امین برازجان تقدیر شدند

امام جمعه کنگان:

آموزش و پرورش کنگان در راستای تقویت معنویت در مدارس تلاش کند

نشست طلاب و روحانیون شاغل در آموزش و پرورش خوزستان برگزار شد