Print
Zoom In
Zoom Out

دبیر ستاد همکاری‌ها تشریح کرد:

زنگ بهشت، فراخوان ایده های طلاب برای کمک به آموزش و پرورش

شناسه مطلب: 24176
زمان انتشار: سه شنبه 19 اردیبهشت 1402 ساعت 12:00

دبیر ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش از فراخوان جذب فعالیت‌های نوآورانه و خلاقانه طلاب در عرصه تعلیم و تربیت با عنوان «زنگ بهشت» خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، حجت‌الاسلام حمید نیکزاد در گفت وگویی پیرامون تقویت هویت ایرانی – اسلامی اظهار کرد: از دوره‌ای که بحث فضای مجازی، رشد شگفت‌انگیزی پیدا کرد، تمام جهت‌گیری‌های تربیتی به نحوی تحت تاثیر قرار گرفت و اثرپذیری آن فراوان بود که رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اخیر با فرهنگیان نسبت به جذاب بودن برنامه‌های پرورشی تاکید کردند.

وی با بیان اینکه 2 موضوع مهم و محوری در انتقال معارف برای نسل نوجوان و جوان وجود دارد، خاطرنشان کرد: این محورها شامل وجود نیروی انسانی فعال و موقعیتی است که محتوا می‌خواهد در آن ارائه شود.

حجت‌الاسلام نیکزاد با اشاره به برگزاری رویداد «زنگ بهشت» بیان کرد: با توجه به رشد مطلوب و خوب در حضور طلاب در سطح مدارس طی سال اخیر، رویدادی با عنوان «زنگ بهشت» برای تمام حوزویان فعال در مجموعه‌های تربیتی در حال فراخوان است که در هر نقطه‌ای از کشور هر کسی ایده نو و خلاقانه‌ای داشته باشد در این رویداد شرکت می‌کند و ایده‌های خلاقانه خود را در آن ارسال می‌کنند که این آثار داوری شده و از برگزیده آن‌ها حمایت می‌شود. این رویداد در راستای شبکه‌سازی بین شبکه فعال حوزوی و آموزش و پرورش ایجاد شده است.

دبیر ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش گفت: گسترش حضور طلاب توانمند در سطح مدارس، برکات خوبی داشته و از طلاب نخبه و شاخص حوزه علمیه در بخش‌های مختلف استفاده می‌شود و در حدود 40 برنامه مشترک همکاری بین حوزه علمیه و آموزش و پرورش وجود دارد و همه این‌ها در راستای هویت‌بخشی ملی و اسلامی مورد تاکید رهبر انقلاب است.

وی با تاکید بر اینکه هویت‌بخشی زمانی اتفاق می‌افتد که دانش‌آموز در فرآیند زندگی نسبت به برنامه‌هایی که تعریف می‌کنیم، احساس نیاز کند، افزود: در معاونت پرورشی وزارت آموزش و پرورش نیز با این رویکرد پیش می‌روند تا معارف اسلامی در بستر رسانه‌های جدید و جذاب تعریف شود و این برنامه‌ها در حال تکمیل است تا شناخت و تقویت هویت ملی مورد نظر رهبر انقلاب آنطور که شایسته است، اتفاق بیفتد.

حجت‌الاسلام نیکزاد خاطرنشان کرد: رویداد زنگ بهشت، اولین کاری بود که بعد از تاکید رهبر انقلاب نسبت به شناخت و تقویت هویت ایرانی – اسلامی با همکاری دفتر تبلیغات حوزه‌های علمیه کشور با هدف جمع‌آوری ایده‌های خلاقانه برگزار شد که ایده‌های برگزیده این رویداد در سطح کشور ترویج می‌شوند.

وی با بیان اینکه یکی از محورهای اساسی برای تحول در مدرسه، منابع انسانی است، اظهار کرد: متاسفانه طی سالیان گذشته آن نگاه ویژه‌ای که باید به سرمایه انسانی می‌شد، اتفاق نیفتاده و آموزش‌های بدو ورود و ضمن خدمت جدی گرفته نشده است.

حجت‌الاسلام نیکزاد افزود: خوشبختانه در دور جدید مدیریت آموزش و پرورش، همکاران ما تحول جدی در جذب نیرو در بخش‌های آزمون، مصاحبه و گزینش ایجاد کرده‌اند که برکات آن در سال‌های آتی در سیستم آموزشی کشور مشاهده خواهد شد.

دبیر ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش در خصوص فعالیت این ستاد و ارتباط آن با آموزش و پرورش گفت: رسالت حوزه‌ها علمیه از همان بدو ایجاد در راستای معارف اسلامی و انسان‌سازی بود و با توجه به آیات و روایات، تلاش‌های خوبی در این مسیر صورت گرفته است.

پرتال زنگ بهشت را از نشانی ذیل پیگیری کنید؛

http://zangebehesht.ir/advertising

 

 

مدیر حوزه علمیه کردستان:

حوزه علمیه و آموزش و پرورش مکمل یکدیگر هستند

تجديد ميثاق وزير آموزش و پرورش با آرمان هاي بنيانگذار انقلاب اسلامي و شهدا

مشاور وزیر و دبیر ستاد همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش:

جهت دهی فرهنگی به جوانان و نوجوانان باید برگرفته از کلام قرآن باشد

با حضور مشاور وزیر آموزش و پرورش

نشست کمیته همکاریهای استان کردستان آغاز شد +عکس

دبیر ستاد همکاری‌ها اعلام کرد

مصوبه خدمت وظیفه روحانیون در آموزش و پرورش ابلاغ شد

دومین نشست هم‌اندیشی ائمه‌جمعه و مدیران مناطق آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران

حجت الاسلام والمسلمین مردان‌پور خبرداد:

انجام ۹۳۴ هزار و ۵۴۱ فعالیت توسط مبلغین طرح امین در سال گذشته

حجت الاسلام والمسلمین ملکی:

طلاب طرح امین باید سرآمد باشند

علیرضا رحیمی:

آینده جامعه با طرح امین روشن است

تصاویر/ آیین اختتامیه مدارس امین حوزه علمیه قم

به مناسبت سالروزعروج ملکوتی پیرجماران

جرعه نوشی از مکتب انسان سازامام خمینی "ره"

نایب رئیس کمیته همکاریهای شهرستان های استان تهران:

اجرای طرح شمیم راهی موثر جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی

معاون سازماندهی و سخنگوی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور؛

«ابتکارات و خلاقیت معلمان» رشد و تعالی را در مدارس رقم می‌زند

تبریک آیت الله اعرافی به وزیر جدید آموزش و پرورش

فراخوان ثبت نام طرح امین استان قم آغاز شد