Print
Zoom In
Zoom Out

معاون وزیر آموزش و پرورش:

اجرای طرح مراقبتی«نماد» در 40هزار مدرسه کشور

شناسه مطلب: 13678
زمان انتشار: دوشنبه 11 مهر 1401 ساعت 17:40

معاون پرورشی وفرهنگی وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر لزوم همکاری بیشتر دستگاه های دیگر جهت مراقبت بهتر از دانش آموزان در برابر آسیب های اجتماعی، از فعال شدن این طرح در 40هزار مدرسه و پوشش 6میلیون دانش آموز در طرح «نماد» خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، اصغرباقرزاده، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در آیین افتتاح مدارس طرح امین در استان قم اظهارکرد: آموزش و پرورش در گام اول اجرای طرح نماد تعداد 6 هزار مدرسه و جمیعتی بالغ بر یک میلیون دانش آموز را در این طرح تحت پوشش قرار داد که با حمایت سایر دستگاهها و قوت این طرح، امسال تعداد مدارس را به 40 هزار مدرسه و 6میلیون دانش آموز ارتقا خواهیم داد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت طرح مدارس امین و مشارکت ارزشمند حوزه های علمیه با وزارت آموزش و پرورش با اشاره به وجود ۱۲۰ هزار مدرسه در کشور گفت: در ۲۰ هزار مدرسه به دلیل کم بودن جمعیت دانش‌آموزی برای فعالیت‌های تربیتی به مدیران و معلمان موجود بسنده می‌کنیم، اما در ۱۰۰ هزار مدرسه نیازمند به کارگیری نیروهای قوی و کارآمد برای امور فرهنگی هستیم.

باقرزاده که در تالار بیداری اسلامی جامعه الزهرا (س) سخن می گفت، افزود: معلمان چون ارتباط مستمر، مستقیم و بیشتری با دانش آموزان دارند، از نقش حساس و ویژه تربیتی نیز برخوردار هستند.

وی با اشاره به اهمیت حضور طلبه‌ها و روحانیان در برنامه‌های تربیتی خاطرنشان کرد: کارهای فرهنگی برای معلمان از کارهای تربیتی که در خصوص دانش‌آموزان انجام می‌شود، خیلی موثرتر و مورد نیازتر است.

معاون وزیر آموزش و پرورش خطاب به روحانیان گفت: در ارتباط‌هایی که در مدارس دارید، سعی کنید، معلمانی که با آنها امکان ارتباط گیری است را تحت تاثیر قرار دهید.

وی با ذکر این مطلب که تنها در ۴۲ هزار مدرسه کشور مربی تربیتی داریم و ۵۸ هزار مدرسه بدون مربی است گفت: ۱۳ هزار فرد فعال در امر مشاوره درسی و تربیتی نیز حضور دارند، و همچنان تعداد زیادی از مدارس از مشاوره محروم هستند.

باقرزاده در بخشی از سخنان خود با اشاره به فعالیت‌های قرآنی در مدارس خاطرنشان کرد: در حوزه قرآن تلاش کرده‌ایم، مسابقه محوری را به آموزش عمومی قرآن تبدیل کنیم، چراکه احتیاج به آموزش عمومی قرآن داریم، اول هم از معلمان شروع کرده‌ایم.

وی اضافه کرد: با پذیرش اداره‌کل آموزش و پرورش قم، طرح آموزش قرآن به آموزگاران مقطع ابتدایی با هدف مانوس شدن با این کتاب آسمانی اجرا می‌شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش همچنین با اشاره به طرح نظام مراقبت‌ از دانش‌آموزان موسوم به "نماد" گفت: این طرح برای یک میلیون دانش‌آموز اجرا شد، در حالی که هدف گذاری ما بر روی ۶ میلیون دانش‌آموز در ۴۰ هزار مدرسه است.

وی افزود: بر اساس این طرح وضعیت سلامت روحی و روانی دانش‌آموزان با سوال‌هایی که از خود آنها و والدینشان مطرح می‌کنیم، مورد سنجش قرار می‌گیرد.

تصاویر / نشست پرسش و پاسخ دانش آموزان دختر با نماینده ولی فقیه در استان قزوین

مدیر حوزه علمیه هرمزگان:

جزیره کیش الگوی موفق طرح امین مدارس هرمزگان معرفی شود

دبیر ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش :

مشی اخلاقی و با کرامت به شدت مورد نیاز جامعه امروز ماست

بازسازی نیمکت‌های یکی از مدارس کرج توسط طلاب گروه جهادی رأیة الهدی

رهبرمعظم انقلاب در پاسخ به نامه جمعی از دانش‌آموزان:

خود را برای هرچه بهتر ساختن كشور آماده کنید

نایب ریس کمیته همکاریهای خراسان شمالی:

حرکت جهاد تبیین با تشکیل کمیته همکاری، در مدارس از اولویت های ویژه نهاد آموزش وپرورش محسوب می شود

دبیر ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش :

جلسات گفت و گو، مناظره بین معلمان و روحانیون افزایش پیدا کند.

مشاور وزیر آموزش وپرورش:

چینش ظرفیت های حوزه و آموزش و پرورش نقشه راه تربیت دانش آموز تراز انقلاب است

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی:

محل خنثی سازی جنگ ترکیبی آموزش و پرورش است

دبیرستاد همکاریها به استان خراسان شمالی سفر کرد

مدیر آموزش و پرورش منطقه 18 تهران:

طرح امین بازوی قدرتمند امور پرورشی می باشد

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری:

نظام آموزشی باید معلم پرور باشد

روحانی طرح امین در مدرسه شهید بهشتی رودهن:

ارتباط صمیمانه با دانش‌آموز مانع مقاومت او در فرایند آموزش و تربیت می‌شود/فیلم

نام‌نویسی ۵۰۰ طلبه در طرح امین کهگیلویه‌وبویراحمد

نگاه خوب رسانه ها به اخبار تربیتی

شماره (60)بولتن خبری ستاد همکاریها در آیینه رسانه ها منتشر شد