Print
Zoom In
Zoom Out

آیت الله اعرافی:

در مدارس طرح امین، مدیرمدرسه نقش محوری دارد

شناسه مطلب: 13677
زمان انتشار: دوشنبه 11 مهر 1401 ساعت 17:02

مدیرحوزه های علمیه گفت: مدیریت تربیتی یکی از دشوارترین اقدامات عالم است و انتظاری که از مدیر، مربی و مبلغ تربیتی در سیستم تعلم و تربیت وجود دارد، مدیریت تربیتی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، آیت الله علیرضا اعرافی، مدیرحوزه های علمیه و رئیس ستاد همکاریهای حوزه های علمیه و آموزش و پرورش طی سخنانی در همایش آیین افتتاح مدارس طرح امین استان قم، اظهار کرد: امر تربیت امروز در مدارس با نقش آفرینی مدیر، مربی و روحانی فعال در این عرصه به خود رنگ تازه ای گرفته است و باید این شیوه با محوریت مدیر مدرسه انسجام و ساماندهی بیشتری به خود بگیرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: اگر بخواهیم در علوم انسانی دو علم یا دو موضوع مهم، ظریف و اساسی را معرفی کرد می توان به علم مدیریت وتربیت اشاره کرد که کارهای زیاد و پیچیده ای در این عرصه صورت گرفته است و آنچه امروز از مدارس انتظار می رود شکل گیری هسته مدیریت تربیتی است که باید شکل بگیرد.

آیت الله اعرافی تصریح کرد: با شکل گیری هسته مدیریت تربیتی در مدارس با محوریت مدیر مدرسه، معاون پرورشی، مبلغ طرح امین وسایر عوامل ، می تواند نقش ارزشمند و اثرگذاری را در میان دانش آموزان ایفا کند.

عضو فقهای شورای نگهبان تأکید کرد: امروز حوزه و آموزش و پرورش با همبستگی به دنبال ارتقای نقش مدیریت تربیتی در جامعه است و اگر این اتفاق مهم در مسیر درست خودش حرکت کند بدون تردید نگرش جدیدی در آینده نظام و انقلاب بر مبنای بیانیه گام دوم انقلاب و سند تحول بینادین آموزش و پرورش رقم خواهد خورد.

وی بیان داشت: آموزش و پرورش یکی از نهادهای انقلاب اسلامی است که تمام دستگاههای دولتی، نیمه دولتی و خصوصی باید در سیاست ها و برنامه های خود پیوست آموزش و پرورشی داشته باشند، البته مطالبات زیادی از آموزش و پرورش است که جای خود، اما قبل از آن باید سازمان ها، نهادها، ارگان ها و دستگاههای دولتی  وخصوصی برای پیشبرد، اهداف و سیاست های آموزش و پرورش هر کدام اقدامی علمی را با ارائه یک پیوست آموزش و پرورشی ارائه کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: هرچقدر برای آموزش وپرورش کار کنیم و هزینه کنیم جای دوری نرفته و سرمایه گذاری است. هر سازمان و نهاد باید سهم خود را نسبت به آموزش و پرورش بپردازد، حتی حوزه علمیه. ما در این مسیر هر چه داریم و بضاعت ما است در خدمت آموزش و پرورش است و بدانید حوزه، دانشگاه و آموزش  وپرورش ارکان مهم علمی و دانشی این نظام امند که نقش آموزش و پرورش محوری و بنیادین است.

مدیرحوزه های علمیه با اشاره به برنامه هفتم توسعه گفت: ان شاءالله در تدوین برنامه نگاه ویژه تری به این امر خواهیم داشت و رسالت سایر سازمان ها و نهادها را نسبت به آموزش و پرورش تببین خواهیم کرد.

آیت الله اعرافی در پایان به سندتحول بنیادین آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: متاسفانه علی رغم همه زحماتی که کشیده شده است، تاکنون ده درصد از اهداف سند پیاده شده است که یک نوع بی انگیزگی و عدم پشتیبانی موجب این اتفاق است. کار تربیتی و فرهنگی هزینه دارد و باید همه پای کار باشند و هزینه کنند چرا که سرمایه گذاری مطمئن برای آینده نظام و انقلاب است.

تصاویر / نشست پرسش و پاسخ دانش آموزان دختر با نماینده ولی فقیه در استان قزوین

مدیر حوزه علمیه هرمزگان:

جزیره کیش الگوی موفق طرح امین مدارس هرمزگان معرفی شود

دبیر ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش :

مشی اخلاقی و با کرامت به شدت مورد نیاز جامعه امروز ماست

بازسازی نیمکت‌های یکی از مدارس کرج توسط طلاب گروه جهادی رأیة الهدی

رهبرمعظم انقلاب در پاسخ به نامه جمعی از دانش‌آموزان:

خود را برای هرچه بهتر ساختن كشور آماده کنید

نایب ریس کمیته همکاریهای خراسان شمالی:

حرکت جهاد تبیین با تشکیل کمیته همکاری، در مدارس از اولویت های ویژه نهاد آموزش وپرورش محسوب می شود

دبیر ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش :

جلسات گفت و گو، مناظره بین معلمان و روحانیون افزایش پیدا کند.

مشاور وزیر آموزش وپرورش:

چینش ظرفیت های حوزه و آموزش و پرورش نقشه راه تربیت دانش آموز تراز انقلاب است

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی:

محل خنثی سازی جنگ ترکیبی آموزش و پرورش است

دبیرستاد همکاریها به استان خراسان شمالی سفر کرد

مدیر آموزش و پرورش منطقه 18 تهران:

طرح امین بازوی قدرتمند امور پرورشی می باشد

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری:

نظام آموزشی باید معلم پرور باشد

روحانی طرح امین در مدرسه شهید بهشتی رودهن:

ارتباط صمیمانه با دانش‌آموز مانع مقاومت او در فرایند آموزش و تربیت می‌شود/فیلم

نام‌نویسی ۵۰۰ طلبه در طرح امین کهگیلویه‌وبویراحمد

نگاه خوب رسانه ها به اخبار تربیتی

شماره (60)بولتن خبری ستاد همکاریها در آیینه رسانه ها منتشر شد