Print
Zoom In
Zoom Out

مدیر مدارس امین قم خبر داد؛

حضور مبلغان طرح امین در همه مدارس استان قم

شناسه مطلب: 13558
زمان انتشار: يكشنبه 30 مرداد 1401 ساعت 09:12

حجت الاسلام رجبی گفت: با توجه به انعقاد تفاهم نامه حوزه علمیه قم با اداره کل آموزش و پرورش، به تمام مدارس استان قم در سال تحصیلی جدید مبلّغان امین اعزام می‌شوند.

طرح مدارس «امین» طرحی است كه روحانیون مبلغ موظف به حضور ساعاتی مشخص در مدارس برای پرداختن به فعالیت فرهنگی و تربیتی هستند و برای این هدف، متناسب با نیازهای پایه های تحصیلی ابتدایی و متوسطه اول و دوم آموزش گزینش می شوند.

در این طرح روحانیون مبلغ پس از گذراندن دوره های آموزشی و تخصصی و اخذ مدرك در مدارس متقاضی اجرای طرح امین حضور پیدا كرده و در مدارس مربوطه برنامه هایی را براساس توافق با آموزش و پرورش تعریف و حیطه كاری روحانیون مشخص می شود تا موازی كاری و تداخلی با سایر برنامه های مدرسه ایجاد نشود.

در طرح امین روحانیون مبلغ ضمن مشاوره در حوزه های فرهنگی، پرورشی، مذهبی، پاسخگوی سوالات دانش آموزان در زمینه های مختلفی همچون نماز، بلوغ و شبهاتی دینی هستند؛ بدون شک دانش آموزان در مدارس نیازمند اطلاعاتی درباره دین هستند تا بتوانند به آموزه های دینی از جمله نماز و احترام به والدین علاقه مند شده و اگر دانش آموزان ارتباط موثر قلبی و روحی و روانی با روحانی مبلغ آموزش دیده، داشته باشند، بسیاری از آسیب های اجتماعی در جامعه اسلامی كاهش پیدا می کند.

حجت الاسلام علی رجبی مدیر مدارس امین قم در گفت گویی گزارشی از روند اعزام روحانیون مبلغ به مدارس استان قم و دوره های عمومی و تخصصی مبلغان طرح امین در سال تحصیلی جدید(1402-1401) تهیه کرده است که در ادامه می خوانید:

حجت الاسلام رجبی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه حوزه علمیه قم با اداره کل آموزش و پرورش اظهار داشت: با توجه به انعقاد تفاهم نامه حوزه علمیه قم با اداره کل آموزش و پرورش بر مبنای سند تحول، مقرر شد به تمام مدارس استان قم (اعم از دخترانه و پسرانه) در سال تحصیلی جدید(1402-1401) مبلّغان امین(طلاب توانمند خواهر و برادر) در زمینه تبلیغ دانش آموزی اعزام شوند.

مدیر مدارس امین قم در ادامه خاطر نشان کرد: هم اکنون تمامی مبلغینی که قرار است از ابتدای شروع سال تحصیلی جدید به مدارس اعزام شوند، در حال گذراندن دوره های عمومی و تخصصی مربوطه از طریق سایت مهارت خانه طلاب هستند تا قبل از شروع سال تحصیلی، آموزش ها و تخصص های لازم را فراگیرند.

حجت الاسلام رجبی با اشاره به استقبال مبلغان از این طرح به آمار مدارس و مبلغان طرح امین پرداخته و بیان داشت: تعداد کل مدارس امین استان قم 1169 شیفت، تعداد متقاضیان مبلغ طرح امین 3415 نفر، تعداد مصاحبه شوندگان 1363 نفر و تعداد اعزام شوندگان نیز 809 نفر می باشند که علاوه براین آمار، حدود 50 مبلغ(خواهر و برادر) در ایام تابستان امسال نیز در حال فعالیت در پایگاه های تابستانی آموزش و پرورش مثل دارالقرآن ها، اردوگاه ها و کانون های فرهنگی هستند.

مدیر مدارس امین قم مهمترین خصوصیات اعزام مبلغین امین به مدارس امسال را، اعزام های تخصصی و متناسب با مخاطبین در مدارس عنوان کرد و اظهار داشت: تاکنون حدود 400 مبلغ متخصص شناسایی شده و بسیاری اعزام شده اند و الباقی مبلغان نیز در حال اعزام به محل های تعیین شده می باشند.

حجت الاسلام رجبی در پایان به بیان برخی از تخصص های مبلغین طرح امین پرداخت و خاطر نشان کرد: برخی از تخصص های مبلغان طرح امین عبارت است از حافظان کل قرآن کریم، قاریان ممتاز، طراح و نقاش، متخصص در زمینه رسانه و تولیدات رسانه ای، خطاط، مهندس، ورزشکار حرفه ای، مشاور در امور خانواده و تربیت، مشاور و متخصص در زمینه پیشگیری از اعتیاد و آسیب های اجتماعی که امیدواریم با عنایات خداوند متعال و توجهات ولی عصر(عج) امسال شاهد تحول فرهنگی در زمینه تبلیغ دانش آموزی در استان قم باشیم.

تصاویر / نشست پرسش و پاسخ دانش آموزان دختر با نماینده ولی فقیه در استان قزوین

مدیر حوزه علمیه هرمزگان:

جزیره کیش الگوی موفق طرح امین مدارس هرمزگان معرفی شود

دبیر ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش :

مشی اخلاقی و با کرامت به شدت مورد نیاز جامعه امروز ماست

بازسازی نیمکت‌های یکی از مدارس کرج توسط طلاب گروه جهادی رأیة الهدی

رهبرمعظم انقلاب در پاسخ به نامه جمعی از دانش‌آموزان:

خود را برای هرچه بهتر ساختن كشور آماده کنید

نایب ریس کمیته همکاریهای خراسان شمالی:

حرکت جهاد تبیین با تشکیل کمیته همکاری، در مدارس از اولویت های ویژه نهاد آموزش وپرورش محسوب می شود

دبیر ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش :

جلسات گفت و گو، مناظره بین معلمان و روحانیون افزایش پیدا کند.

مشاور وزیر آموزش وپرورش:

چینش ظرفیت های حوزه و آموزش و پرورش نقشه راه تربیت دانش آموز تراز انقلاب است

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی:

محل خنثی سازی جنگ ترکیبی آموزش و پرورش است

دبیرستاد همکاریها به استان خراسان شمالی سفر کرد

مدیر آموزش و پرورش منطقه 18 تهران:

طرح امین بازوی قدرتمند امور پرورشی می باشد

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری:

نظام آموزشی باید معلم پرور باشد

روحانی طرح امین در مدرسه شهید بهشتی رودهن:

ارتباط صمیمانه با دانش‌آموز مانع مقاومت او در فرایند آموزش و تربیت می‌شود/فیلم

نام‌نویسی ۵۰۰ طلبه در طرح امین کهگیلویه‌وبویراحمد

نگاه خوب رسانه ها به اخبار تربیتی

شماره (60)بولتن خبری ستاد همکاریها در آیینه رسانه ها منتشر شد