Print
Zoom In
Zoom Out

هنرنمایی طلاب جهادی کهگیلویه و بویراحمد در امر تعلیم و تربیت

شناسه مطلب: 12678
زمان انتشار: چهارشنبه 17 شهریور 1400 ساعت 14:02

گروه طلاب جهادی حوزه علمیه کهگیلویه و بویراحمد در شرایط کرونایی تلاش می‌کنند دست در دست هم تعلیم و تربیت را تعطیل نکنند و نسبت به دانش آموزان تکالیف تبلیغی خود را انجام دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، با مشارکت مدرسه‌ی علمیه حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف دهدشت طلاب کهگیلویه و بویراحمد در قالب گروهی ۴ نفره  به روستای لیراب از توابع شهر دیشموک در راستای لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب رفتند.

این روزها هر کسی هر آنچه در توان دارد برای کمک به نیازمندان و مقابله با محرومیت زادیی و مقابله با تهاجم فرهنگی در بستر فضای مجازی صرف می‌کند، در این میان با حضور طلاب  جهادی حوزه علمیه کهگیلویه و بویراحمد بعد از سخنرانی مقام معظم رهبری که فرمودند: جوانان به  میدان بیایند لبیک گفته و کمر همت بسته‌اند  تا در راه یاری نیازمندان قدم بردارند.

عمده فعالیت گروه طلاب جهادی در روستای لیراب می توان به برگزاری کلاس‌های اعتقادی، فرهنگی، مذهبی، مشاوره خانواده، ارتباط با فرزند و همسر و مسابقات مختلف ویژه کودکان و نوجوانان و همچنین کار با کودکان و نوجوانان که شامل قصه خوانی و تربیت دینی کودکان و نوجوان و از همه مهمتر بحث در فضای مجازی و چگونگی استفاده بهینه از فضای مجازی بود، اشاره کرد، چرا که در ایام کرونا، به گفته کارشناسان ذی ربط مصرف اینترنت توسط کودکان و نوجوانان با افزایش چند صد درصدی همراه بوده است. علت آن هم استفاده از سامانه «شاد» و خانه‌نشینی فرزندان بوده و والدین هم چاره‌ای جز در اختیار گذاشتن لپ‌تاپ و تبلت و موبایل به فرزندان نداشته‌اند.

از جمله پیامدهای منفی فضای مجازی از ابعاد گوناگون، می توان به آسیب های روانی و شخصیتی، آسیب های خانواده، و آسیب های اخلاقی و فرهنگی اشاره کرد. بنابراین، هدایت و نظارت والدین در کنار شناخت و آگاهی از آسیبهای پیش روی فضای مجازی، میتواند از بهترین راهکارها در جهت رفع آسیب‌های فضای مجازی باشد.

 هر چند کودکان ما یک فضای امن و پاک در اینترنت ندارند، اما وقتی کودک و نوجوان ما وارد اینترنت می‌شود، به مطالب بزرگسالان دسترسی دارد. این در حالی است که در دیگر کشورها یا وسیله دستیابی به اینترنت محدود شده یا اینترنت محدود برای کودک وجود دارد.

چالش دیگر فضای مجازی برای کودکان ما، وجود پیام‌رسان‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام ،تلگرام، واتساب و ... محتوای بی‌در و پیکر و محدود نشده در آنها برای کودک و نوجوان است.

به همین منظور گروهی از طلاب جهادی حوزه علمیه کهگیلویه و بویراحمد پیرو فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر حضور جوانان و روحانیان در اردوهای جهادی برای کمک به نیازمندان و محرومان پای کار آمدند و از هیچ تلاشی دریغ نکردند.

کار فرهنگی طلاب با کودکان و نوجوانان در روستای لیراب  به مدت ۱۴ روز ادامه داشت و هر روزی ۲ جلسه ۳ ساعته،  صبح ها و بعد از ظهر ها برگزار می‌شد. و تعداد افرادی که در جلسه ها شرکت می کردند حداقل ۴۰نفر بودند  که خیلی از مواقع این تعداد به ۶۰ تا ۸۰ نفر می‌رسیدند.

طی این مدت ۱۴ روزه دانش‌آموزانی که نسبت به ما بقی افراد مستعد تر بودند به صورت خصوصی کلاس قرآن برای آنها برگزار شد که تعداد آنها ۶ نفر که همین افراد در نماز جماعت شرکت می‌کردند.

 اما این پایان کار  طلاب در روستای لیراب نبود، بلکه به بچه های روستا هم سری زدند تا از حال آنها با خبر شوند.

 طلاب با توجه به نبود مسجد در روستا (با وجود جمعیتی بالغ بر ۱۰۰۰نفر و حدود ۲۰۰خانواده) هر روز با تعدادی از خانواده‌ها صحبت می‌ کردند که مقداری از هزینه ساخت مسجد تهیه شود تا بلکه گوشه ای از محرومیت زدایی در این روستا کم رنگ تر شود.

 به گفته حجت الاسلام امینی و حجت الاسلام مرتضوی عضو گروه طلاب بسیجی و جهادی دست در دست هم گذاشته تا در این شرایط سخت کرونایی بتوانند به همنوعان خود کمک کنند و در این روزهای سخت در کنار آنها باشند.

 

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان

لغو اجرای «سند ۲۰۳۰ » هر چند با تأخیر، ولی ارزشمند است/ فعالیت های انجمن اسلامی زیر پرچم آرمان مهدوی (عج) است.

برگزاری دومین دوره تابستانه توانمندسازی مبلغین مدارس طرح امین اصفهان

دریایی از معرفت در دو واژه کوتاه

راه رهایی از جهالت و نادانی در گفتار امام حسن (علیه السلام )

ثمرات نهال نوپای طرح امین در مدارس

رایحه خوش تربیت دینی در مدرسه شهید آیت‌ الله مدنی همدان

گزیده آثار اولین جشنواره فرهنگی هنری «علمدار» منتشر شد

مدارسی از جنس انقلاب اسلامی

خیز مدارس صدرا برای تحقق عدالت آموزشی / تربیت و کادر سازی برای تحقق گام دوم انقلاب اسلامی

سخنران حرم مطهر حضرت معصومه(س)؛

چگونه فرزندان خود را تربیت دینی کنیم؟

به همت مرکز معلم مبلغ حوزه؛

ثبت نام دوره آمادگی آزمون استخدامی آموزش و پرورش

یک مدیر حوزوی:

لزوم هدایت دانش‌آموزان به سمت آینده روشن

مدیر حوزه علمیه استان فارس:

تعداد مدارس طرح اَمین استان فارس به ۱۵۰۰ مدرسه می رسد

عضو کمیته همکاریهای خوزستان خبرداد:

حضور یکهزار طلبه خوزستانی در طرح تربیتی مدارس امین

برگزاری پویش مجازی سرباز حسینم ویژه کودکان و نوجوانان تا ۱۵ سال

رئیس مرکز تربیت معلّم مبلّغ خبرداد:

مرکز تربیت معلّم مبلّغ به دانشکده ارتقا می یابد

نایب رئیس کمیته همکاریهای خراسان شمالی

آموزش و پرورش از فعالیت های مشترک تمام دستگاهای فرهنگی استقبال می کند

دیدار سرپرست وزارت آموزش و پرورش با نماینده ولی فقیه در استان گلستان