Print
Zoom In
Zoom Out

دمی با امام و رهبر جوان پسند

امیدم به این نسل خیلی زیاد است؛ محبت من به این نسل خیلی زیاد است

شناسه مطلب: 12668
زمان انتشار: شنبه 13 شهریور 1400 ساعت 16:49

اگر شور و احساس جوانی با شعور عمیق دینی و سلاح توانای ایمان الهی تجهیز شود، سعادت نسل جوان و سلامت جامعه تضمین خواهد شد.

جوانی فصل شورانگیز زندگی و مظهر نشاط و سازندگی است.روح لطیف و قلب ظریف جوان جلوهٔ زیبای آفرینش و صحیفه‌ مصفای هستی است.شور زندگی و آهنگ سازندگی در نگاه روشن و امیدوار جوان متجلی است.اگر شور و احساس جوانی با شعور عمیق دینی و سلاح توانای ایمان الهی تجهیز شود، سعادت نسل جوان و سلامت جامعه تضمین خواهد شد

پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها،برخی از منویات رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای در خصوص قدر دانستن فرصت جوانی و نیزاهتمام و اعتماد به جوانان مسئولیت شناس برای پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی را منتشر می کند  

دولت جوان‌ساز!

یکی از کارهای مهم در دولت، جوان‌سازی دولت است ... این کار، هم احساس انسداد را در کشور از بین می‌برد و وقتی که جوان‌ها ببینند می‌توانند وارد میدان کار بشوند و حرکت کنند و تصمیم‌گیری کنند، در کشور احساس انسداد به‌وجود نمی‌آید، هم شما یک ذخیره‌ ارزشمندی برای آینده برای مدیران ارشد کارکشته و مجرّب دارید فراهم می‌کنید.

 

*موتور جوانی

بعضی می‌گویند؛ ما ابزارهای مدرن نداریم، ابزارهای پیشرفته نداریم؛ بنده عرض می‌کنم: جوان ایرانی که می‌تواند غنی‌سازی اورانیوم را در ظرف مدّت کوتاهی از سه‌ونیم درصد به بیست درصد برساند، یا می‌تواند در ساخت موشک و هواپیما با وجود تحریم‌های بسیار سخت بین‌المللی درست کند؛ این جوان نمی‌تواند ماشین را برای تولید خودرو یا فلان موضوع دیگر پیشرفت بدهد و پیش ببرد؟ چرا نمی‌تواند؟/

*مسئولان نوجوان!

شما جوان‌ها خودتان را در قبال مسئله‌ پیشرفت کشور مسئول بدانید. شما جزئی از فعّالان این نقشه‌ وسیع و همه ‌جانبه بدانید و برای آن خودتان را آماده کنید. این آمادگی، یک روز با درس خواندن، یک روز با تحقیق کردن، یک روز با ساختن، یک روز با کار و ابتکار، یک روز با اتّخاذ مواضع درست سیاسی، یک روز با حضور در میدان سیاست است؛ هر روزی، هر دوره‌ای از زندگی شما یکی از این اقتضائات را دارد.

*بچه‌ها بدرخشید

جوان‌های دانشمند و عالم؛ شما می‌توانید مسیر کشور را اگر چنانچه غلط است، برگردانید به مسیر درست، خوشبختانه جهت‌گیری در کشور جهت‌گیری درستی است؛ البتّه اشکالات در گوشه ‌و کنار فراوان وجود دارد، می‌توانید اشکالات را برطرف کنید؛ می‌توانید کمک کنید که جهت‌گیری‌ها خراب نشود، این کاری است که شما جوان‌ها می‌توانید بکنید.

*کشور متعلق به نسل جوان است

عزیزان من! کشور مال شماست؛ کشور متعلق به نسل جوان است؛ شما باید این کشور را بسازید؛ شما باید پایه‌های مَجد و عظمتی را که این انقلاب و دست توانای معمار انقلاب بنا گذاشته است، حفظ کنید و بالا ببرید؛ شما باید با نیروی خود، اراده، دانش و ایمان خود، عقب‌ماندگی‌های چند ده‌ساله دوران قبل از انقلاب را جبران کنید.

*آینده برای شماست

فردای این کشور متعلق به شما نوجوانان است؛ شماها هستید که این کشور و این ملت و این حرکت و این تاریخ را اداره خواهید کرد؛ خودتان را برای آن‌ روز آماده کنید.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان

لغو اجرای «سند ۲۰۳۰ » هر چند با تأخیر، ولی ارزشمند است/ فعالیت های انجمن اسلامی زیر پرچم آرمان مهدوی (عج) است.

برگزاری دومین دوره تابستانه توانمندسازی مبلغین مدارس طرح امین اصفهان

دریایی از معرفت در دو واژه کوتاه

راه رهایی از جهالت و نادانی در گفتار امام حسن (علیه السلام )

ثمرات نهال نوپای طرح امین در مدارس

رایحه خوش تربیت دینی در مدرسه شهید آیت‌ الله مدنی همدان

گزیده آثار اولین جشنواره فرهنگی هنری «علمدار» منتشر شد

مدارسی از جنس انقلاب اسلامی

خیز مدارس صدرا برای تحقق عدالت آموزشی / تربیت و کادر سازی برای تحقق گام دوم انقلاب اسلامی

سخنران حرم مطهر حضرت معصومه(س)؛

چگونه فرزندان خود را تربیت دینی کنیم؟

به همت مرکز معلم مبلغ حوزه؛

ثبت نام دوره آمادگی آزمون استخدامی آموزش و پرورش

یک مدیر حوزوی:

لزوم هدایت دانش‌آموزان به سمت آینده روشن

مدیر حوزه علمیه استان فارس:

تعداد مدارس طرح اَمین استان فارس به ۱۵۰۰ مدرسه می رسد

عضو کمیته همکاریهای خوزستان خبرداد:

حضور یکهزار طلبه خوزستانی در طرح تربیتی مدارس امین

برگزاری پویش مجازی سرباز حسینم ویژه کودکان و نوجوانان تا ۱۵ سال

رئیس مرکز تربیت معلّم مبلّغ خبرداد:

مرکز تربیت معلّم مبلّغ به دانشکده ارتقا می یابد

نایب رئیس کمیته همکاریهای خراسان شمالی

آموزش و پرورش از فعالیت های مشترک تمام دستگاهای فرهنگی استقبال می کند

دیدار سرپرست وزارت آموزش و پرورش با نماینده ولی فقیه در استان گلستان