امروز : 1400/02/01
2021-04-21
شناسه خبر : 12412
تاریخ انتشار : 1400/01/18 14:32
۳ سند راهبردی تدوین شده در آموزش و پرورش استان ارائه شد

با حضور مدیرکل آموزش و پرورش در دفتر امام جمعه زاهدان؛

۳ سند راهبردی تدوین شده در آموزش و پرورش استان ارائه شد

با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان در دفتر امام جمعه زاهدان ۳ سند راهبردی تدوین شده در آموزش و پرورش استان در حوزه نیروی انسانی، فضاها و جذب بازماندگان از تحصیل به نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان ارائه شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، رخشانی در این نشست ضمن قدردانی از حمایت ها، همراهی ها، هدایت ها و رهنمودهای راهگشای نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با برنامه ها و فرایندهای آموزشی و تربیتی در مجموعه آموزش و پرورش استان اظهار داشت: با تلاش مجدانه مجموعه‌ای از همکاران خوش‌فکر، ساعی و متخصص امر با هدف دسترسی آسان تر به اهداف تعیین شده در حوزه‌های مختلف اسناد راهبردی و تعیین کننده وضعیت نیروی انسانی، فضاها و جذب بازماندگان از تحصیل تهیه و تدوین گردیده است.

وی افزود: از آنجایی که آمار و اطلاعات می‌تواند شرایط موجود در حال حاضر، گذشته و پیش‌بینی وضعیت آینده را ترسیم نماید به دنبال احصا دقیق داشته ها و نداشته ها بودیم که این مهم امروز محقق شده و از این طریق برنامه‌ریزی لازم برای مدیریت بهره وری هر چه بهتر از منابع صورت خواهد گرفت. نماینده ولی فقیه در استان نیز در این نشست اولویت سنجی در همه مولفه ها و فرایند ها به ویژه در دستگاه تعلیم و تربیت را یک ضرورت دانست و بیان داشت: مادامی که در مسیر اجرایی شدن یک فرایند به دنبال پیاده نمودن اصول و قواعد آن به صورت علمی و متقن باشیم قطعا تغییر و تحولی تاثیرگذار و ماندگار در هر عرصه ای ایجاد می شود و متعاقب آن تغییر چهره نظام آموزشی و توانمند شدن مجموعه‌های مختلف را به دنبال خواهد داشت.

وی با ابراز خرسندی از اقدامات انجام گرفته در آموزش و پرورش استان به ویژه پیگیری دقیق و علمی بسیاری از برنامه ها و فرآیندها بیان داشت: تامین نیروی انسانی مورد نیاز و رفع موانع و چالش های موجود بسیار حیاتی و لازم است چرا که کمبود نیرو، معضل و آسیب نگران کننده ای است که فرایندهای گوناگون نظام آموزشی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

امام جمعه زاهدان خاطرنشان کرد: در کنار تامین نیروی انسانی، تامین فضای مورد نیاز که از بدیهیات نظام آموزشی می باشد نیز از مولفه‌های مهم و موثر در جریان یاددهی یادگیری دانش آموزان است که باید با جدیت هرچه بیشتر دنبال شود.

حجت الاسلام  محامی گفت: بررسی و واکاوی موضوع وجود بازماندگان از تحصیل و علل و عوامل موثر در این مولفه حائز اهمیت است چرا که شرایط و ویژگی های منحصر به فرد سیستان و بلوچستان می‌طلبد تا در راستای کاهش و حذف این آمار تلاشی مجدانه و دقیق صورت پذیرد.

هر کاری که با مشارکت مجموعه های دینی صورت پذیرد ارزشمند و تاثیرگذار است

همکاری حوزه و آموزش و پرورش از برکات انقلاب اسلامی است

برگزاری جشن تکلیف به فرهنگ عمومی تبدیل شود

بسیاری از فارغ التحصیلان ما در مدارس امین و آ.پ فعالیت دارند

٣٠ اثر نیایشی از نوشته‌های کودکان و نوجوانان در «مهرواره نیایش»، تبدیل به پادکست شد

دیدار مدیرحوزه علمیه شهرستان مبارکه با مدیر آموزش و پرورش

جزء خوانی قرآن کریم توسط دانش آموزان لرستانی از طریق شبکه شاد

بخش ویژه رمضان در شبکه شاد، با عنوان «بهارقرآن»، راه اندازی شد

اندر حکایت میهمانی متفاوت خالق و مخلوق

40 مبلغه در مدارس امین شهرستان فعال هستند

گفتمان‌سازی سند تحول بنیادین در مدارس آسیب‌شناسی شود

مدارس امین ، حضور پربار تر طلاب را می طلبد

تربیت دینی فرزندان نیازمند پالایش محیط خانه از مسائل ضدارزشی است

خانه دانش‌آموزان البرزی میزبان محفل انس با قرآن می‌شود

بركات روزه ماه رمضان/ خدا وند ميزبان روزه‌داران

مهمترین برنامه‌های آموزش و پرورش در ماه مبارک رمضان

در تربیتِ مربیان نباید به بیان جنبه‌های عملی بسنده کرد

از تجربه همکاری حوزه وآموزش و پرورش در ایران استفاده می کنیم

نقش والدین در تربیت فرزندان

خانواده باید نقطه مرکزی تمام فعالیت‌های اجتماعی باشد/ نیاز به مرکز ملی خانواده داریم که فرا قوه‌ای باشد