امروز : 1400/02/01
2021-04-21
شناسه خبر : 12408
تاریخ انتشار : 1400/01/18 09:50
همکاری و تعامل حوزه و آموزش و پرورش موجب تربیت دانش آموزش مهذب می شود

مدیر حوزه علمیه مازندران:

همکاری و تعامل حوزه و آموزش و پرورش موجب تربیت دانش آموزش مهذب می شود

عضو کمیته همکاریها و مدیر حوزه علمیه مازندران گفت: همکاری و تعامل مستمر آموزش و پرورش و حوزه علمیه می تواند در تربیت و پرورش دانش آموزانی نخبه، مهذب و انقلابی بسیار اثرگذار باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، حجت الاسلام والمسلمین محمود ابوترابی در جلسه هم اندیشی خواهران مبلغ طرح های امین، نسیم رحمت و ریحانة النبی در ساری برگزار شد با اشاره به اهمیت فعالیت مبلغان دینی در جامعه،اظهارکرد: تلاش مبلغان دینی در عرصه نشر و گسترش معارف دینی در جامعه بسیار ارزشمند و دارای اهمیت بالایی است.

وی با بیان این که امروز بخش مهمی از جامعه ما را بانوان تشکیل می دهند، افزود: به همین دلیل توجه به این قشر از جامعه از سنین پایین و تلاش در جهت تربیت دینی این قشر بسیار حائز اهمیت است.

مدیر حوزه علمیه مازندران به حضور خواهران مبلغ در طرح امین و همچنین سایر برنامه های فرهنگی و تبلیغی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه حضور پررنگ خواهران مبلغ در طرح های مختلف دینی و فرهنگی، آثار بسیار مثبتی در عرصه تبلیغ و تربیت دینی دانش آموزان در پی داشته است.

حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی ادامه داد: حضور خواهران مبلغ در سطح مدارس آموزش و پرورش و تعامل سازنده با دانش آموزان به طور حتم از بُروز بسیاری از آسیب های فرهنگی و اجتماعی جلوگیری خواهد کرد.

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که حضور مبلغان دینی در مدارس موجب افزایش معرفت دینی در دانش آموزان خواهد شد، تصریح کرد: امروز جوانان و نوجوانان ما با شبهات بسیاری که دشمنان در فضای جامعه مطرح می کنند، روبرو هستند که اجرای برنامه های دینی و فرهنگی در مدارس با حضور مبلغان دینی از بسیاری از این شبهات کم خواهد کرد.

وی با اشاره به این که بسیاری از مبلغان دینی بر حسب احساس تکلیفی که دارند در طرح های مشترک با آموزش و پرورش شرکت می کنند، خاطرنشان کرد: این مسأله نشان دهنده آن است که جامعه تبلیغی ما تنها بر اساس خلوص نیت و تکلیفی که بر عهده دارد حرکت می کند.

مدیر حوزه علمیه مازندران، با بیان این که حوزه علمیه به دلیل ظرفیت بالای علمی، فرهنگی و تبلیغی که دارد همراه مطمئنی برای دستگاه تعلیم و تربیت خواهد بود، ادامه داد: باید از توان و ظرفیت بالای طلاب و فارغ التحصیلان حوزوی در عرصه های مهم آموزشی، فرهنگی و تبلیغی بیش از پیش بهره گرفته شود.

حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی با بیان این که آموزش و پرورش نقش بسیار مهمی در تربیت دینی دانش آموزان بر عهده دارد، خاطرنشان کرد: در همین راستا همکاری و تعامل مستمر آموزش و پرورش و حوزه علمیه می تواند در تربیت و پرورش دانش آموزانی نخبه، مهذب و انقلابی بسیار اثرگذار باشد.

هر کاری که با مشارکت مجموعه های دینی صورت پذیرد ارزشمند و تاثیرگذار است

همکاری حوزه و آموزش و پرورش از برکات انقلاب اسلامی است

برگزاری جشن تکلیف به فرهنگ عمومی تبدیل شود

بسیاری از فارغ التحصیلان ما در مدارس امین و آ.پ فعالیت دارند

٣٠ اثر نیایشی از نوشته‌های کودکان و نوجوانان در «مهرواره نیایش»، تبدیل به پادکست شد

دیدار مدیرحوزه علمیه شهرستان مبارکه با مدیر آموزش و پرورش

جزء خوانی قرآن کریم توسط دانش آموزان لرستانی از طریق شبکه شاد

بخش ویژه رمضان در شبکه شاد، با عنوان «بهارقرآن»، راه اندازی شد

اندر حکایت میهمانی متفاوت خالق و مخلوق

40 مبلغه در مدارس امین شهرستان فعال هستند

گفتمان‌سازی سند تحول بنیادین در مدارس آسیب‌شناسی شود

مدارس امین ، حضور پربار تر طلاب را می طلبد

تربیت دینی فرزندان نیازمند پالایش محیط خانه از مسائل ضدارزشی است

خانه دانش‌آموزان البرزی میزبان محفل انس با قرآن می‌شود

بركات روزه ماه رمضان/ خدا وند ميزبان روزه‌داران

مهمترین برنامه‌های آموزش و پرورش در ماه مبارک رمضان

در تربیتِ مربیان نباید به بیان جنبه‌های عملی بسنده کرد

از تجربه همکاری حوزه وآموزش و پرورش در ایران استفاده می کنیم

نقش والدین در تربیت فرزندان

خانواده باید نقطه مرکزی تمام فعالیت‌های اجتماعی باشد/ نیاز به مرکز ملی خانواده داریم که فرا قوه‌ای باشد