امروز : 1400/02/01
2021-04-21
شناسه خبر : 12392
تاریخ انتشار : 1399/12/26 13:32
معلمان رسالت تربیت شخصیت دانش آموزان را بر عهده دارند

رئیس کمیته همکاریهای استان سیستان و بلوچستان:

معلمان رسالت تربیت شخصیت دانش آموزان را بر عهده دارند

نماینده ولی فقیه و امام جمعه زاهدان گفت: معلمان رسالت و وظیفه تربیت شخصیت دانش آموزان را بر عهده دارند و کار در آموزش و پرورش بسیار سخت، گسترده و پیچیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان در دیدار با وزیر آموزش و پرورش ضمن قدردانی از تلاش‌های وزیر و مجموعه فرهنگیان در دستگاه بزرگ تعلیم و تربیت در مسیر تربیت فرزندان ایران اسلامی اظهار داشت: کار در آموزش و پرورش سخت و گسترده است و شرایط کرونا و در پی آن وضعیت پیش آمده مشکلات را دو چندان نموده است.

وی گفت: تلاش مضاعف معلمان در این ایام بر هیچ کس پوشیده نیست و همه آحاد جامعه این مهم را درک می‌کنند و باید قدردان این قشر فرهیخته و فرهنگی باشند.

امام جمعه زاهدان افزود: معلمان وظیفه و رسالت شکل گیری شخصیت دانش آموزان را بر عهده دارند و این بسیار موضوع مهم و حیاتی و موثری است.

 حجت الاسلام و المسلمین محامی ادامه داد: سیستان و بلوچستان استانی ویژه و به تعبیر مقام معظم رهبری تنگه احد ایران اسلامی است و مجاهدت در عرصه آموزش و پرورش با شرایط حاکم در این سامان ارزش مضاعفی را به دنبال دارد و حتماً اجر و پاداش وافری را هم خواهد داشت.

وی گفت: قدرشناسی از جایگاه معلمان یک وظیفه است و موضوع عدالت آموزشی در عرصه تعلیم و تربیت بسیار مهم و مورد تاکید رهبر معظم انقلاب و همه مسئولین بوده که باید با جدیت دنبال شود.

 نماینده ولی فقیه در استان بیان داشت: یکی از مشکلات سیستان و بلوچستان افزایش موالید دانش آموزی است که کار را سخت و دشوار کرده و نیازمند توجه هر چه بیشتر مسئولین در این حوزه است. 

امام جمعه زاهدان به عدالت در جذب نیروی انسانی اشاره کرد و بیان داشت: اولویت جذب و پذیرش باید تلفیقی بین نیروهای بومی و غیربومی باشد تا در همه زمینه ها تنوع فکری، فرهنگی و علمی پدید آید. 

حجت الاسلام و المسلمین محامی خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری در حوزه نیروی انسانی در حقیقت سرمایه‌گذاری مهمی است که توسعه همه جانبه را در بخش‌های مختلف اجتماع و جامعه به دنبال دارد. 

وی ادامه داد: سلامت در آموزش یک اولویت است و آموزش ها باید متناسب با مبانی دینی، اسلامی و عقلی باشد و در این مهم نیازمند توجه دقیق و عمیق همه افراد مسئول و غیر مسئول در سطح جامعه هستیم.

امام جمعه زاهدان با اشاره به هم مرز بودن سیستان و بلوچستان با کشورهای همسایه بیان داشت: آسیب ها و ناهنجاری های زیادی از این حیث بر آموزش و پرورش و حوزه‌های دیگر مترتب است و می طلبد حساسیت خاصی در راستای کاهش این آسیب ها و تبعات آن داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با اشاره به اقدام ارزنده و در خور تحسین آموزش و پرورش استان در مسیر تهیه برش استانی و شهرستانی سند تحول بنیادین خاطرنشان کرد: اقدام عملی و اجرایی شدن برنامه ها و مفاد این سند بسیار مهمتر از تهیه و تدوین آن است و لازم است با تلاش و عزم همگانی و با جدیت موضوع پیگیری شود.

حجت الاسلام و المسلمین محامی گفت: عدالت در حوزه آموزش و حوزه تربیت در جای خود اهمیت دارد و پایاپای همدیگر باید دیده شوند؛ تا جایی که حوزه تربیت مقدم است و نباید مغفول بماند، البته در استان کمیته همکاری های آموزش و پرورش و حوزه های علمیه فعالیت خوبی دارند و تلاش می‌کنند تا اهداف و مبانی مورد نظر را به خوبی پیش برده و این موضوع نیازمند همراهی و همدلی دیگر مجموعه‌ها نیز می‌باشد.

وی افزود: موضوع جذب سرباز طلبه در کمیته همکاری‌های آموزش و پرورش و حوزه های علمیه به عنوان دغدغه مطرح شده که امیدواریم در سایه تدبیر و برنامه‌ریزی مسئولین وزارت آموزش و پرورش مد نظر قرار گیرد و به سرانجام برسد.

امام جمعه زاهدان بیان داشت: نیازمند یک جهش در آموزش و پرورش هستیم و باید بکوشیم تا مادامی که در مسئولیت حضور داریم از این فرصت خدادادی برای ارتقا، توسعه و تغییر شرایط با هدف رشد و بالندگی آحاد جامعه و جامعه هدف بهره گیری نماییم.

وی مردم سیستان و بلوچستان را مردمانی شریف، مهربان، صبور، همراه و وفادار به نظام عنوان نمود و افزود: همه تلاش‌ها و دسیسه‌های دشمنان در این سامان با همدلی و همراهی مردم ناکام مانده و این مردم شایسته بهترین خدمات بوده و هستند.

هر کاری که با مشارکت مجموعه های دینی صورت پذیرد ارزشمند و تاثیرگذار است

همکاری حوزه و آموزش و پرورش از برکات انقلاب اسلامی است

برگزاری جشن تکلیف به فرهنگ عمومی تبدیل شود

بسیاری از فارغ التحصیلان ما در مدارس امین و آ.پ فعالیت دارند

٣٠ اثر نیایشی از نوشته‌های کودکان و نوجوانان در «مهرواره نیایش»، تبدیل به پادکست شد

دیدار مدیرحوزه علمیه شهرستان مبارکه با مدیر آموزش و پرورش

جزء خوانی قرآن کریم توسط دانش آموزان لرستانی از طریق شبکه شاد

بخش ویژه رمضان در شبکه شاد، با عنوان «بهارقرآن»، راه اندازی شد

اندر حکایت میهمانی متفاوت خالق و مخلوق

40 مبلغه در مدارس امین شهرستان فعال هستند

گفتمان‌سازی سند تحول بنیادین در مدارس آسیب‌شناسی شود

مدارس امین ، حضور پربار تر طلاب را می طلبد

تربیت دینی فرزندان نیازمند پالایش محیط خانه از مسائل ضدارزشی است

خانه دانش‌آموزان البرزی میزبان محفل انس با قرآن می‌شود

بركات روزه ماه رمضان/ خدا وند ميزبان روزه‌داران

مهمترین برنامه‌های آموزش و پرورش در ماه مبارک رمضان

در تربیتِ مربیان نباید به بیان جنبه‌های عملی بسنده کرد

از تجربه همکاری حوزه وآموزش و پرورش در ایران استفاده می کنیم

نقش والدین در تربیت فرزندان

خانواده باید نقطه مرکزی تمام فعالیت‌های اجتماعی باشد/ نیاز به مرکز ملی خانواده داریم که فرا قوه‌ای باشد