امروز : 1400/02/01
2021-04-21
شناسه خبر : 12391
تاریخ انتشار : 1399/12/26 13:05
در مسیر تعلیم و تربیت از ظرفیت ارزشمند حوزه های علمیه بهره می بریم

نایب رئیس کمیته همکاریهای استان قم؛

در مسیر تعلیم و تربیت از ظرفیت ارزشمند حوزه های علمیه بهره می بریم

نایب رئیس کمیته همکاریها و مدیر کل آموزش و پرورش استان قم گفت: در مسیر تعلیم و تربیت اسلامی از ظرفیت ارزشمند حوزه های علمیه بهره می بریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، حمیدرضا شیخ الاسلام با حضور در ساختمان جامعه مدرسین با آیت الله حسینی بوشهری دیدار کرد و افزود: باعث  افتخار حاکمیت و نظام است که چنین شخصیت علمی در این جایگاه قرار گرفته  که خدمات ارزشمند علمی و مذهبی ایشان همواره مورد توجه بوده است.

وی افزود: بیش از 260 هزار دانش آموز که در سال گذشته در استان مشغول به تحصیل بوده اند که  روزهای سختی را در این کرونا سپری نموده اند و لیک آموزش و پرورش در تحصیل آنان برنامه های خوبی را در سطح ستادی ، استانی ،منطقه ای و..داشته است.

مدیر کل آموزش و پرورش  با اشاره به اینکه اولین استانی بودیم که وارد فضای مجازی شدیم تصریح کرد: دبیران  با استفاده از کانال های ارتباط با اولیا آموزش را از همان اوایل شیوع ویروس کرونا آغاز کردند و از هیچ کوششی فرو گذار ننمودند.

وی با بیان اینکه در خرداد ماه سال 99 امتحانات پایه دوازدهم به صورت نهایی و حضوری بود گفت : دانش آموزان پایه دوازدهم در سال 99 نسبت به سال98، 89 در صد پیشرفت علمی داشتند که این مرهون زحمات شبانه روزی همکاران  عزیزمان است.

شیخ الاسلام با اشاره به اینکه رتبه اول کشور را در برنامه شاد داریم افزود: در 15 شهریور ماه تکلیف کلیه مدارس استان حتی مدارس روستایی با 5 نفر دانش آموز نیز مشخص شده بود.

وی افزود: در شرایط خاصی که چون سایر کشورها برای کشور ما نیز پیش آمد بالغ بر 3میلیارد تومان تبلت و موبایل و ... در اختیار دانش آموزان بی بضاعت قرار دادیم تا هیچ دانش آموزی از تحصیل باز نماند با این تفاوت که کمک های مومنانه و خیرین اوضاع کشور ما را از دیگر کشورها به مراتب متمایز کرده بود و در استان نیز  این موضوع مورد توجه جدی قرار گرفت.

مدیر کل آموزش و پرورش استان قم خاطر نشان کرد: تمامی فعالیت های  ارتباطی دانش آموزان استان با معلمان و مدیران در سامانه دانش آموزی  رصد میگردد و به خانواده های محترم قول داده ایم که هیچگونه نگرانی نداشته باشند.

وی همچنین  گزارشی از عملکرد آموزش و پرورش استان ارائه دادو گفت: از جمله توفیقات دوباره استان کسب رتبه چهار در کنکور سراسری و کسب رتبه اول در مسابقات قرآن و عترت و نماز در سال 98-99  بوده است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد بتوان در مسیر مقدس تعلیم و تربیت از نظرات ارزشمند مراجع عظیم الشان واساتید و فضلای محترم حوزه و صاحب نظران و متخصصین امر تعلیم و تربیت به خوبی بهره برد.هر کاری که با مشارکت مجموعه های دینی صورت پذیرد ارزشمند و تاثیرگذار است

همکاری حوزه و آموزش و پرورش از برکات انقلاب اسلامی است

برگزاری جشن تکلیف به فرهنگ عمومی تبدیل شود

بسیاری از فارغ التحصیلان ما در مدارس امین و آ.پ فعالیت دارند

٣٠ اثر نیایشی از نوشته‌های کودکان و نوجوانان در «مهرواره نیایش»، تبدیل به پادکست شد

دیدار مدیرحوزه علمیه شهرستان مبارکه با مدیر آموزش و پرورش

جزء خوانی قرآن کریم توسط دانش آموزان لرستانی از طریق شبکه شاد

بخش ویژه رمضان در شبکه شاد، با عنوان «بهارقرآن»، راه اندازی شد

اندر حکایت میهمانی متفاوت خالق و مخلوق

40 مبلغه در مدارس امین شهرستان فعال هستند

گفتمان‌سازی سند تحول بنیادین در مدارس آسیب‌شناسی شود

مدارس امین ، حضور پربار تر طلاب را می طلبد

تربیت دینی فرزندان نیازمند پالایش محیط خانه از مسائل ضدارزشی است

خانه دانش‌آموزان البرزی میزبان محفل انس با قرآن می‌شود

بركات روزه ماه رمضان/ خدا وند ميزبان روزه‌داران

مهمترین برنامه‌های آموزش و پرورش در ماه مبارک رمضان

در تربیتِ مربیان نباید به بیان جنبه‌های عملی بسنده کرد

از تجربه همکاری حوزه وآموزش و پرورش در ایران استفاده می کنیم

نقش والدین در تربیت فرزندان

خانواده باید نقطه مرکزی تمام فعالیت‌های اجتماعی باشد/ نیاز به مرکز ملی خانواده داریم که فرا قوه‌ای باشد