امروز : 1400/02/01
2021-04-21
شناسه خبر : 12381
تاریخ انتشار : 1399/12/24 10:49
همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش لازمه تحقق اهداف تربیتی است

نائب رئیس کمیته همکاری‌های کرمان؛

همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش لازمه تحقق اهداف تربیتی است

اسکندری نسب با بیان اینکه توجه به مسائل مذهبی و معنوی در صدر برنامه های آموزش و پرورش استان کرمان قرار دارد، تصریح کرد: همکاری حوزه های علمیه با آموزش و پرورش نقش موثری در تحقق اهداف تربیتی مدارس دارد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی دبیرخانه ستاد همکاری‌ها، احمد اسکندری نسب روز دوشنبه در دیدار با مدیر حوزه علمیه کرمان ضمن تقدیر و تشکر از همکاری و تعامل حوزه های علمیه با آموزش و پرورش این استان افزود: این ۲ نهاد یک ماموریت مشترک دارند و آن تربیت انسان‌هایی در تراز جمهوری اسلامی است و همکاری‌ها باید ساختارمند و سازمان یافته باشد.

 وی برنامه ریزی در راستای تحقق اهداف اسلامی در مدارس را ضروری دانست و اظهار داشت: از حضور روحانیون در مدارس استقبال می کنیم.

اسکندری نسب با بیان اینکه توجه به مسائل مذهبی و معنوی در صدر برنامه های آموزش و پرورش استان کرمان قرار دارد، تصریح کرد: همکاری حوزه های علمیه با آموزش و پرورش نقش موثری در تحقق اهداف تربیتی مدارس دارد.

 مدیرکل آموزش و پرورش کرمان از برگزاری نماز جماعت با حضور یک هزار و ۲۴۳ روحانی در مدارس این استان خبر داد و گفت: جذب سرباز طلبه در اولویت برنامه های آموزش و پرورش این استان قرار دارد که بر اساس بررسی های انجام شده موفقیت‌آمیز بوده است.

 اسکندری نسب، خواستار رایزنی حوزه علمیه استان کرمان با ستاد کشوری همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش برای افزایش سهمیه آموزش و پرورش در جذب سرباز طلبه شد.

 وی با بیان اینکه حضور حداقل یک روحانی در مدارس در راستای ایجاد پایگاه دینی و مذهبی ضروری است، افزود: حوزه علمیه در تولید محتوای الکترونیکی فرهنگی پرورشی در زیست بوم کرونا به آموزش و پرورش کمک کند.

مدیر حوزه علمیه کرمان نیز در این دیدار به نقش موثر آموزش و پرورش در تحقق اهداف فرهنگی اشاره کرد و گفت: همکاری حوزه های علمیه با آموزش و پرورش امری ضروری است.
حجت الاسلام عباس سلمه ای بر حضور پررنگ و فنی روحانیون در مدارس تاکید کرد و افزود: توانمندسازی روحانیون متناسب با نیاز مدارس و نسل جوان و نوجوان ضروری است.

 وی با بیان اینکه ساعات حضور دانش آموز در مدرسه قابل قیاس با مسجد نیست، گفت: طلبه می تواند در مدرسه با دانش آموز ساعات زیادی را وقت بگذراند و تاثیر گذاری خاص خود را داشته باشد.

 مدیر حوزه علمیه کرمان از راه اندازی دفتر مهارت های تبلیغی در کرمان خبر داد و گفت: توانمند سازی سرباز طلبه های مدارس از اولویت های اصلی این دفتر است.

 معاون فرهنگی و پرورشی، رئیس اداره قرآن و عترت و رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی، مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان را در این دیدار همراهی کردند.

هر کاری که با مشارکت مجموعه های دینی صورت پذیرد ارزشمند و تاثیرگذار است

همکاری حوزه و آموزش و پرورش از برکات انقلاب اسلامی است

برگزاری جشن تکلیف به فرهنگ عمومی تبدیل شود

بسیاری از فارغ التحصیلان ما در مدارس امین و آ.پ فعالیت دارند

٣٠ اثر نیایشی از نوشته‌های کودکان و نوجوانان در «مهرواره نیایش»، تبدیل به پادکست شد

دیدار مدیرحوزه علمیه شهرستان مبارکه با مدیر آموزش و پرورش

جزء خوانی قرآن کریم توسط دانش آموزان لرستانی از طریق شبکه شاد

بخش ویژه رمضان در شبکه شاد، با عنوان «بهارقرآن»، راه اندازی شد

اندر حکایت میهمانی متفاوت خالق و مخلوق

40 مبلغه در مدارس امین شهرستان فعال هستند

گفتمان‌سازی سند تحول بنیادین در مدارس آسیب‌شناسی شود

مدارس امین ، حضور پربار تر طلاب را می طلبد

تربیت دینی فرزندان نیازمند پالایش محیط خانه از مسائل ضدارزشی است

خانه دانش‌آموزان البرزی میزبان محفل انس با قرآن می‌شود

بركات روزه ماه رمضان/ خدا وند ميزبان روزه‌داران

مهمترین برنامه‌های آموزش و پرورش در ماه مبارک رمضان

در تربیتِ مربیان نباید به بیان جنبه‌های عملی بسنده کرد

از تجربه همکاری حوزه وآموزش و پرورش در ایران استفاده می کنیم

نقش والدین در تربیت فرزندان

خانواده باید نقطه مرکزی تمام فعالیت‌های اجتماعی باشد/ نیاز به مرکز ملی خانواده داریم که فرا قوه‌ای باشد