امروز : 1399/12/16
2021-03-06
شناسه خبر : 12315
تاریخ انتشار : 1399/11/20 07:16
اگر ولایت فقیه نباشد هیچ کدام از برنامه‌ها عملی نخواهد شد/ راهیان نور گنجینه‌ی تاریخ پرافتخار 8 سال دفاع مقدس است

عضو شورای سایستگذاری ستاد همکاریها

اگر ولایت فقیه نباشد هیچ کدام از برنامه‌ها عملی نخواهد شد/ راهیان نور گنجینه‌ی تاریخ پرافتخار 8 سال دفاع مقدس است

معاون فرهنگی و پرورشی وزیر از ولایت به عنوان ستون، عمود و خیمه‌ی انقلاب یاد کرد وگفت: اگر ولایت فقیه نباشد هیچ کدام از این برنامه‌ها عملی نخواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها  علیرضا کاظمی در مراسم افتتاحیه‌ی اردوهای مجازی راهیان نور استان زنجان ضمن تبریک ایام دهه فجر گفت: در آستانه‌ی چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، سلام و درود میفرستیم به آفرینندگان باشکوه انقلاب اسلامی ایران، روح پرفتوح امام راحل، و ادامه دهندگان این راه پرفراز و نشیبب بویژه شهدای معلم و دانش‌آموز که در عرصه‌های مختلف افتخار آفریدند.

کاظمی درخصوص پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی افزود: امروز وظیفه‌ای که بر دوش ماست زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا، رفتار و سیره‌ی شهدا و تجلی آن در زندگی مان است. مردم ایران با دستان خالی و با رهبری امام بزرگوار در برابرتمام دنیای استکبار ایستادند که وظیفه‌ی ما زنده نگه داشتن آن آرمان‌ها و انتقال آن به نسل جدید است. با مرور تاریخ انقلاب در طول این 42 سال و ملاحظه‌ی سختی‌ها و مسائلی که مردم ایران به واسطه‌ی دسیسه‌های دشمن دیده‌اند و در برابر آن ایستادگی کرده‌اند احساس سربلندی می‌کنیم.

معاون فرهنگی و پرورشی وزیر، با اشاره به عوامل اصلی پیروزی انقلاب گفت: ایمان مردم اولین عامل پیروزی انقلاب بود. نوع رابطه‌ای که مردم با خدای خود ایجاد کرده بودند و همه خواهان تحقق احکام اسلامی در جامعه‌ی زمان بودند باعث شد که برای پیروزی انقلاب و ایجاد جامعه‌ی اسلامی تلاش کنند. دومین عامل پیروزی انقلاب وحدت و توحید کلمه بود که مردم یک صدا و یک دل با ایمان به خدا در مقابل نظام شاهنشاهی و نظام استکبار تمام سلطه‌ی دنیا ایستادند. عامل سوم و آنچه توانست  با این دو عامل انقلاب را رقم بزند رهبری بی‌نظیر امام راحل(ره) بود. این سه عامل در کنار هم انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند.

کاظمی با اشاره به فعالیت‌های دشمنان در شرایط کنونی افزود: امروز دشمن با تمام توان در قالب جنگ نرم قلب‌ها، دل‌ها و مغزهای همه به ویژه جوانان و نوجوانان را برای سست کردن پایه‌های دینی و ایمانی هدف قرار داده است. اولین هدف دشمن شبیه خون زدن به سبک زندگی ایرانی اسلامی است دومین هدف دشمن ایجاد شکاف، تفرقه، اختلاف است. هر کسی در هر لباسی آتش به این خرمن بزند، زمینه‌های موفقیت دشمن را فراهم می‌کند. در چنین شرایطی حفظ وحدت و انسجام وظیفه‌ی ماست در ایام جنگ وحدت و انسجام نیروهای نظامی باعث پیروزی شد.

معاون فرهنگی و پرورشی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اهمیت و جایگاه راهیان نور تصریح کرد: راهیان نور گنجینه‌ی پرافتخار و نورانی 8 سال دفاع مقدس است و ما در قالب راهیان نور فرهنگ و ارزش‌ها را به نسل جدید منتقل می‌کنیم و تاریج پر افتخار دفاع مقدس، ایثارگری‌ها و دلاوری‌های خانواده‌های شهدا و شهیدان پر افتخار انقلاب اسلامی ایران، پایه و اساس انقلاب اسلامی است.

کاظمی خاطر نشان کرد: راهیان نور بالاترین، ارزشمند‌ترین، بزرگ‌ترین و تأثیرگذارترین موقعیت تربیتی برای دانش‌آموزان در انتقال این فرهنگ به نسل جدید است. بزرگترین وجه ممیزه‌یقدرت جمهوری اسلامی ایران در مواجهه با تمام دنیای استکبار فرهنگ ایثار و شهادت است که دشمن را در فرامرزهای جمهوری اسلامی به زانو درآورده است.

کاظمی با اشاره به شرایط بحران کرونا در کشور اذعان کرد: ایران در عرصه‌ی مدیریت کرونا و کنترل و پیشگیری این ویروس منحوس و درمان و تولید واکسن بسیار موفق و پرافتخار ظاهر شده است.

وی در خاتمه یکی دیگر از مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران در این شرایط را حضور نظام تعلیم و تربیت در فضای مجازی به ویژه شبکه اجتماعی دانش آموزان _شاد) دانست.

۷۰۹ دانش آموز در9 مدرسه علوم و معارف اسلامی استان تحصیل می کنند

فضای مجازی بطور مستمررصد و پایش شود

دشمن با همه توان درمقابل تربیت دینی ایستاده است

برای تربیت کودکان در مهدکودک‌ها، اتاق فکر اساتید تشکیل شود

فعالیت بیش از ۳۰۰ هزار کانال با محتوای دینی و فرهنگی در شبکه شاد

چهارمین نشست کار گروه های تخصصی ستاد همکاریها برگزار شد

نشست رؤسا و اعضای کمیته های همکاری استان هرمزگان برگزارشد

آموزش و پرورش برای دوره پسا کرونا آماده باشد

اجرای بیش از2500 گفتمان دینی در سطح مدارس استان کردستان

از متدین ترین و متعهدترین افراد در امور پرورشی استفاده شود

نیازمند بصیرت زینبی برای شناخت حق از باطل هستیم

تعلیم و تربیت مستقل از قرآن اتفاق نمی‌افتد / باید انسانی در تراز تمدن نوین اسلامی تربیت شود

نتیجه تلاش ها در امور تربیتی ، به کمال رساندن جوهره انسان است

نشست کمیته همکاریهای شهرستان سیروان برگزار شد

تقویت تعامل بین حوزه و آموزش و پرورش دستاوردهای ارزشمند خواهد داشت

شماره (39) بولتن خبری ستاد همکاریها در آیینه رسانه ها منتشر شد

اثرگذاری‌ها در آموزش و پرورش، در آینده جامعه مؤثر است / وحدت رضایت بخش در بین حوزه و آموزش و پرورش

تفاوت تعلیم و تربیت از پای منبرها تا ممبرها | فنون ارتباطی با نسل جدید را مسلط باشیم

فضای مجازی بهترین فرصت برای تبلیغ است / از فضای مجازی غلفت نکنیم

گزارش تصویری دیدار مشاورعالی وزیر با امام جمعه سمنان