امروز : 1399/12/11
2021-03-01
شناسه خبر : 12258
تاریخ انتشار : 1399/10/27 11:59
بیش از 5500 دانش آموز را در سطح کشور تحت پوشش داریم

عضو هیئت مدیره مؤسسه خیریه دارالاکرام؛

بیش از 5500 دانش آموز را در سطح کشور تحت پوشش داریم

مدیر شعبه استان قم و عضو هیئت مدیره مؤسسه خیریه دارالاکرام خبر از پوشش و بورسیه بیش از 5هزار و 500 دانش آموز بی بضاعت و کمتربرخوردار در سطح کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، منوچهر دهشیری، عضو هیئت مدیره و رئیس مؤسسه خیریه دارالاکرام حضرت ابوالفضل(ع) استان قم در دیدار با علیرضا رحیمی معاون پژوهش و برنامه ریزی ستاد همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش اظهارکرد: موسسه خیریه دارالاکرام حضرت ابوالفضل علیه السلام فعالیت خود را رسما از سال ۱۳۸۰ در سطح ملی آغاز کرده و موضوع فعالیت این مرکز اعطای بورسیه تحصیلی به دانش آموزان مستعدِ تحصیلِ فاقدِ سرپرست مؤثر است که ترک تحصیل کرده و یا در معرض ترک تحصیل هستند.

وی افزود: این موسسه تاکنون بیش از ۵۵۰۰ دانش آموز را بورسیه کرده که واریزی های مستقیم مالی ماهانه به حساب آنها داشته است و علاوه بر آن بر اساس اصل کرامت و اعتقاد به تحصیلِ موفق با ارائه مجموعه ای از خدمات مختلف برای دانش آموزان و اعضای خانواده ایشان از مددکاری تخصصی، آموزشی، بهداشت و درمان، مشاوره، اشتغال و کارآفرینی و کمک های معیشتی بهره مند ساخته است.

مدیر مؤسسه خیریه دارالاکرام استان قم با بیان اینکه هم اکنون دارالاکرام در ۱۵ استان و ۸۵ شهر فعالیت دارد، تصریح کرد: موسسه هیچ فعالیت سیاسی و اقتصادی نداشته و صد در صد به حمایت مردمی اتکا دارد.

وی با اشاره به فعالیت دفتر مؤسسه در استان قم اظهار داشت: شعبه قم در سال ۱۳۹۳ تاسیس شده که تاکنون بیش از ۴۳۰ دانش اموز بورسیه کرده و ۵۸ نفر هم فارغ التحصیل و توانمند شده و ازموسسه خارج شده اند؛ درحال حاضر ۱۲ نفر در دانشگاه ها مشغول تحصیل هستند که اینها دانش آموزانی بودند که روزی در معرض ترک تحصیل قرار داشتند و خدا را شاکریم که با همت همیاران و مشاوران خوب دانش آموزانی که روزی ترک تحصیل کرده بود با رتبه ۲۵۶ و ۶۵۰ وارد دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه قم شده اند.

دهشیری بیان کرد: موسسه دارالاکرام برمبنای ارزشیابی تحصیلی وفرهنگی بورسیه پرداخت می کند و دانش آموزان هرچه بیشتر تلاش کنند بورسیه بیشتری دریافت می کنند. یکی از برنامه های موسسه سوق دادن دانش آموزان به طرف مراکز فنی و حرفه ای است و امسال ۲۵ نفر برای رشد علمی و مهارتی و ادامه تحصیل به فنی و حرفه ای رفتند و این در حالیست که مؤسسه قول تامین هزینه ها را در صورت موفقیت داده است.

وی ادامه داد: با همکاری نزدیکی که با معاونت سوادآموزی آموزش و پرورش استان قم داریم، تمام مادران بی سواد و کم سواد را شناسایی و به مرکز معرفی کرده ایم که تاکنون ۳7 نفر موفق به دریافت گواهینامه شده اند.

مدیر مؤسسه خیریه دارالاکرام استان قم اضافه کرد: در موسسه دارالاکرام شعبه قم ۴۷ همیار آموزشی، ۵۶ همیار درمانی، ۴۱ همیار فرهنگی و۴۷ مددکار خانم به صورت کاملا رایگان همکاری می کنند.

دهشیری گفت: در پایان خالصانه‌ترین سلام و سپاس این مجموعه تقدیم خیرینی باد که توفیقاتی را خداوند نصیبشان کرده که به یاری موسسه‌ای آمده‌اند که به بحث آموزش و فرهنگ جامعه پرداخته است، علاقه‌مندان جهت ارتباط با مؤسسه خیریه  دارالاکرام حضرت ابوالفضل (ع) و معرفی دانش‌آموز، مددکار، بانی، حامی و همیار در تمام زمینه‌ها با شماره ۹۱۲۵۵۱۲۹۶۸ و شماره‌ای ۳۷۸۴۱۷۵۹ و ۳۷۸۱۷۶۹ به مهربانی ارتباط برقرار کنند.

آموزش و پرورش برای دوره پسا کرونا آماده باشد

اجرای بیش از2500 گفتمان دینی در سطح مدارس استان کردستان

از متدین ترین و متعهدترین افراد در امور پرورشی استفاده شود

نیازمند بصیرت زینبی برای شناخت حق از باطل هستیم

تعلیم و تربیت مستقل از قرآن اتفاق نمی‌افتد / باید انسانی در تراز تمدن نوین اسلامی تربیت شود

نتیجه تلاش ها در امور تربیتی ، به کمال رساندن جوهره انسان است

نشست کمیته همکاریهای شهرستان سیروان برگزار شد

تقویت تعامل بین حوزه و آموزش و پرورش دستاوردهای ارزشمند خواهد داشت

شماره (39) بولتن خبری ستاد همکاریها در آیینه رسانه ها منتشر شد

اثرگذاری‌ها در آموزش و پرورش، در آینده جامعه مؤثر است / وحدت رضایت بخش در بین حوزه و آموزش و پرورش

تفاوت تعلیم و تربیت از پای منبرها تا ممبرها | فنون ارتباطی با نسل جدید را مسلط باشیم

فضای مجازی بهترین فرصت برای تبلیغ است / از فضای مجازی غلفت نکنیم

گزارش تصویری دیدار مشاورعالی وزیر با امام جمعه سمنان

نتیجه کوتاهی در اندیشه دانش آموزان، صید اندیشه توسط بیگانگان است

آینده موفق کشور منوط به توجه دقیق و جدی‌تر به آموزش و پرورش است

درس آموزی از مکتب علوی/ ريزه‏كاريهاى زندگى امام عارفان

حضور روحانیون در مدارس تأثیر بسزایی در افزایش معرفت دانش آموزان دارد

چهارمین کارگاه آموزشی_ توجیهی طلاب وظیفه برگزار شد

تربیت نسل آینده کشور در گرو داشتن معلمان با نشاط است

معلم باغبانی است که میوه آن تربیت انسان است