امروز : 1399/11/03
2021-01-22
شناسه خبر : 12238
تاریخ انتشار : 1399/10/15 07:48
 تأسیس مرکز تربیت معلم حوزه گامی در جهت همکاری حوزه و آموزش و پرورش است

مدیر مرکز تربیت مبلغ معلم:

تأسیس مرکز تربیت معلم حوزه گامی در جهت همکاری حوزه و آموزش و پرورش است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها،مدیر مرکز تربیت معلم مبلغ حوزه های علمیه با تأکید بر این که تأسیس این مرکز گامی در جهت همکاری حوزه و آموزش و پرورش است، گفت: در این مرکز  ۴۵۰ طلبه قبول شده در آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش در حال کسب مهارت برای تدریس در مدارس هستند.

 حجت الاسلام در نشست هم اندیشی «مرکز تربیت طلاب معلم مبلغ حوزه علمیه قم» که عصر در ساختمان دارالولایه مرکز مدیریت حوزه های علمیه برگزار شد، به ارائه گزارشی از این مرکز پرداخت و اظهار داشت: اهمیت و جایگاه تعلیم و تربیت برای هیچکس پوشیده نیست.

مدیر مرکز تربیت معلم مبلغ حوزه علمیه قم در ادامه سخنان خود خاطرنشان ساخت: رشد و تعالی جامعه انسانی به نظام تعلیم و تربیت است و مجموعه خانواده روایات در حوزه تعلیم و تربیت عناصر و مؤلفه های مختلفی را برای این مسأله بیان کرده است.

وی با بیان این که تعالی جامعه اسلامی به تعلیم و تربیت است و محور آن نیز معلم است، گفت: معلمی کار انبیاء است، کار انبیاء این بود که نفوس را زنده می‌ کردند و انسان ها را از وادی جهل و ظلمت به وادی علم و روشنایی انتقال می‌ دادند.

حجت الاسلام  عبداللهی یادآور شد: حضرت امام(ره) عرصه تعلیم وتربیت دینی را نقطه استراتژیک یک حکومت اسلامی می‌ دانستند از جمله در وصیت نامه سیاسی الهی امام تأکید برنگاه ویژه نسبت به آموزش و پرورش است ، بنابراین تعلیم و تربیت در منظومه معرفتی امام عرصه بسیار مهم و حساسی است.

وی با تأکید بر این که تقدم تزکیه بر تعلیم در اندیشه امام خمینی(ره) مشهود است، گفت: عملکرد مدیران و معلمان مدارس که مواجه با نفوس پاک فراگیران است باید با عملکرد خوب و بروندادهای مثبت، ترویج و تشویق به سمت اندیشه های ناب اسلام داشته باشد.

استاد حوزه و دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود ابراز داشت: امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب بر لزوم همکاری مستمر حوزه علمیه و آموزش و پرورش تأکید بسزایی داشته اند که هرچند حرف های زیادی زده شده ولی قدم های کمتری برداشته نشده است و تأسیس این مرکز که در نقطه آغاز قرار دارد در همین راستا و برای لبیک به فرمان امامین انقلاب است.

حجت الاسلام عبداللهی گفت: در این مرکز همکاری های خوبی با دانشگاه فرهنگیان داریم و فعلا 450 طلبه در حال تحصیل در این مرکز هستند و انشاءالله بتوانیم طلابی تربیت کنیم تا در نظام آموزش و پروش کشور بتوانند وظیفه دینی و انقلابی خود به خوبی عمل کنند.

وی افزود: مرکز تربیت معلم می خواهد در گام اول جریان های داخل و خارج حوزه را همراه کند و رسالت و مأموریت خودش را آموزش مهارت آموزان طلبه خودمان که در آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش قبول شده اند برعهده گرفته است و انشاءالله این مهارت آموزی از سال آینده با سرفصل های جدید دنبال خواهد شد.

مدیر مرکز تربیت معلم مبلغ در ادامه عنوان کرد: اجرای دو رشته دانشگاه فرهنگیان برای مقطع تحصیلات تکمیلی سطح دو به بالا با ردیف استخدامی نیز در دستور کار است و اگر موضوع معافیت تحصیلی طلاب نیز حل شود بهتر کار پیش می‌ رود و گام دیگر زمینه برای ارتقای فکری و معارفی و بصیرتی طلبه معلمان مشغول به خدمت در کشور است.

در سایه تعامل و همدلی با حوزه علمیه، آموزش و پرورش به جایگاه واقعی اش می رسد

نشست کمیته همکاریهای استان کرمانشاه برگزار شد

فرهنگ پژوهش و آموزش در طول دوران تحصیل دانش آموزان نهادینه شود

جذب سرباز طلبه در آموزش و پرورش آغاز شد

آموزش و پرورش در اجرای طرح های مشترک با حوزه علمیه موفق عمل کرده است

آغاز دوره آموزشی طلاب سربازمعلم از 30 دی به صورت مجازی

سوگواری شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها درحرم امامزاده ای از جنس عباس علمدار

صیدلو: پاسخگویی مناسب لازمه ایجاد روحیه پرسشگری در دانش‌آموزان است

بیش از 5500 دانش آموز را در سطح کشور تحت پوشش داریم

آموزش و پرورش پایه و اساس فرهنگ سازی در کشور است

شاخص های بصیرت فاطمی در دفاع از ولایت مطلقه

حضور ستاد همکاریها در شبکه شاد ضروری است

برای کادرسازی انقلاب اسلامی باید از مدارس و آموزش و پرورش شروع کرد

آموزش‌وپرورش محورترویج فرهنگ عفاف و حجاب است

نشست ویدیو کنفرانس کمیته همکاریهای اصفهان برگزارشد

یزد پایگاه «مهدویت و انتظار» قرارگاه مجازی قرآن و عترت شد

چهارهزارمبلّغ طرح امین درفضای مجازی فعالیت تبلیغی خود را ادامه میدهند

اولین نشریه تخصصی معارف فاطمی منتشر شد

هفت راهبرد بصیرت افزا درقالب طرح 21 پرسش و پاسخ از بیانات ولی امر مسلمین