امروز : 1399/09/04
2020-11-24
شناسه خبر : 12120
تاریخ انتشار : 1399/08/21 12:22
طرح امین با شناسایی ظرفیت‌ها و امکانات در مدارس مازندران گسترش یابد

استاندار مازندران:

طرح امین با شناسایی ظرفیت‌ها و امکانات در مدارس مازندران گسترش یابد

کار فرهنگی و تربیتی بخصوص در دو دهه اخیر در میان کودکان و نوجوانان از اهمیت بیشتری برخوردار شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، استاندار مازندران با اشاره به اجرای طرح امین و حضور طلاب در مدارس بر لزوم بهره‌مندی از طلاب آموزش‌دیده و آسیب‌شناسی پیش از اجرای طرح و گسترش آن با توجه به ظرفیت‌های استان تأکید کرد.

«احمد حسین‌زادگان» در جلسه شورای آموزش و پرورش مازندران که با حضور مشاور عالی وزیر و دبیر ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و وزارت آموزش و پرورش در استانداری برگزار شد، با اظهار خوشحالی از اینکه در سال‌های اخیر در تصمیم‌گیری‌ها، اولویت‌های اصلی آموزش و پرورش مد نظر قرار می‌گیرد، گفت: مهم این است برای نهادینه کردن امور تربیتی در نسلی که در همه‌ی بخش‌های جامعه حضور دارد، آموزش و پرورش یک نهاد اصلی است.

او با تأکید بر اینکه کار فرهنگی و تربیتی بخصوص در دو دهه اخیر در میان کودکان و نوجوانان از اهمیت بیشتری برخوردار شده است، علت آن را هجمه مخالفان نظام به صورت آرام و خاموش در میان این نسل برشمرد که با کوچک شمردن اقدامات انقلاب در تمامی حوزه‌ها قصد مورد هدف قرار دادن اعتقادات این نسل را دارند.

حسین‌زادگان گفت: متاسفانه به دلیل اختلافات سلایق سیاسی و برداشت‌های متعدد، اولین کاری که صورت می‌گیرد تخطئه جناح مقابل و زیر سوال بردن دستاوردهای رقیب است که آن‌قدر تقلیل داده می‌شود که دیده نشود. در نتیجه با نسلی روبرو هستیم که فکر می‌کند ما عقب هستیم. در حالی که دستاوردهایی که در حوزه‌های اقتصادی، نظامی و رفاهی رخ داده با عملکرد نظام طاغوت قابل مقایسه نیست.

او با بیان اینکه نتوانسته‌ایم واقعیت‌های دینی و اعتقادی را به نسل نوجوان و جوان به درستی منتقل کنیم، تأکید کرد که ضعف‌ها نیز در کنار نقاط قوت نیز صادقانه اعلام شود و ادامه داد: احتیاج به یک خیزش روشنگری در کشور داریم که بخشی از آن همین همکاری آموزش و پرورش و حوزه است که نیاز به هم‌افزایی آموزش و پرورش و حوزه علمیه است.

استاندار مازندران با اشاره به اجرای طرح امین و حضور طلاب در مدارس بر لزوم بهره‌مندی از طلاب آموزش‌دیده و آسیب‌شناسی پیش از اجرای طرح تأکید کرد و گفت: از آن‌جایی که به دلیل شیوع کرونا امکان حضوری دانش‌آموزان در فضای مجازی وجود ندارد، تولید محتوا در اجرای این طرح در شبکه شاد با توجه به پرسش‌های ذهن نوجوانان بسیار مهم است تا پیام‌ها اثربخش باشد.

حسین‌زادگان در پاسخ به خواسته مشاور عالی وزیر و دبیر ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و وزارت آموزش و پرورش مبنی بر گسترش طرح امین در مدارس بیشتری از استان مازندران، گسترش این طرح را منوط به برآورد ظرفیت‌ها و امکانات استان دانست.

اپلیکیشن بشری به کمک شبکه شاد می آید

از رعایت حقوق دیگران تا مرز بین سخاوت و بخل

مسابقه بزرگ عطر سلام ویژه کودکان و نوجوانان

وزیر آموزش و پرورش در پیامی درگذشت حجت الاسلام راستگو را تسلیت گفت

دیدار مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان با امام جمعه و نماینده ولی فقیه

موضوع آموزش و پرورش مربوط به همه شئون جامعه است

حجت الاسلام والمسلمین راستگو در گذشت / مرکز تربیت مربی کودکان و نوجوانان یادگار ماندگار مرحوم راستگو

تسلیت رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه به دبیر ستاد همکاریها

جوابیه آموزش و پرورش به یک شیطنت در فضای مجازی

کاشان آماده اجرای طرح اَمین در همه مدارس است

اجرای طرح امین در ۴ هزار مدرسه کشور

شهرداری آموزش و پرورش را در اجرای طرح تربیتی اَمین یاری کند

اعزام سالانه ۳۰ هزار مبلّغ به مدارس کشور

گزارش طرح امین با حضور معاونت تبلیغ حوزه های علمیه کشور

طرح ها و پیشنهادات یک طلبه فعال در آموزش و پرورش برای تروج فرهنگ نماز

فعالیت ۲۲۵ مبلّغ در مدارس طرح مدارس امین تهران

معلم، نجات دهنده انسان است/ اگر قدر معلمی را ندانیم کفران نعمت کرده ایم

تربیت فرزند باید از زمان خردسالی آغاز شود

تولید محتوای دینی "زنگ آسمانی" ویژه دانش آموزان