امروز : 1399/09/04
2020-11-24
شناسه خبر : 12060
تاریخ انتشار : 1399/07/29 09:29
دومین نشست کارگروه های تخصصی ستاد همکاریها برگزار شد+ تصاویر

با حضور مشاورعالی وزیر؛

دومین نشست کارگروه های تخصصی ستاد همکاریها برگزار شد+ تصاویر

دومین نشست کارگروه های ششگانه تخصصی ستاد همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش با حضور نمایندگان نهاد های عضوستاد به صورت ویدئو کنفرانس همزمان در قم و تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، در نخستین روزِ از این نشست،کارگروه های «امور خواهران»، «پژوهش » و « تبلیغ و امور فرهنگی» با حضوراکثریت اعضا در سه نوبت 90 دقیقه ای با دستور جلسه ای مشخص توسط دبیر کارگروه و سخنان رئیس و سایراعضای کارگروه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

بر اساس این گزارش از جمله مسائلی که در کارگروه تخصصی «تبلیغ و امور فرهنگی» مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت می توان به؛ « برنامه ریزی برای آموزش، توانمندسازی  و نهادینه سازی رفتار اولیای دانش آموزان جهت ایجاد رفتار پایدارو التزام عملی به سبک زندگی اسلامی به ویژه حجاب و عفاف»، « ایجاد هماهنگی برای تأمین و استقرار روحانی توسط حوزه های علمیه با اولویت طرح امین، طرح روشنا، «سفیران آسمانی» در واحدهای آموزشی، مدارس شبانه روزی، روستایی، عشایری، خوابگاه دانشجویان دانشگاه فرهنگیان و...»، «برنامه ریزی و پیگیری تأمین، تربیت و اعزام روحانیون برای اقامه نماز جماعت در مدارس» اشاره کرد.

در کارگروه تبلیغ و امور فرهنگی  تخصصی حجج اسلام مردان پور و دلفانی به عنوان رئیس و دبیر کارگروه نکاتی را ارائه کردند.

در ادامه حجت الاسلام کمال از دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ضمن تبیین ظرفیت های دفتر تبلیغات اسلامی برای فعالیت تبلیغی در شبکه شاد آمادگی این د فتر را برای ارایه بسته های تربیتی در ساحت های چند رسانه ای اعلام نمود. 

در دومین کارگروه تخصصی که امروز شاهد برگزاری آن بودیم، کارگروه تخصصی « پژوهش» به ریاست حجت الاسلام رفیعی و دبیری اقای  مختارمحمدیان مسائلی از جمله؛ «ادامه بررسی محورهای بحث در کارگروه پژوهش»، «ارائه گزارش روند برنامه ریزی تاسیس مرکز پژوهش تعلیم و تربیت ویژه همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش» و «ارائه گزارش جمع بندی اولویت های پژوهشی ارائه شده از سوی معاونت های وزارت آموزش و پرورش» پرداخته شد.

در کارگروه تخصصی «امورخواهران» نیز که به ریاست خانم ظهیری ودبیری سید حسام ملکی برگزار شد ،پیرامون موضوع « بررسی برنامه های همکاری با هدف تربیت جنسیتی و متناسب با نیازهای ویژه دختران در مقاطع سنی مختلف و تربیت مادران آینده» با اعضای کارگروه به بحث  و تبادل نظر کردند.

در ابتدای نخستین روز از دومین نشست کارگروه های تخصصی ستادهمکاریها، علیرضا حاجیان زاده در سخنانی با حضورو سرکشی از همه کار گروه های تخصصی ، ضمن تقدیر از وقت گذاری اعضاء اندیشه ورزی و برنامه محوری را انتظار رؤسای عالی ستاد از این کار گروه ها دانست و گفت؛ با توجه به پشتیبانی وزیرآموزش و پرورش ونیزمدیر حوزه های علمیه انتظار داریم خروجی بحث های مطرح شده بتواند بخش های مهمی از سند تحول بنیادین را محقق نماید.

گفتنی است کارگروه های تخصصی نمایندگانی از معاونت های حوزه های علمیه، وزارت آموزش و پرورش، همچنین ، دفتر تبلیغات اسلامی، جامعه الزهرا(س)، جامعه المصطفی، دانشگاه فرهنگیان، سازمان پژوهش و برنامه ریزی متون درسی، دانشگاه شهید رجایی ، رادیو معارف و...به مدت دو روز به صورت ویدئو کنفرانس در قم و تهران نشست برگزار خواهند کرد.

* روز دوم نشست های تخصصی 

بر پایه این گزارش در دومین  روزِ نشست،کارگروه های  تخصصی کار گروه « منابع انسانی» و «مدارس وابسته» با حضوراکثریت اعضا در دو نوبت 90 دقیقه ای با دستور جلسه ای مشخص توسط دبیر کارگروه و سخنان رئیس و سایراعضای کارگروه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

بر اساس این گزارش از جمله مسائلی که در کارگروه تخصصی «منابع انسانی» مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت می توان به؛ « نحوه توانمند سازی طلاب شاغل در فضای کرونایی»،«بررسی مسایل طلاب قبول شده در ماه 28 دانشگاه فرهنگیان» اشاره کرد.

در کارگروه «منابع انسانی» حجج اسلام بروز و وفایی به عنوان رئیس و دبیر کارگروه نکاتی را ارائه کردند.

در کارگروه تخصصی نیز«مدارس وابسته» به ریاست آقای جعفرآبادی و دبیری حجت الاسلام حقگو مسائلی از جمله؛ «بررسی مسائل و مشکلات خرید خدمت طلاب»، «توسعه کمی و ارتقای کیفی مدارس وابسته به حوزه های علمیه (پیش دبستان و مهدکودک)»، «دبیرستان های علوم و معارف اسلامی وابسته به حوزه های علمیه» پرداخته شد.
اپلیکیشن بشری به کمک شبکه شاد می آید

از رعایت حقوق دیگران تا مرز بین سخاوت و بخل

مسابقه بزرگ عطر سلام ویژه کودکان و نوجوانان

وزیر آموزش و پرورش در پیامی درگذشت حجت الاسلام راستگو را تسلیت گفت

دیدار مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان با امام جمعه و نماینده ولی فقیه

موضوع آموزش و پرورش مربوط به همه شئون جامعه است

حجت الاسلام والمسلمین راستگو در گذشت / مرکز تربیت مربی کودکان و نوجوانان یادگار ماندگار مرحوم راستگو

تسلیت رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه به دبیر ستاد همکاریها

جوابیه آموزش و پرورش به یک شیطنت در فضای مجازی

کاشان آماده اجرای طرح اَمین در همه مدارس است

اجرای طرح امین در ۴ هزار مدرسه کشور

شهرداری آموزش و پرورش را در اجرای طرح تربیتی اَمین یاری کند

اعزام سالانه ۳۰ هزار مبلّغ به مدارس کشور

گزارش طرح امین با حضور معاونت تبلیغ حوزه های علمیه کشور

طرح ها و پیشنهادات یک طلبه فعال در آموزش و پرورش برای تروج فرهنگ نماز

فعالیت ۲۲۵ مبلّغ در مدارس طرح مدارس امین تهران

معلم، نجات دهنده انسان است/ اگر قدر معلمی را ندانیم کفران نعمت کرده ایم

تربیت فرزند باید از زمان خردسالی آغاز شود

تولید محتوای دینی "زنگ آسمانی" ویژه دانش آموزان