امروز : 1399/08/07
2020-10-28
شناسه خبر : 12029
تاریخ انتشار : 1399/07/01 12:37
دفاع مقدس سند عزت و حقانیت ملت ایران است

رئیس کمیته همکاریهای استان قزوین:

دفاع مقدس سند عزت و حقانیت ملت ایران است

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: هشت سال دفاع مقدس را باید سند عزت و حقانیت ملت ولایتدار ایران دانست که بر اقتدار نظام و انقلاب ما افزوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، آیت الله عبدالکریم عابدینی در مراسم زنگ ایثار و مقاومت ضمن تبریک فرارسیدن هفته دفاع مقدس از آن به عنوان هفته اقتدار و عزت ملت ایران نام برد و افزود:هفته دفاع مقدس گرامیداشت ارزش‌های انقلاب اسلامی و یادآور حرکت خروشان جوانان متعهد، انقلابی و آگاهی است که در کنار تحصیل علم به مبارزه با استبداد و استکبار پرداختند.

 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: هشت سال دفاع مقدس را باید سند عزت و حقانیت ملت ولایتدار ایران دانست که بر اقتدار نظام و انقلاب ما افزوده است.

وی در ادامه بر پاسخگویی به سوالات نسل جوان درباره دفاع مقدس تاکید کرد و اظهار داشت: یکی از بزرگترین رویدادها و تحولات معاصر کشورمان جنگ تحمیلی هشت ساله است و باید نسل جوان در این خصوص تحقیق و تفحص بیشتری داشته باشند.

آیت الله عابدینی ادامه داد: دانش آموزان باید بدانند که دلایل جنگ ایران و عراق که هشت سال طول کشید چه بود و چه نتایج و آثاری برای کشورمان و جهان داشت و دستاوردهای این دوران نیز باید به شکلی ملموس به نسل چهارم انقلاب ارائه شود.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه سیاست استکبارستیزی یکی از اصول پایدار انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: زمانی آمریکایی‌ها به راحتی وارد عراق شدند و صدام را از میان بردند و در منطقه جولان می‌دادند اما امروز به برکت مقاومت منطقه آنها مجبورند عراق، سوریه و افغانستان را ترک کنند و این مهم از برکات انقلاب است.

 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین با بیان اینکه اقتدار و عزت امروز مرهون دلاورمردی‌های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و شهدای و جانبازان جنگ تحمیلی است، گفت: باید این مجاهدت‌ها و ازخودگذشتگی‌ها برای نسل جوان تبیین شود.

وی با بیان اینکه رزمندگان اسلام در دفاع مقدس جانانه از انقلاب و نظام دفاع کردند تا دست متجاوزان را از خاک کشور کوتاه کنند، ادامه داد: امروز نسل جوان و نوجوان ما باید بیش از پیش در جریان شجاعت‌های رزمندگان و کارهای انجام شده در آن دوران قرار گیرند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تصریح کرد: به لطف  رهبری داهیانه بنیانگذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) و وفاداری ملت فهیم ایران به جمهوری اسلامی، توانستیم رژیم بعثی عراق و دو ابرقدرت شرق و غرب را زمین گیر کرده و آوازه قدرت جمهوری اسلامی را به جهانیان اعلام کنیم.

آیت الله عابدینی اضافه کرد: پیش از انقلاب اسلامی آمریکایی‌ها خودشان را صاحب کشور ما می‌دانستند و در تهران به همراه صهیونیست‌ها جولان می‌دادند و در آن دوران در شرایطی بودیم که در تمام بخش‌ها وابسته‌ به اجانب بودیم و اندیشمندان و دانشگاهیان کشور فرصت تولید نداشتند.

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: پیش از انقلاب اسلامی خلاقیت و نوآوری مورد توجه قرار نمی‌گرفت و ارزش محسوب نمی‌شد و حتی کسانی که در این عرصه گام بر می‌داشتند تنبیه می‌شدند.

وی افزود: در آغاز دفاع مقدس توان تولید هیچ نوع سلاح و ابزار دفاعی را نداشتیم چرا که پشتوانه‌های خلاقیت، نوآوری و تولید ایجاد نشده بود اما در ادامه به برکت انقلاب اسلامی این فرصت ایجاد شد و امروز در سطح بسیار بالایی از توان تولید در عرصه نظامی قرار داریم.تربیت اسلامی رویکرد سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است

ساماندهی۲۰ گروه تبلیغی در فضای مجازی برای تبلیغ دانش آموزی

حوزه های علمیه بازوی توانمند آموزش و پرورش در امر تربیت دانش آموزان است

تلاش کنیم دانش‌آموزان در نظام آموزشی با کرامت آموزش ببینند

پاسخگویی به ۲۰ هزار سؤال دانش‌آموزان

آموزش و پرورش باب مدرسه داری را برای حوزه علمیه باز کرده است

اعلام امادگی حوزه علمیه یزد برای توسعه چند برابری مدارس طرح امین

حضور مبلغین طرح امین در فضای مجازی پررنگ شود

امام منتظران از نگاه مادرش حضرت زهرا سلام والله علیها

نشست کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش استان برگزار شد

شماره (34) بولتن خبری ستاد همکاریها در آیینه رسانه ها منتشر شد

اصلی‌ترین دغدغه حوزه علمیه و آموزش‌وپرورش تربیت انسان‌های صالح است

نیازمند بضاعت علمی و فکری حوزه‌های علمیه هستیم / سند تحول بنیادین منشور اقدامات آموزش و پرورش است

دومین نشست کارگروه های تخصصی ستاد همکاریها برگزار شد+ تصاویر

برگزاری جلسه کمیته همکاری حوزه و آموزش و پرورش همدان / دایر شدن مدارس امین نوع یک از سال تحصیلی آینده

گامهای اندیشه ورزی درهمکاریهای حوزه علمیه و آموزش و پرورش

توصیه های اولیای امت برای خوب تربیت کردن

دوره توانمندسازی طلاب وظیفه و روحانیون شاغل در آموزش و پرورش لرستان

نیم نگاهی به سیره تعلیم و تربیتی آموزگار بشریت

دیدار مدیر آموزش و پرورش بارئیس جدید کمیته همکاریهای هریس