امروز : 1399/07/01
2020-09-22
شناسه خبر : 12005
تاریخ انتشار : 1399/06/19 11:19
کارگروه های تخصصی بازوان شورای سیاستگذاری ستاد همکاریها هستند

مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش

کارگروه های تخصصی بازوان شورای سیاستگذاری ستاد همکاریها هستند

نگاه راهبردی وزیرآموزش و پرورش ومدیرحوزه های علمیه زمینه ساز تحول درعرصه تعلیم و تربیت است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستا همکاریها،دبیر ستاد همکاریهای حوزه علمیه و آموزش و پرورش در نشست اعضای کار گروه های تخصصی همکاریهای حوزه علمیه و آموزش و پرورش  که در ساختمان شهید رجایی برگزار شد ،ضمن تقدیر از اهتمام وزیر آموزش و پرورش از برنامه های این ستاد گفت؛ اعضای کمیته های تخصصی با عنایت به برنامه های وزیر در حمایت از این ستاد نهایت همکاری های فکری و اندیشه ورزانه را برای اثر بخشی بر نامه هاداشته باشند.  

وی نگاه راهبردی وزیرآموزش و پرورش ومدیرحوزه های علمیه را زمینه ساز تحول درعرصه تعلیم و تربیت دانست و گفت؛علاوه بر نگاه کلان مسئولین دو دستگاه بدنه دو دستگاه نیز باید با هم مشارکت و همکاری داشته باشند که علاوه بر شورای عالی سیاستگذاری از معاونت ها و مراکز درخواست کردیم نمایندگان تام الاختیار و اندیشمند خود را به ما معرفی کنند تا در یک ارتباط دوسویه و موضوع بندی شده بتوانیم برنامه هایی که طراحی و تصویب شده را رصد کنیم و تدابیر لازم برای کیفیت بخشی و اجرای برنامه ها تنظیم کنیم.  

حاجیان زاده  با اشاره به تذکرات مقام معظم رهبری برای اجرا و تحقق سند تحول بنیادین گفت، یکی از اهداف این کار گروه های تخصصی ارزیابی ازبازخوردهای برنامه است، چون به تعبیر مقام معظم رهبری سند تحول خوب تنطیم شده است و در اجرا نیز باید دقیق و مفید اجرا شود. 

حاجیان زاده افزود؛ برای اجرای صحیح برنامه ها نیازمند نشست های کارشناسی و تخصصی هستیم و اعضای کار گروه های تخصصی در واقع بازوان شورای سیاستگذاری ستاد همکاریها در تصویب و اجرای دقیق سیاست ها و برنامه های کلان هستند.  

مشاور عالی وزیر در ادامه، ستاد همکاریها را فقط منحصر در دبیر خانه ستاد ندانست و گفت؛ همه ارکان کلان و کارشناسی هردو دستگاه با تشکیل کار گروه های تخصصی عضو این ستادهستند وتلاش خواهیم کردنظرات کارشناسی دقیق و منظم اعمال شود. 

حاجیان زاده با بیان گزارشی از عملکرد مثبت و قابل قبول این ستاد در چهارده سال گذشته گفت، در دوره جدید فعالیت های ستاد، تلاش کرده ایم بر اساس اسناد با لا دستی وسند تحول بنیادین آموزش و پرورش برنامه های ستاد به سوی اثر گذاری کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت پیش برود. 

وی با اشاره به تدوین برنامه پنج ساله همکاریها و گذشت یک سال از اجرای آن گفت؛ یکی از برنامه های جدی ستاد ورود به عرصه اندیشه ورزی و ژرف اندیشی است بر این اساس کمیته های تخصصی شش گانه را با حضور صاحب نظران و نمایندگان ستادی وزرات آموزش و پرورش و حوزه های علمیه برای بحث و بررسی مباحث قابل طرح و نیز نحوه اجرای برنامه پنج ساله تشکیل داده ایم که جمع حاضر نمایند گان معاونت ها و مراکز ستادی وزرات آموزش و پرورش می باشند. 

مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش در ادامه اهتمام مسئولان و سیاستگزاران حوزه علمیه به این ستاد را نیز ستود و گفت؛ خوشبختانه رئیس و اعضای شورای عالی حوزه های علمیه و نیز آیت الله اعرافی نگاه راهبردی به همکاریها دارند و مدیر حوزه های علمیه همه معاونان خود را موظف کرده است در همکاری با دبیر ستاد هیچ گونه کوتاهی نداشته باشند و بر این اساس دبیر ستاد علاوه بروزارت آموزش و پرورش ،عضو شورای معاونین حوزه علمیه نیز می باشد.   

 انتهای پیام/ 

دفاع مقدس، یکی از عقلانی‌ترین حرکات ملت ایران بود

با انجمن قلم حوزه علمیه قم آشنا شویم

ضرورت آمادگی مشاوران و مربیان برای حل آسیب های اجتماعی کرونایی

تقویت بنیه اعتقادی و هویت دینی دانش آموزان از اهداف کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش است

رویکرد ما تربیت دانش آموز انقلابی، مسئولیت پذیر، ولایتمدار و وطن دوست است.

آیین فتتاحیه مدارس طرح امین استان مرکزی در ساوه برگزار شد

تحقق سند تحول بنیادین باید منجر به تربیت دانش آموز در تراز شهید فهمیده شود

همکاری حوزه علمیه با آموزش و پرورش یک طرح ملی موفق است

اجرای برنامه های ستاد همکاریها در البرز در قالب 22فعالیت

مسابقه صوتی نوای یار2 برگزار می شود

تحقق صددرصدی مصوبات کمیته همکاری ها در استان/رونمایی از پوستر « بانگ اذان، زنگ نماز »

همه باید تلاش کنیم دغدغه های ولی امر مسلمین را در خصوص تعلیم و تربیت مرتفع نماییم.

معاونین آموزش وپرورش بندرلنگه با امام جمعه دیدار کردند

هفت مصیبتِ شام از زبان امام سجاد علیه السلام

دیدار مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام با امام جمعه دهلران

شاخصه های مؤمن واقعی در کلام زین العباد

برنامه های ستاد همکاریهامی تواند منتج به ایجاد تحول فکری ، بصیرتی و اجتماعی در دانش‌آموزان شود

نشست استانی کمیته همکاری های آموزش و پرورش وحوزه های علمیه استان سیستان و بلوچستان

توزیع بیش از نیم میلیون جلد پیک آموزشی چشمه خورشید ویژه دانش آموزان

بررسی راه کارهای توسعه فرهنگ مهدوی در بین فرهنگیان و دانش آموزان