امروز : 1399/07/01
2020-09-22
شناسه خبر : 11996
تاریخ انتشار : 1399/06/16 16:05
دغدغه های مقام معظم رهبری در دیدار با روسای ادارات آموزش و پرورش کشور رفع شود

رئیس کمیته همکاریهای استان گیلان:

دغدغه های مقام معظم رهبری در دیدار با روسای ادارات آموزش و پرورش کشور رفع شود

در جنگ نرم جبهه استکبار، دشمن همه سعی و تلاش خود را می کند تا آینده کشور را به دست آدم هایی بی رگ و ریشه بدهد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه و امام جمعه رشت در نشست ویدئو کنفرانسی مشترک کمیته همکاریهای استان با مشاورعالی وزیر و دبیرستاد همکاریهای در سخنانی  ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت سیدالشهدا(ع) اظهارکرد: بحمدلله آنچه در بدنه و همت بلند مسئولان آموزش و پرورش وجود دارد آنست که می خواهند نسلی تربیت کنند که در مسیر ارزش های نظامو انقلاب اسلامی قرار داشته باشد.

رئیس کمیته همکاریهای استان گیلان ادامه داد: با رویکرد و روندی که با همکاری حوزه و آموزش و پرورش در پیش گرفته شده است می توان افق های خوبی را در آینده شاهد بود و اگر بتوان مجموعه فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مجازی اخیر با مدیران آموزش و پرورش که در واقع منظومه ای از مسائل تربیتی، پرورشی، اخلاقی، آموزشی با محوریت مدارس، معلمان ، دانش آموزان ، مدیران بود را پیاده سازی کنند و در اوراق رنگی به عنوان یک منشور مورد استفاده قرار دهند.

آیت الله فلاحتی افزود: همانطور که امام راحل تزکیه را مقدم بر تعلیم می دانستند، معظم له نیز غیر از آنکه معلمان را تمجید کردند از  و مسئولان نظام خواستند تا نسبت به مسکن و معیشت فرهنگیان و تأمین نیازهای آنان جدی تر رسیدگی کنند تا با کمترین دغدغه نسبت به موضوع تعلیم و تربیت اهتمام داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان تصریح کرد: امروز ظرفیتی که با عنوان ستاد همکاریهای حوزه و آموزش وپرورش شکل گرفته است یعنی راه نجات و باید به نحو احسن از این ظرفیت استفاده کنیم. نباید بنشینیم که دیگران برای ما نسخه تربیتی بنویسند.

رئیس کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش استان گیلان گفت: امروز حوزه ها و آموزش و پرورش به مثابه دو بال نظام اسلامی هستند و همکاری های نزدیک این دو دستگاه فرهنگی موجب تعالی و نجات کشور است.

آیت الله فلاحتی با اشاره به اهمیت آموزش های پایه در کشورهای توسعه یافته خاطرنشان کرد: بسیاری از کشورها بیشترین بودجه آموزشی را در توسعه مراکز پیش دبستانی و مهدهای کودک صرف می کنند و از این رو مسئولیت و تأثیرگذاری مربیان پیش دبستانی از استادان دانشگاه بیشتر است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تأکید بر اهمیت محتوای آموزشی در مهدهای کودک اظهار داشت: چگونگی جذب مربیان پیش دبستانی و شیوه اداره این مراکز از دغدغه های مقام معظم رهبری در دیدار با روسای ادارات آموزش و پرورش کشور بود.

وی با اشاره به سلامت بدنه دستگاه بزرگ آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: باید از این ظرفیت انسانی شگرف در جهت اعتلای فرهنگ ناب اسلامی و ایرانی بیش از پیش استفاده کنیم.

امام جمعه رشت با بیان اهمیت آموزش حضوری در فرآیند علم آموزی دانش آموزان اظهار داشت: با وجود شیوع کرونا و ضرورت حفظ سلامت دانش آموزان، فضای مجازی به تنهایی جایگزین معلم و استاد شود.

رئیس کمیته همکاری حوزه های علمیه  و آموزش و پرورش استان گیلان از رسانه ها خواست با تبیین اهمیت آموزش حضوری خانواده ها را به حضور فرزندان با رعایت کامل فاصله گذاری اجتماعی و موازین بهداشتی ترغیب کنند.

آیت الله فلاحتی با اشاره به اهمیت تربیت انقلابی فرزندان در مواجهه با جنگ نرم دشمنان اظهار داشت: دشمن در تلاش است با جنگ نرم، آینده کشور را به دست انسانهای بی ریشه بسپارد و تلاش دارد که انقلاب را ناکارآمد جلوه دهد. 

وی تأکید کرد: باید با بیان دستاوردهای انقلاب به نوجوانان و جوانان، زمینه استمرار توسعه و پیشرفت کشور را به همت جوانان فراهم کنیم.


دفاع مقدس، یکی از عقلانی‌ترین حرکات ملت ایران بود

با انجمن قلم حوزه علمیه قم آشنا شویم

ضرورت آمادگی مشاوران و مربیان برای حل آسیب های اجتماعی کرونایی

تقویت بنیه اعتقادی و هویت دینی دانش آموزان از اهداف کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش است

رویکرد ما تربیت دانش آموز انقلابی، مسئولیت پذیر، ولایتمدار و وطن دوست است.

آیین فتتاحیه مدارس طرح امین استان مرکزی در ساوه برگزار شد

تحقق سند تحول بنیادین باید منجر به تربیت دانش آموز در تراز شهید فهمیده شود

همکاری حوزه علمیه با آموزش و پرورش یک طرح ملی موفق است

اجرای برنامه های ستاد همکاریها در البرز در قالب 22فعالیت

مسابقه صوتی نوای یار2 برگزار می شود

تحقق صددرصدی مصوبات کمیته همکاری ها در استان/رونمایی از پوستر « بانگ اذان، زنگ نماز »

همه باید تلاش کنیم دغدغه های ولی امر مسلمین را در خصوص تعلیم و تربیت مرتفع نماییم.

معاونین آموزش وپرورش بندرلنگه با امام جمعه دیدار کردند

هفت مصیبتِ شام از زبان امام سجاد علیه السلام

دیدار مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام با امام جمعه دهلران

شاخصه های مؤمن واقعی در کلام زین العباد

برنامه های ستاد همکاریهامی تواند منتج به ایجاد تحول فکری ، بصیرتی و اجتماعی در دانش‌آموزان شود

نشست استانی کمیته همکاری های آموزش و پرورش وحوزه های علمیه استان سیستان و بلوچستان

توزیع بیش از نیم میلیون جلد پیک آموزشی چشمه خورشید ویژه دانش آموزان

بررسی راه کارهای توسعه فرهنگ مهدوی در بین فرهنگیان و دانش آموزان