نسخه آزمایشی
امروز سه شنبه 05 مرداد ماه، سال 1400 خورشیدی
Print
Zoom In
Zoom Out

رئیس کمیته كميته همكاري هاي یزد

تعالی دانش آموزان در حوزه های دینی و اعتقادی مهمترین دغدغه باشد

شناسه مطلب: 11899
زمان انتشار: يكشنبه 08 تیر 1399 ساعت 10:17

با برگزاری دوره های آموزشی باید معلمان را بیش از پیش با مباحث اعتقادی و اهمیت تربیت دینی کودکان و نوجوانان آشنا کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، آیت الله "محمدرضا ناصری یزدی" در نشست  کمیته همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش یزد اظهار داشت: آموزش و پرورش و حوزه علمیه در تربیت جامعه نقش و وظیفه بسیار مهمی بر دوش دارند.

وی با اشاره به اینکه کار روحانیون، علما و معلمان تربیت انسان ها است گفت: در بحث نظام آموزشی نباید صرفا توجه ما به حوزه مباحث علمی دانش آموزان باشد و حتما باید به تمام جوانب و ساحت های تربیتی توجه داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه معلمان باید یک دغدغه ویژه نسبت به مباحث دینی و تقویت اعتقادی دانش آموزان داشته باشند گفت :  تعالی دانش آموزان در حوزه های دینی و اعتقادی باید مهمترین دغدغه ای باشد که در وجود معلمان قرار دارد.

رئیس کمیته همکاریهای یزد گفت : تقویت مبانی و اعتقادات دینی دانش آموزان سبب می شود کودکان و نوجوانان ایران روحیه ای خدوم و متعهد داشته باشند و برای کمک به همه مردم تلاش کنند.

امام جمعه یزد افزود : اگر فردی دین نداشته باشد به فکر دنیا و آخرت خودش نیست و برای دیگران ارزشی قائل نخواهد بود و تنها به فکر مادیات و سودآوری است اما اگر فردی متدین باشد قطعا متعهدانه فعالیت می کند و برای رضای خدا همیشه به فکر دیگر افراد جامعه هم است.

وی عنوان کرد: با برگزاری دوره های آموزشی باید معلمان را بیش از پیش با مباحث اعتقادی و اهمیت تربیت دینی کودکان و نوجوانان آشنا کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد افزود: اگر قرار نباشد دین افراد را مورد توجه قرار دهیم و صرفا به بحث آموزش آنها توجه داشته باشیم، مطمئنا تعهد لازم به ایران هم در وجود آنها نیست و پس از فارغ التحصیلی به راحتی کشور خود را رها کرده و به دیگر نقاط جهان مهاجرت می کنند.

آیت الله ناصری یزدی با بیان اینکه سطحی نگری را باید از آموزش در ایران دور کرد گفت: در تمام این موضوعات، یکی از اصلی ترین بخش ها و نهادها، موضوع دانشگاه فرهنگیان است که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

امام جمعه یزد دانشگاه فرهنگیان را گلوگاه تربیت و آموزش در ایران دانست و افزود: بی توجهی نسبت به این دانشگاه و دانشجویان آن ضربه بسیار سنگینی به سیستم آموزشی کشور وارد می کند و باید تلاش کنیم که دانشگاه فرهنگیان را به لحاظ دینی و علمی و فرهنگی تقویت کنیم.

وی به ضرورت وجود مباحث دینی و اعتقادی در محتوای آموزشی هم تاکید کرد و ادامه داد: برای اینکه بتوانیم در حوزه تربیت دینی دانش آموزان به خوبی عمل کنیم باید بر محتواهای آموزشی هم توجه لازم را داشته باشیم.مدرسه جهانی اميرالمؤمنين(ع) را برای تربیت بشر جدی بگیریم

آماده کردن مردم نسبت به غیبت حضرت مهدی علیه السلام رسالت خطیر امام هادی

رئیس کمیته همکاریهای استان قم؛

آموزش باید در چارچوب ولایت الهی باشد

حضرت آیت الله جوادی آملی:

دوران آموزش و پرورش، دوران حیاتی است

دیدار وزیر آموزش و پرورش با آیت الله العظمی جوادی آملی در دماوند

همکاری حوزه و آموزش و پرورش دارای ساختار و رویکردی راهبردی است

درسی از استاد حسین انصاریان

درنگی در مفهوم عید و فلسفه قربانی کردن

روز تحقیر شیطان

سفره های جود و احسان به گستره رحمت رب العالمین

آن باغبان ماهر

پنج ‌روایت از زندگی، امام محمدباقر علیه‌السلام

مسئول واحد تبلیغ حوزه علمیه اصفهان؛

جذب مبلغین جدید مدارس امین در اصفهان

در مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه قم

تحصیل هفتاد بانوی طلبه در رشته تربیت دینی کودک و نوجوان

از ظرفیت روحانیت در برنامه های تابستانی استفاده شود

اعلام فراخوان حوزه علمیه لرستان برای اعزام مبلغ به مدارس امین

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی:

نیازمند فضای بیشتر برای فعالیت های فرهنگی تربیتی روحانیون هستیم

مدیر مرکز تربیت مبلغ معلم حوزه های علمیه خبر داد؛

پنج ر شته تخصصی تربیت دبیری برای حوزویان دائر خواهد شد