امروز : 1399/04/20
2020-07-10
شناسه خبر : 11881
تاریخ انتشار : 1399/03/31 09:59
احساس مسئولیت، ابتکار و تلاش معلمان باعث شد که آموزش تعطیل نشود

امام جمعه محلات:

احساس مسئولیت، ابتکار و تلاش معلمان باعث شد که آموزش تعطیل نشود

رئیس ستاد همکاریهای شهرستان محلات گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس، اگر احساس مسئولیت، ابتکار و تلاش معلمان نبود، بدون تردید دانش آموزان از تعلیم و آموزش دور می شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، حجت الاسلام و المسلمین مهدی ربانی در دیدار مدیر و معاونین آموزش و پرورش شهرستان محلات با تقدیر از تلاش معلمان در آموزش مجازی دانش‌آموزان گفت: در حال تجربه‌ای هستیم که تا کنون سابقه نداشته که سال تحصیلی از بهمن ماه تعطیل شود و اگر این اتفاق در گذشته رخ می‌داد، آموزش به طور کلی تعطیل می‌شد. 

وی افزود: احساس مسئولیت، ابتکار و تلاش معلمان باعث شد که آموزش تعطیل نشود و می‌طلبد که مسئولین امر زیرساخت‌های لازم را فراهم نمایند. فضای مجازی نقص‌ها و محاسنی دارد از جمله دور شدن دانش‌آموزان از یکدیگر و کم شدن روابط اجتماعی آنان. 

امام جمعه محلات تصریح کرد: بخشی از مشکلات آموزش و پرورش مربوط به کمبود بودجه است، که برای رفع این مشکل مدارس غیردولتی تأسیس شدند و بخش خصوصی عهده‌دار وظایف آموزشی و پرورشی شد، در صورتی که یکی از تعهدات دولت جمهوری اسلامی در قانون اساسی آموزش رایگان شهروندان است، و این موضوع خود آسیب‌های اجتماعی از جمله دو قطبی شدن جامعه را در پی دارد. تعدد عناوین مدارس از دیگر مشکلات موجود است. 

حجت‌الاسلام ربانی گفت: می‌بایست یک منبع درآمد پایدار برای تأمین هزینه‌های جاری آموزش و پرورش پیش‌بینی شود و می‌طلبد دولت و قانونگذاران از طریق بستن عوارض برای برخی از درآمدها این کسری بودجه را جبران کنند. گاهی قانون مشکل ندارد ولی در اجرا اشکلاتی به چشم می‌خورد و در چنین شرایطی کار مدیران مدارس و مسئولین آموزش و پرورش دشوار است و ورود خیرین مدرسه‌ساز بخشی از این مشکلات را مرتفع کرده است. 

همچنین حجت‌اله محمدی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان در ابتدای این دیدار با اشاره به تعطیلات مدارس به دلیل شیوع ویروس کرونا گفت: معلمان با تعهد کاری خود قبل از دستورالعمل وزارت آموزش و پرورش پس از تعطیلی مدارس اقدام به آموزش مجازی دانش‌آموزان کردند. نقاط قوت و ضعف زیادی در مدیریت این بحران وجود داشت که حرکت خودجوش معلمان و راه‌اندازی شبکه اجتماعی دانش‌آموزان به نام شاد توسط وزارت آموزش و پرورش از جمله موارد مثبت بود تا بدین ترتیب سال تحصیلی با خوبی و خوشی با برگزاری امتحانات به اتمام رسید.

با توجه به هدایت تحصیلی و کنکور سراسری در پایه نهم و دوازدهم امتحانات با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت حضوری و در بقیه پایه‌ها ارزشیابی‌ها توسط معلم انجام می شود. 

مدیر آموزش و پرورش شهرستان محلات افزود: مقدمات برنامه‌ریزی و آماده سازی برای آغاز سال تحصیلی آینده نیز شروع شده است، در سال تحصیلی 1400-1399 دو فضای آموزشی پروین اعتصامی و هنرستان جدید شهید مصطفی خمینی(ره) به فضاهای آموزشی اضافه خواهد شد. 

محمدی تصریح کرد: با وجود تمام تلاش‌های صورت گرفته هنوز در برخی مدارس از جمله سمیه، فردوسی، فاطمیه، شهید رجایی، کربلایی، عصمت، سیدمرتضی و صدرا مشکل کمبود فضای آموزشی داریم و با توجه به کمبود اعتبارات دولتی نیازمند مساعدت خیرین نیک‌اندیش هستیم.

وی افزود: وضعیت سال تحصیلی جدید مشخص نیست و به احتمال قوی آموزش حضوری تؤام با آموزش مجازی انجام می‌شود و برای تابستان نیز طرح اوقات فراغت ابلاغ نشده است و امکان برگزاری کلاس حضوری وجود ندارد ولی در صدد هستیم این طرح را در سامانه شاد به صورت مجازی برگزار کنیم.

محمدی در پایان از مساعدت‌های معنوی و مادی امام جمعه از مجموعه آموزش و پرورش تقدیر و تشکر کرد.

گفتنی است معاونین آموزش و پرورش گزارشی از اقدامات معاونت‌های خود ارائه کردند.


«امانی تهرانی» «دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش» شد

کمیته همکاریهای شهرستان رحیم آباد گیلان برگزار شد

از ظرفیت مبلغان امین در مدارس بیشتر استفاده شود/54مبلغ و مبلغه در مدارس قزوین فعالیت می کنند

نشست کمیته همکاریهای شهرستان نوبران برگزار شد

آمادگی ظرفیت شبکه شاد برای ترویج فرهنگ غدیر در دهه امامت و ولایت

آموزش‌ از طریقه شبکه شاد در ایام کرونایی اقدام ارزشمندی در راستای عدالت آموزشی است

شماره (30) بولتن خبری ستاد همکاریها در آیینه رسانه ها منتشر شد

نگاه تحولی حوزه علمیه برای استفاده ازظرفیت طلاب جوان در آموزش و پرورش مغتنم است

نشست کمیته همکاریهای حوزه علمیه و آموزش و پرورش سمنان برگزار شد.

ضرورت حمایت بیشتر از مدارس معارف اسلامی استان مازندران

همکاری های آ.پ و حوزه علمیه پارسیان گسترش می یابد

گزارشی از کمیته همکاریهای منطقه مرزن آباد مازندران

فراخوان مقاله با موضوع آموزش و پرورش طراز

بازدید دانش آموزان املشی از حوزه علمیه امام جعفرصادق(ع) رودسر

سه شعبه از دانشگاه فرهنگیان، تحت مدیریت حوزه علمیّه اداره خواهد شد

آموزش و پرورش مصصم به تربیت معلّمینی در تراز انقلاب اسلامی است

اصول حيات طيبه در كلام امام رضا (عليه السلام )

نشست هیئت اندیشه ورز کمیته همکاریهای استان لرستان برگزار شد

اجرای طرح یاریگران زندگی در مدارس قزوین

نشست موضوعی تسهیل درفرایند جذب سرباز طلبه ها درآموزش وپرورش برگزار شد