امروز : 1399/04/20
2020-07-10
شناسه خبر : 11876
تاریخ انتشار : 1399/03/26 09:11
بیانیه گام دوم و سند تحول مبنای برنامه های ستادهمکاری هااست/ مشارکت260  مدرسه استان در طرح پیوند مدرسه و مسجد

نایب رئیس کمیته همکاریهای خراسان جنوبی

بیانیه گام دوم و سند تحول مبنای برنامه های ستادهمکاری هااست/ مشارکت260 مدرسه استان در طرح پیوند مدرسه و مسجد

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: ، محور تمام برنامه و فعالیت های کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش ؛ اجرایی شدن بیانیه گام دوم و تحقق برنامه های سند تحول بنیادین است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، محمد علی واقعی در کمیته همکاری‌ حوزه های علیمه و آموزش و پرورش استان که در سالن کنفرانس مدیریت حوزه های علمیه ی استان برگزار شد؛ اظهار کرد: از 332 برنامه اجرایی سند تحول بنیادین، ۵۵ برنامه با همکاری کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش عملیاتی می شود .

وی؛ پایه و ضلع دیگر این سند را باورمندی نسبت به رویکرد تمدنی و بین المللی اسلام و تجسم آن در عمل و اندیشه دانش آموزان دانست که می بایست در کنار هویت تاریخی و اسلامی ایرانی و بازسازی آن بر پایه اندیشه مترقی اسلام و هویت ملی، امری بسیار مهم در سند عنوان کرد.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با اشاره به لزوم  تعریف، پیش بینی و زمینه ی اجرای برنامه ها ی مرتبط در این کمیته، تصریح کرد:تحقق منویات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب یکی دیگر از رویکردها و محور فعالیت کمیته همکاری حوزه های علمیه باآموزش‌وپرورش در خراسان جنوبی است.

واقعی؛ تقویت روح حماسی و انقلابی در همه برنامه ها را مهم برشمرد و ابراز داشت: این مهموقتی با علم تجلی کند موجب عشق به خلاقیت، ‌ پیشرفت و نوآوری می شود که در این سند تحول بنیادین نیز مورد تأکید قرار گرفته و مورد توجه واقع شده است.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی؛افزود: علم، پژوهش، معنویت و اخلاق گذر واژه های مهم مقام معظم رهبری  در این بیانیه گام دوم انقلاب هستند که از سوی معظم له بارها مورد تأکید قرار گرفته و به‌صورت ویژه از سوی آموزش‌وپرورش استان در دستور کار قرار دارند.

نایب رئیس کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش خراسان جنوبی،  با اشاره به بررسی مفاد تفاهم نامه منعقده ما بین حوزه های علمیه و آموزش و پرورش در این نشست تشریح کرد: در سال تحصیلی جاری 2هزار دانش آموزان دختر و پسر دوره های متوسطه از حوزه های علمیه بازدید کردند، که این میزان در صورت رفع مشکل ویروس کرونا، بازگشایی و بازگشت روند طبیعی کار مدارس در سال تحصیلی جدید به 3هزار و 200 نفر افزایش می یابد.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی؛ با بیان این که  81 روحانی به صورت رسمی، پیمانی و سرباز طلبه در آموزش و پرورش استان اشتغال دارند، یاد آور شد: با همکاری حوزه های علمیه استان 223 روحانی جدید در قالب طرح روحانی مستقر و ائمه جماعت به روحانیون فعال در آموزش و پرورش افزوده می شوند.

 وی، از مشارکت260  مدرسه استان، در طرح پیوند مدرسه و مسجد خبر داد و گفت: پیوند مدارس و مساجد؛ سدی محکم در برابر انواع تهدید های سخت و نرم دشمنان شده و دانش آموزان استان، این آینده ساز انقلاب اسلامی را در مقابل انواع هجمه ها بیمه می کنند.

«امانی تهرانی» «دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش» شد

کمیته همکاریهای شهرستان رحیم آباد گیلان برگزار شد

از ظرفیت مبلغان امین در مدارس بیشتر استفاده شود/54مبلغ و مبلغه در مدارس قزوین فعالیت می کنند

نشست کمیته همکاریهای شهرستان نوبران برگزار شد

آمادگی ظرفیت شبکه شاد برای ترویج فرهنگ غدیر در دهه امامت و ولایت

آموزش‌ از طریقه شبکه شاد در ایام کرونایی اقدام ارزشمندی در راستای عدالت آموزشی است

شماره (30) بولتن خبری ستاد همکاریها در آیینه رسانه ها منتشر شد

نگاه تحولی حوزه علمیه برای استفاده ازظرفیت طلاب جوان در آموزش و پرورش مغتنم است

نشست کمیته همکاریهای حوزه علمیه و آموزش و پرورش سمنان برگزار شد.

ضرورت حمایت بیشتر از مدارس معارف اسلامی استان مازندران

همکاری های آ.پ و حوزه علمیه پارسیان گسترش می یابد

گزارشی از کمیته همکاریهای منطقه مرزن آباد مازندران

فراخوان مقاله با موضوع آموزش و پرورش طراز

بازدید دانش آموزان املشی از حوزه علمیه امام جعفرصادق(ع) رودسر

سه شعبه از دانشگاه فرهنگیان، تحت مدیریت حوزه علمیّه اداره خواهد شد

آموزش و پرورش مصصم به تربیت معلّمینی در تراز انقلاب اسلامی است

اصول حيات طيبه در كلام امام رضا (عليه السلام )

نشست هیئت اندیشه ورز کمیته همکاریهای استان لرستان برگزار شد

اجرای طرح یاریگران زندگی در مدارس قزوین

نشست موضوعی تسهیل درفرایند جذب سرباز طلبه ها درآموزش وپرورش برگزار شد