امروز : 1399/04/25
2020-07-15
شناسه خبر : 11848
تاریخ انتشار : 1399/03/11 10:48
رسالت جدید مبلغان، عرضه جلوه های زیبای همدلی و ایثارگری ایرانی به جهانیان است

یادداشت رسیده؛

رسالت جدید مبلغان، عرضه جلوه های زیبای همدلی و ایثارگری ایرانی به جهانیان است

کرونا ویروسی ناشناخته آمد تا تصاویر زیبایی از ظرفیت نیروهای جهادی داوطلبانه مخلصانه ومتعبدانه را به تصویر کشاند. درپی نسیم همدلی و نوع دوستی ایرانی وجود یک حماسه زیبای ماندگار احساس شد. جلوه های کنشگری اجتماعی معنوی را در نیروهای جهادی نظاره نشستیم که برای ما یاد آور فداکاریهای در صحنه و پشت صحنه جبهه های دفاع مقدس بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها،  زاهره سادات میرجعفری از مبلغان عرصه بین الملل در یادداشتی به روایتگری ایام کرونایی پرداخته و آورده است: بیش از چهل نوع یاریگری اجتماعی در انواع همدلی مردمی نمایان بود. از ماسک دوختن مخلصانه و بی نام ونشان زنانی مانند مادرم در محله های کوچک یزد گرفته تا پیرزنانی که خانه خود را در اختیار فعالیتهای جهادی قرار دادند و جهادگرانی که در این راه مظلومانه به شهادت رسیدند. بیش از ۸۰ هزار ماسک و گان و ۲۰ هزار لیتر آبمیوه طبیعی برای بیماران، در کارگاه و مراکز مردمی تولید شد. افزون بر آن نزدیک به ۵۰۰۰ نفر بانوی جهادی و بیش از  ۶۰۰ نفر از خواهران طلبه در عرصه پرستاری و خدمات درمانی و تجهیز اموات کرونایی در آرامستان ها و حتی همیاری در زمینه‌های امداد و نجات و سوگ ابراز نیافته افراد، کمک‌های روحی و معنوی، مشاوره‌های روانی، پاسخ گویی به پرسش‌های اعتقادی، فکری و شرعی، پخت انواع  غذا و کیک ها برای بیماران پرستاران و خانواده های آنها  فعالیت می کنند.


هرچند این اعداد و ارقام، به تنهایی نمی تواند توصیف کننده این روزهای پر ابتلا ولی باشکوه باشد و  نمی تواند گرمای دستان زنی را که هر روز در خانه اش، پشت میز چرخ خیاطی، سوزن نخ می کند و لرزش دستان ظریف خواهر طلبه ای را که جسم رنجور فوتی های کرونا را غسل می‌دهد،   تصویر کرده و به نسل های بعدی نشان بدهد. باید این جلوه های زیبای اسلامی ایرانی را به جهانیان  از طریق تصویر نگاری، تجربه‌ نگاری، تاریخ نگاری، نظریه پردازی و الگوسازی  به  شیوه  های گفتمانی عرضه کرد. البته بنده  با همکاری دوستان مبلغ درحال تصویر سازی و ثبت جهانی این اقدامات جهادی هستیم.


علاوه برآن از ظرفیت سازماندهی این گروه های جهادی و حجم عظیم طلاب داوطلب فداکار برای اقدام در این زمینه نباید غافل شد. بهرحال  این همدلی ها در جامعه ما نشان داد که بخش عظیمی از مردم ما آماده فعالیتهای  داوطلبانه با انگیزه های جهادی هستند که در قالب فعالیتهای بسیجی شناخته می شوند اما بجاست که مراکز مهم تصمیم گیری حوزوی در مورد سازماندهی این خیل عظیم مشتاق و مخلص برنامه ریزی و سرمایه گذاری نموده و برای ارتقای علمی فرهنگی و جهت دهی هدفمند فعالیتهای  جهادی مخلصانه آنها تلاش کنند. همچنین با وجود نفس جهادی بودن اینگونه اقدامات، در عین حال در نظر گرفتن تدابیر حمایتی همانند  طرح های بیمه تامین اجتماعی و پشتیبانی خانواده های این عزیزان و تامین امنیت مالی و روانی آنها بسیار شایسته و قابل تامل است.


انتهای پیام  


حوزه علمیه بر اساس سند تحول بنیادین نقش خود را ایفا می‌کند

پیوند آموزش و پرورش با حوزه و مسجد یک ضرورت است

دریافت فایل گزارش عملکرد سال تحصیلی 99 - 98

سند تحول بنیادین در راس فعالیت های آموزش و پرورش است

فراخوان دریافت دو فصلنامه علمی پژوهشی مطالعات اعتبارسنجی حدیث

حجت الاسلام و المسلمین محمدیان «عضو شورای هماهنگی علمی» سازمان پژوهش شد

استفاده از ظرفیت‌های حوزه‌علمیه درعرصه تعلیم و تربیت با سرعت و دقت پیگیری شود.

شرکت یکهزار فرهنگی و دانش آموز در پویش استانی زیباترین قرائت صلوات خاصه امام رضا(ع)

نقش حیاتی آموزش و پرورش در ارتقای فرهنگ جامعه انکار ناپذیر است

«امانی تهرانی» «دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش» شد

کمیته همکاریهای شهرستان رحیم آباد گیلان برگزار شد

از ظرفیت مبلغان امین در مدارس بیشتر استفاده شود/54مبلغ و مبلغه در مدارس قزوین فعالیت می کنند

نشست کمیته همکاریهای شهرستان نوبران برگزار شد

آمادگی ظرفیت شبکه شاد برای ترویج فرهنگ غدیر در دهه امامت و ولایت

آموزش‌ از طریقه شبکه شاد در ایام کرونایی اقدام ارزشمندی در راستای عدالت آموزشی است

شماره (30) بولتن خبری ستاد همکاریها در آیینه رسانه ها منتشر شد

نگاه تحولی حوزه علمیه برای استفاده ازظرفیت طلاب جوان در آموزش و پرورش مغتنم است

نشست کمیته همکاریهای حوزه علمیه و آموزش و پرورش سمنان برگزار شد.

ضرورت حمایت بیشتر از مدارس معارف اسلامی استان مازندران

همکاری های آ.پ و حوزه علمیه پارسیان گسترش می یابد