امروز : 1399/04/20
2020-07-10
شناسه خبر : 11846
تاریخ انتشار : 1399/03/10 10:23
خانواده ها فرزندان خود را به طلبگی تشویق کنند

معاون تهذیب حوزه:

خانواده ها فرزندان خود را به طلبگی تشویق کنند

معاون تهذیب و تربیت حوزه های علمیه و عضو ستاد همکاریها گفت: خانواده هایی که جوان توانمندی دارند، فرزند خود را برای تبیین، دفاع و ترویج دین به حوزه های علمیه هدایت کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، حجت الاسلام والمسلمین حمید ملکی در سخنانی درباره ایمان به قرآن اظهار داشت: در اصل یکی از موارد ایمان، ایمان به قرآن است؛ مؤمن کسی است که قرآن را کلام و سخنرانی خدا درباره انسان و تعالی آن دانسته و پیامبر اسلام(ص) را پیام آور وحی می داند.

او با بیان این که قرآن تنها کتاب آسمانی است که در آن تحریف لفظی اتفاق نیفتاده، گفت: مؤمن کسی است که قرآن را برنامه زندگی انسان از تولد تا قیامت می داند.

معاون تهذیب و تربیت حوزه های علمیه در محضر قرآن بودن را راه رسیدن به سعادت دانست و تصریح کرد: مؤمن می داند که برای رسیدن به سعادت، تعالی و تکامل باید در محضر قرآن باشد و بدون مبیّنان قرآن امکان ندارد که راه تعالی و تقرب را پیش بگیرد.

او با بیان این که قرآن سبک زندگی انسان را ترسیم می کند، افزود: اولین روضه درباره قرآن را پیامبر(ص) خواند و فرمود ای خدا من نسبت به امتم گله می کنم چرا که اینها قرآن را در مهجوریت قرار دادند؛ برای زبان انگلیسی و زبان دوم فرزندانمان فکر می کنیم که کار خیلی خوبی هم است اما مهم ترین و اولویت دار ترین زبان، زبان دین و قرآنی است که سبک زندگی انسان را ترسیم می کند.

حجت الاسلام و المسلمین ملکی اظهار داشت: انسانی که تحت تربیت قرآن قرار می گیرد، نتیجه اش انسانی مثل سلمان، ابوذر، شهید همدانی، شهید همت، شهید باقری، امام خمینی(ره) و علامه طباطبایی می شود و این افراد سرسفره قرآن با تبیین اهل بیت(ع) بزرگ شدند.

او با اشاره به فرمایشی از امیرمؤمنین(ع) در نهج البلاغه گفت: همانطور که بشر می داند که بدون اکسیژن امکان زندگی کردن نیست، به همین اندازه باید بداند که اگر با قرآن نباشد، از بین می رود؛ حضرت علی(ع) در نهج البلاغه می فرماید مردم خوابند وقتی که سرشان به سنگ لحد خورد، تازه بیدار می شوند که چه برنامه زیبایی در قرآن وجود داشت.

معاون تهذیب و تربیت حوزه های علمیه با بیان این که ابزار انحراف روز به روز در حال افزایش است، تصریح کرد: هر چه زمان می گذرد، ضرورت بازگشت به قرآن بیشتر می شود.

او بر ضرورت ترغیب فرزندان به تحصیل در حوزه های علمیه از سوی خانواده ها تأکید کرد و اظهار داشت: خانواده هایی که جوان توانمندی دارند، فرزند خود را برای تبیین، دفاع و ترویج دین به حوزه های علمیه هدایت کنند و به جوانان عرض می کنم که ارتباط خود را با امام زمان(عج) تقویت و خالص کنید تا آن حضرت شما را هدایت کند.

انتهای پیام/

«امانی تهرانی» «دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش» شد

کمیته همکاریهای شهرستان رحیم آباد گیلان برگزار شد

از ظرفیت مبلغان امین در مدارس بیشتر استفاده شود/54مبلغ و مبلغه در مدارس قزوین فعالیت می کنند

نشست کمیته همکاریهای شهرستان نوبران برگزار شد

آمادگی ظرفیت شبکه شاد برای ترویج فرهنگ غدیر در دهه امامت و ولایت

آموزش‌ از طریقه شبکه شاد در ایام کرونایی اقدام ارزشمندی در راستای عدالت آموزشی است

شماره (30) بولتن خبری ستاد همکاریها در آیینه رسانه ها منتشر شد

نگاه تحولی حوزه علمیه برای استفاده ازظرفیت طلاب جوان در آموزش و پرورش مغتنم است

نشست کمیته همکاریهای حوزه علمیه و آموزش و پرورش سمنان برگزار شد.

ضرورت حمایت بیشتر از مدارس معارف اسلامی استان مازندران

همکاری های آ.پ و حوزه علمیه پارسیان گسترش می یابد

گزارشی از کمیته همکاریهای منطقه مرزن آباد مازندران

فراخوان مقاله با موضوع آموزش و پرورش طراز

بازدید دانش آموزان املشی از حوزه علمیه امام جعفرصادق(ع) رودسر

سه شعبه از دانشگاه فرهنگیان، تحت مدیریت حوزه علمیّه اداره خواهد شد

آموزش و پرورش مصصم به تربیت معلّمینی در تراز انقلاب اسلامی است

اصول حيات طيبه در كلام امام رضا (عليه السلام )

نشست هیئت اندیشه ورز کمیته همکاریهای استان لرستان برگزار شد

اجرای طرح یاریگران زندگی در مدارس قزوین

نشست موضوعی تسهیل درفرایند جذب سرباز طلبه ها درآموزش وپرورش برگزار شد