امروز : 1399/04/20
2020-07-10
شناسه خبر : 11828
تاریخ انتشار : 1399/02/24 10:59
راهکارهای تعامل ستاد همکاریها و مرکز فرهنگی و تبلیغی آینده سازان بررسی شد

در نشستی مشترک

راهکارهای تعامل ستاد همکاریها و مرکز فرهنگی و تبلیغی آینده سازان بررسی شد

نشست مشترک ستاد همکاریهای حوزه علمیه و مرکزفرهنگی و تبلیغی آینده سازان وا بسته به اتحادیه انجمن های اسلامی مدارس قم بر گزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، نشست مشترک ستاد همکاریهای حوزه علمیه و مرکزفرهنگی و تبلیغی آینده سازان وا بسته به اتحادیه انجمن های اسلامی مدارس قم به منظور بررسی همکاری دوجانبه در دبیرخانه ستاد همکاریها بر گزار شد.  

در این نشست که با حضور مسئولین مجتمع آینده سازان ومعاون پژوهش دبیر خانه ستاد همکاریها بر گزار شد، طرفین ظرفیت های قابل همکاری را بررسی نمودند.  

حجه الاسلام جلالی مدیر مرکزفرهنگی و تبلیغی آینده سازان  دراین نشست با بیان اینکه دفترمرکزی  مجتمع فرهنگی و تبلیغی آینده سازان در قم است گفت؛ ماموریت اصلی ما تربیت  مبلغان توانمند برای تبلیغ دانش آموزی  می باشد و رویکرد جدیدمان آموزش مبلغان بومی در سطح استان است. 

وی با ایان اینکه هدف از تربیت نیروی توانمند برای تبلیغ دانش آموزی، هدایت نوجوانان و مصون داشتن آنان از گزند مخاطراتی است که امروزه از طرق مختلف این گروه سنی را نسبت به دین و مسائل اخلاقی و نیز شبهات اعتقادی تهدید می کند می باشد.  

مدیرمرکزفرهنگی و تبلیغی آینده سازان افزود؛ کار توانمند سازی و تربیت نیروی خلاق برای حضور در بین نوجوانان را استان به استان پیگیری نموده و تا کنون در سه استان این مهم عملیاتی شده و برای استان هایی مانند کرمانشاه و قزوین نیز در حال برنامه ریزی هستیم.  

وی با بیان سرفصل های آموزشی تربیت مبلغ با رویکرد مهارت محوری گفت؛ دوره های آموزشی  مبلغان در قم برگزارمی  شود ومصاحبه های  سخت گیرانه ای  در جذب مبلغان انجام می گیرد تا نیروهای خلاق و علاقمند به این عرصه وارد شوند. 

 جلالی خاطر نشان ساخت ؛ درعرصه تولید محتوا نیز اقدامات خوبی در آینده سازان صورت گرفته که راه انداز 

سامانه پاسخگویی همرازبرای  پاسخ به سئوالات دانش آموزان، جمع آوری و پالایش حدود 130 هزار سئوال  دانش آموزی ونیز تدوین کتبی چون؛ الگوی تعالی دختران چاپ و منتشر شده است. 

وی با بیان فعالیت های پژوهشی این موسسه گفت؛ پژوهش در خصوص منظومه فکری جوانان و نوجوانان و یکصد و شش مورد هدف گذاری در 9 عرصه از جمله ، محیط زیست، مسائل اجتماعی، اردوهاو... از دیگر فعالیت های موثمر ثمر این مجتمع تبلیغی آموزشی می باشد.  

در ادامه این نشست علیرضا رحیمی معاون پژوهش و برنامه ریزی دبیر خانه ستاد همکاریها گفت؛ بر نامه های ستاد همکاریها ناظر به آینده است و وزارت آموزش و پرورش و مرکز مدیریت حوزه های علمیه برنامه محوری را در استانها و مناطق دنبال می کنند. 

وی با تشر یح برنامه 5 ساله مشترک حوزه و آموزش و پرورش گفت؛ همکاری با آینده سازان در چند عرصه از جمله ،توسعه و تقویت مدارس معارف اسلامی ، تربیت روحانیون شاغل در آموزش و پرورش و طلاب وظیفه، مشارکت در برگزاری دوره تربیت مبلغ ویژه روحانیون مستقر و مبلغان مناسبتی، توانمند سازی مدیران و کارشناسان و ایجاد هیئت های اندیشه ورز را تعریف میکنیم. 

معاون دیرخانه ستاد همکاریها در ادامه گفت؛اولویت سنجی و نیازسنجی پژوهش ها ،پیوند مسجد و مدرسه ،استفاده از اوقات فراغت مدارس برای فعالیت های فرهنگی و دینی از دیگر عرصه های همکاری با این موسسه خواهد بود.  «امانی تهرانی» «دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش» شد

کمیته همکاریهای شهرستان رحیم آباد گیلان برگزار شد

از ظرفیت مبلغان امین در مدارس بیشتر استفاده شود/54مبلغ و مبلغه در مدارس قزوین فعالیت می کنند

نشست کمیته همکاریهای شهرستان نوبران برگزار شد

آمادگی ظرفیت شبکه شاد برای ترویج فرهنگ غدیر در دهه امامت و ولایت

آموزش‌ از طریقه شبکه شاد در ایام کرونایی اقدام ارزشمندی در راستای عدالت آموزشی است

شماره (30) بولتن خبری ستاد همکاریها در آیینه رسانه ها منتشر شد

نگاه تحولی حوزه علمیه برای استفاده ازظرفیت طلاب جوان در آموزش و پرورش مغتنم است

نشست کمیته همکاریهای حوزه علمیه و آموزش و پرورش سمنان برگزار شد.

ضرورت حمایت بیشتر از مدارس معارف اسلامی استان مازندران

همکاری های آ.پ و حوزه علمیه پارسیان گسترش می یابد

گزارشی از کمیته همکاریهای منطقه مرزن آباد مازندران

فراخوان مقاله با موضوع آموزش و پرورش طراز

بازدید دانش آموزان املشی از حوزه علمیه امام جعفرصادق(ع) رودسر

سه شعبه از دانشگاه فرهنگیان، تحت مدیریت حوزه علمیّه اداره خواهد شد

آموزش و پرورش مصصم به تربیت معلّمینی در تراز انقلاب اسلامی است

اصول حيات طيبه در كلام امام رضا (عليه السلام )

نشست هیئت اندیشه ورز کمیته همکاریهای استان لرستان برگزار شد

اجرای طرح یاریگران زندگی در مدارس قزوین

نشست موضوعی تسهیل درفرایند جذب سرباز طلبه ها درآموزش وپرورش برگزار شد