امروز : 1398/12/01
2020-02-20
شناسه خبر : 11628
تاریخ انتشار : 1398/11/07 11:16
حضور طلاب جهادگر در مدارس مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان

به منظور ایجاد نشاط در بین دانش آموزان

حضور طلاب جهادگر در مدارس مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان با هدف ایجاد نشاط و شادمانی در بین دانش آموزان و در فضای مدارس مناطق سیل زده با حمید رضا رخشانی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، رخشانی مدیرکل آموزش و پرورش استان در این دیدار شرایط سخت مردم و دانش آموزان را در جریان سیل اخیر جنوب استان رنج‌آور عنوان نمود و اظهار داشت: ایجاد نشاط و شادمانی و تغییر فضای به وجود آمده با هدف برگشتن زندگی مردم به شرایط عادی بسیار مهم و ضروری می باشد . 

وی از ارسال تجهیزات و کانکس مورد نیاز و توزیع  این اقلام به منظور رفع نیازهای اولیه مدارس این مناطق خبر داد و افزود: خوشبختانه با همدلی و همراهی مسئولین و آحاد مردم از سراسر کشور،پویش های  سیل مهربانی توانست سیل آبی را کمرنگ و مشکلات ناشی از آن را کاهش دهد .

مدیرکل آموزش و پرورش استان مردم این سامان را مردمانی صبور، مهربان و با سعه صدر توصیف نمود و بیان داشت:هرگاه مشکلات و سختی های ناشی از حوادث طبیعی بر مردم چیره شود،حس نوع دوستی و همزیستی به کمک هم آمده  تا رنج و مشقت و آلام مردمان ایران اسلامی نتواند مجالی برای عرض اندام پیدا کند.

نایب رئیس کمیته همکاریها با اظهار خرسندی از نگاه ویژه و دلسوزانه طلاب جهادگر که در عرصه های مختلف و برهه های گوناگون حضور موثر و پایدار داشته اند، ادامه داد: خوشبختانه فعالیت‌ها و برنامه‌های مشترک بین دو نهاد آموزش و پرورش و سازمان تبلیغات اسلامی در حوزه مدارس و دانش‌آموزان نوید بخش تعامل و همفکری خوبی برای تغییر شرایط موجود در این مناطق خواهد بود 

در این دیدار حجت الاسلام بزمانی  مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان از آمادگی سازمان تبلیغات اسلامی و طلاب نیک اندیش وخوش‌فکر جهادگر برای ورود به مدارس و گفتمان سازی در بین دانش آموزان با هدف ایجاد فضایی مملو از مهربانی و شادمانی و تغییر چهره مدارس و دانش آموزان خبر داد. 

 مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه روحانیون جهادی در حال حاضر در شهرستان‌های نیکشهر، چابهار، بنت، فنوج و دلگان در حال ارائه خدمت به سیل زدگان هستند، تصریح کرد: خدمت طلاب و روحانیون در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان همچنان ادامه دارد.

عضو کمیته همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش  با اشاره به اینکه طی این مدت شاهد حضور و کمک نمایندگان مراجع عظام تقلید در مناطق سیل زده جنوب سیستان و بلوچستان بودیم، گفت: هم‌اینک علاوه بر روحانیون مقیم حوزه علمیه، روحانیون مستقر، روحانیون طرح هجرت و جهادی در حال خدمت رسانی به مردم سیل زده جنوب سیستان و بلوچستان هستند.

حجت الاسلام بزمانی با اشاره به حضور نماینده ریاست سازمان تبلیغات اسلامی کشور در مناطق سیل زده جنوب سیستان و بلوچستان ادامه داد: طلاب و روحانیون علاوه بر امور فرهنگی در بخش تهیه و توزیع اقلام خوراکی و بهداشتی، همکاری با موکب‌های مستقر در این مناطق و تهیه و توزیع اطعام میان سیل زدگان نیز همکاری دارند.


آیه های انتخاب

حضور امام جمعه کمیجان در بین دانش آموزان

دانش آموزان تبریزی، ایلامی و همدانی نمایندگان جمهوری اسلامی در مسابقات قرآن کریم الجزایر

12هزار و 400 دانش آموز کهگیلویه و بویراحمدی جشن تکلیف گرفتند

همایش اُنس نوجوان با پروردگار در رشت برگزار شد

آغاز گفتمان های مذهبی ویژه مدیران مدارس مشهد

تربیت نسلی در تراز گام دوم انقلاب با همکاری حوزه و آموزش و پرورش تحقق پذیر است

دوره های تربیتی طرح مبین و پرورش حس مذهبی در استان برگزار شد

تصاویری از اردوی دبیرستان طرح امین شهید شهریاری قم

در سالجاری ۲۷هزار مبلغ در برنامه های تبلیغی مدارس کشور حضور فعال دارند

خوزستان بیشترین سهم را در جذب سرباز طلبه ها دارا بوده است

فعالیت 90 سرباز طلبه در آموزش و پرورش خوزستان

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان رئیس کمیته همکاری های خوزستان استان شد

اهداف تربیتی با همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش محقق می شود

دارالفنون پایگاه گفتمان نخبگانی در عرصه ی علوم انسانی و اسلامی می شود

جشن تکلیف دانش آموز ان دختر بندر لنگه با حضور رییس کمیته همکاریها

بازدید معاون پژوهش و برنامه ریزی ستاد همکاریها از مدارس معارف اسلامی اهواز

مدرسه تاریخی دارالفنون مرکز بی بدیلی برای پژوهشگران ملی و بین المللی است

سه هزاربانوی طلبه آماده حضور در مدارس و مساجد برای فرهنگ اقامه نماز

ستاد همکاریها شاخص موفق همکاری حوزه علمیه با سایر دستگاه ها می باشد