امروز : 1399/06/29
2020-09-19
شناسه خبر : 11628
تاریخ انتشار : 1398/11/07 11:16
حضور طلاب جهادگر در مدارس مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان

به منظور ایجاد نشاط در بین دانش آموزان

حضور طلاب جهادگر در مدارس مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان با هدف ایجاد نشاط و شادمانی در بین دانش آموزان و در فضای مدارس مناطق سیل زده با حمید رضا رخشانی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، رخشانی مدیرکل آموزش و پرورش استان در این دیدار شرایط سخت مردم و دانش آموزان را در جریان سیل اخیر جنوب استان رنج‌آور عنوان نمود و اظهار داشت: ایجاد نشاط و شادمانی و تغییر فضای به وجود آمده با هدف برگشتن زندگی مردم به شرایط عادی بسیار مهم و ضروری می باشد . 

وی از ارسال تجهیزات و کانکس مورد نیاز و توزیع  این اقلام به منظور رفع نیازهای اولیه مدارس این مناطق خبر داد و افزود: خوشبختانه با همدلی و همراهی مسئولین و آحاد مردم از سراسر کشور،پویش های  سیل مهربانی توانست سیل آبی را کمرنگ و مشکلات ناشی از آن را کاهش دهد .

مدیرکل آموزش و پرورش استان مردم این سامان را مردمانی صبور، مهربان و با سعه صدر توصیف نمود و بیان داشت:هرگاه مشکلات و سختی های ناشی از حوادث طبیعی بر مردم چیره شود،حس نوع دوستی و همزیستی به کمک هم آمده  تا رنج و مشقت و آلام مردمان ایران اسلامی نتواند مجالی برای عرض اندام پیدا کند.

نایب رئیس کمیته همکاریها با اظهار خرسندی از نگاه ویژه و دلسوزانه طلاب جهادگر که در عرصه های مختلف و برهه های گوناگون حضور موثر و پایدار داشته اند، ادامه داد: خوشبختانه فعالیت‌ها و برنامه‌های مشترک بین دو نهاد آموزش و پرورش و سازمان تبلیغات اسلامی در حوزه مدارس و دانش‌آموزان نوید بخش تعامل و همفکری خوبی برای تغییر شرایط موجود در این مناطق خواهد بود 

در این دیدار حجت الاسلام بزمانی  مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان از آمادگی سازمان تبلیغات اسلامی و طلاب نیک اندیش وخوش‌فکر جهادگر برای ورود به مدارس و گفتمان سازی در بین دانش آموزان با هدف ایجاد فضایی مملو از مهربانی و شادمانی و تغییر چهره مدارس و دانش آموزان خبر داد. 

 مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه روحانیون جهادی در حال حاضر در شهرستان‌های نیکشهر، چابهار، بنت، فنوج و دلگان در حال ارائه خدمت به سیل زدگان هستند، تصریح کرد: خدمت طلاب و روحانیون در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان همچنان ادامه دارد.

عضو کمیته همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش  با اشاره به اینکه طی این مدت شاهد حضور و کمک نمایندگان مراجع عظام تقلید در مناطق سیل زده جنوب سیستان و بلوچستان بودیم، گفت: هم‌اینک علاوه بر روحانیون مقیم حوزه علمیه، روحانیون مستقر، روحانیون طرح هجرت و جهادی در حال خدمت رسانی به مردم سیل زده جنوب سیستان و بلوچستان هستند.

حجت الاسلام بزمانی با اشاره به حضور نماینده ریاست سازمان تبلیغات اسلامی کشور در مناطق سیل زده جنوب سیستان و بلوچستان ادامه داد: طلاب و روحانیون علاوه بر امور فرهنگی در بخش تهیه و توزیع اقلام خوراکی و بهداشتی، همکاری با موکب‌های مستقر در این مناطق و تهیه و توزیع اطعام میان سیل زدگان نیز همکاری دارند.


همه باید تلاش کنیم دغدغه های ولی امر مسلمین را در خصوص تعلیم و تربیت مرتفع نماییم.

معاونین آموزش وپرورش بندرلنگه با امام جمعه دیدار کردند

هفت مصیبتِ شام از زبان امام سجاد علیه السلام

دیدار مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام با امام جمعه دهلران

شاخصه های مؤمن واقعی در کلام زین العباد

برنامه های ستاد همکاریهامی تواند منتج به ایجاد تحول فکری ، بصیرتی و اجتماعی در دانش‌آموزان شود

نشست استانی کمیته همکاری های آموزش و پرورش وحوزه های علمیه استان سیستان و بلوچستان

توزیع بیش از نیم میلیون جلد پیک آموزشی چشمه خورشید ویژه دانش آموزان

بررسی راه کارهای توسعه فرهنگ مهدوی در بین فرهنگیان و دانش آموزان

دسترسي روحانيون طرح امين در شبكه شاد فراهم شود

شماره (33) بولتن خبری ستاد همکاریها در آیینه رسانه ها منتشر شد

از ظرفیت حوزه و روحانیت در مدارس استفاده شود

کارگروه های تخصصی بازوان شورای سیاستگذاری ستاد همکاریها هستند

گزارش تصویری / نشست اعضای کمیته های تخصصی همکاریها با وزیر آموزش و پرورش

تزکیه وتعلیم نقطه پیوند آموزش و پرورش با حوزه علميه است/ همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش شرط موفقیت است

آسیب ها و زیان های احتمالی فضای مجازی برای دانش آموزان پیش بینی شود

نباید گذاشت کووید ۱۹ مانع از رشد و توسعه سوادآموزی در کشور شود

مراسم "غنچه های حسینی"، "شکوفه های رضوی" در جوار حرم مطهر امام رضا (ع) برگزار شد

لزوم توجه به مهارت آموزی در مدارس / گسترش عدالت آموزشی نیاز جامعه امروز

200 روحانی حوزه علمیه گیلان با آموزش و پرورش همکاری می کنند