امروز : 1398/12/01
2020-02-20
شناسه خبر : 11617
تاریخ انتشار : 1398/11/05 12:10
اجرای ۱۵ برنامه شاخص ویژه ایام فاطمیه در مدارس

دبیر کمیته همکاریهای استان البرز خبر داد:

اجرای ۱۵ برنامه شاخص ویژه ایام فاطمیه در مدارس

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز گفت: ۱۵ برنامه شاخص ویژه ایام فاطمیه در مدارس استان با همکاری روحانیون اجرا می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها ،دبیر کمیته همکاریهای البرز گفت؛ با برگزاری ویژه برنامه های معنوی درگرامیداشت این ایام در مدارس و کانون های فرهنگی تربیتی تلاش می کنیم  سبک زندگی فاطمی را فاطمی این ایام ترویج کنیم 

 فرشته فهمیده خاطرنشان کرد: برنامه‌های ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) با رویکرد کسب معرفت نسبت به جوانب شخصیت بی‌نظیر آن حضرت برای دانش‌آموزان و فرهنگیان اجرا می شود.

فهمیده گفت: الگویی همچون حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) در هیچ برهه ای از تاریخ اسلام دیده نشده که باید دختران را در مدارس به پیروی ازاین بانوی پرچم دارولایت در عصرحاضر در قالب برنامه های فرهنگی تربیتی آشنا کنیم.

دبیر کمیته همکاریهای البرز یادآورشد ؛ برنامه های ایام فاطمیه با توجه به شهادت سردارحاج قاسم سلیمانی در مدارس نسبت به سال های گذشته متفاوت تر است، اضافه کرد: ستاد ایام فاطمیه به منظور سازماندهی و نظارت کیفی برنامه ها در آموزش و پرورش استان البرز تشکیل شده است.

وی افزود؛ برگزاری همایش حجاب و عفاف با هدف تجلیل از دانش آموزان محجبه در مدارس، برگزاری گفتمان های دینی با موضوع معرفی ابعاد شخصیتی بزرگ بانوی اسلام، حضرت زهرا(س) با همکاری کارشناسان تربیتی و روحانیون  و راهپیمایی هماهنگ هیئات مذهبی دانش آموزی در ایام فاطمیه به عنوان برنامه های شاخص در مدارس البرز یاد کرد.

دبیر کمیته همکاریهای البرزادامه داد: اجرای مراسم مذهبی و قرائت فرازهایی از زیارت فاطمه زهرا (س) در مراسم صبحگاهی یا مراسم هماهنگ مدارس، دعوت از سخنرانان مجرب و تبیین زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) و معرفی سبک زندگی فاطمی به عنوان محور سخنرانی، برپایی مراسم انس با قرآن ، برگزاری همایش فاطمه‌ شناسی ویژه فرهنگیان و ارائه موضوع انشا به دانش‌آموزان با موضوع سبک زندگی فاطمی از دیگر برنامه های مدارس این استان در ایام فاطمیه است.

خانم فهمیده عنوان کرد: فضا سازی محیط های آموزشی و اداری ، برپایی ایستگاه بصیرت فاطمی در مدارس با حضور کارشناسان تربیتی به منظور پاسخگویی به سوالات دانش آموزان ، برپایی نمایشگاه کتاب با عنوان فلسفه حجاب و پیامدهای مثبت آن در پیشگیری از آسیب های اجتماعی به روایت قلم و معرفی آثار برگزیده ویژه حجاب برای دانش آموزان دختر، تهیه و انتشار پیام هایی از توصیه های امام خمینی (ره)، مقام معظم رهبری و شهدای گرانقدر انقلاب و مدافع حرم در خصوص حجاب و اجرای نمایش مذهبی در مدارس با اخذ مجوز از اداره کل را از دیگر برنا مه های شاخص این استان برشمرد.

آیه های انتخاب

حضور امام جمعه کمیجان در بین دانش آموزان

دانش آموزان تبریزی، ایلامی و همدانی نمایندگان جمهوری اسلامی در مسابقات قرآن کریم الجزایر

12هزار و 400 دانش آموز کهگیلویه و بویراحمدی جشن تکلیف گرفتند

همایش اُنس نوجوان با پروردگار در رشت برگزار شد

آغاز گفتمان های مذهبی ویژه مدیران مدارس مشهد

تربیت نسلی در تراز گام دوم انقلاب با همکاری حوزه و آموزش و پرورش تحقق پذیر است

دوره های تربیتی طرح مبین و پرورش حس مذهبی در استان برگزار شد

تصاویری از اردوی دبیرستان طرح امین شهید شهریاری قم

در سالجاری ۲۷هزار مبلغ در برنامه های تبلیغی مدارس کشور حضور فعال دارند

خوزستان بیشترین سهم را در جذب سرباز طلبه ها دارا بوده است

فعالیت 90 سرباز طلبه در آموزش و پرورش خوزستان

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان رئیس کمیته همکاری های خوزستان استان شد

اهداف تربیتی با همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش محقق می شود

دارالفنون پایگاه گفتمان نخبگانی در عرصه ی علوم انسانی و اسلامی می شود

جشن تکلیف دانش آموز ان دختر بندر لنگه با حضور رییس کمیته همکاریها

بازدید معاون پژوهش و برنامه ریزی ستاد همکاریها از مدارس معارف اسلامی اهواز

مدرسه تاریخی دارالفنون مرکز بی بدیلی برای پژوهشگران ملی و بین المللی است

سه هزاربانوی طلبه آماده حضور در مدارس و مساجد برای فرهنگ اقامه نماز

ستاد همکاریها شاخص موفق همکاری حوزه علمیه با سایر دستگاه ها می باشد