امروز : 1399/03/10
2020-05-30
شناسه خبر : 11587
تاریخ انتشار : 1398/10/25 12:50
کمیته همکاریهای شهرستان های ایلام فعال هستند/ تعامل خوب و ارزشمندی میان ارکان کمیته همکارهای استان برقر ار است

دبیرکمیته همکاری های استان ایلام:

کمیته همکاریهای شهرستان های ایلام فعال هستند/ تعامل خوب و ارزشمندی میان ارکان کمیته همکارهای استان برقر ار است

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام گفت: به برکت ستاد همکاریها امروز علاوه بر مرکز ایلام در 10 شهرستان استان، کمیته همکاریها با حضور تمام اعضای حقیقی و حقوقی تشکیل شده است.

حجت الاسلام محسن کلانتری در گفت وگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، اظهارکرد: این فعالیت طی یکی دو سال اخیر شکل گرفته است که با حضور امام جمعه و مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان تشکیل جلسه می دهند.

دبیر کمیته همکاریهای استان ایلام ادامه داد: این جلسات با هدف پیگیری موضوعاتی همچون سرباز طلبه ها، کلاس های ضمن خدمت و توانمند سازی طلاب شاغل و سربازطلبه، پرسش و پاسخ، آسیب شناسی و نیازسنجی دانش آموزان و خانواده ایشان در خصوص مطالبات دینی و معرفتی برگزار می شود.

حجت الاسلام و المسلمین کلانتری بیان داشت: همدلی و تعامل میان حوزه های علمیه استان و شهرستان ها با آموزش و پرورش بسیار نزدیک و ارزشمند است و این همدلی و تعامل در جلساتی که به ریاست امام جمعه تشکیل می شود کاملا بروز و ظهور دارد. 

وی با اشاره به محرومیت استان ایلام گفت؛ بودجه ای که از طریق ستاد همکاریها  به منطقه اختصاص داده می شود تنها بودجه اختصاص یافته به این کمیته ها می باشد و با توجه به حجم فعالیت ها و نیاز مبرم فرهنگی پاسخ کونیست و انتظار داریم مناطق محرومی چون ایلام بیش از گذشته مورد عنایت قرار گیرند. 

وی تصریح کرد: استان ایلام از استان های محروم کشور می باشد و موقعیت جغرافیایی آن و همرز بودن با عراق بر این محرومیت افزوده است، لذا تقاضا داریم نگاه ویژه ای به این استان داشته باشید.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام تأکیدکرد: امروز اهمیت تعامل و همکاری میان حوزه های علمیه و آموزش و پرورش بیش از گذشته در استان احساس می شود.

وی در پایان با اشاره به اجلاس سیزدهم ستاد همکاریها گفت: یکی از بهترین همایش ها و نشست های سالانه ستاد همکاریها را امسال شاهد بودیم، تنوع مطالب، سخنرانان، موضوعات ارائه شده، کمیسیون های تخصصی و میزگرد نقاط قوت این اجلاس بود، اما آنچه مهم است فعالیت های بعد از اجلاس می باشد، چرا که نباید خروجی ها فقط روی کاغذ نوشته شود بلکه بایستی پیگیری و اجرایی گردد.

حجت الاسلام کلانتری گفت: تربیت نیروی انسانی مناسب و متعهد برای خدمت در آموزش و پرورش یکی از نکات مهم است، وباید حوزه علمیه کمک کند نیروهای گزینش شده در آموزش و پرورش از لحاظ توانمندی دینی و اعتقادی و اخلاقی به بدنه آموزش و پرورش تزریق شود.  

گفتنی است حجت الاسلام کلانتری در سیزدهمین اجلاس همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش به عنوان یکی از دبیران برتر کمیته های استانی انتخاب و مورد تجلیل مدیر حوزه های علمیه و وزیر آموزش و پرورش قرار گرفت.

جنب و جوش های تربیتی یک سرباز طلبه درایام کرونایی

بازدید نایب رئیس کمیته همکاریها از روند برگزاری امتحانات خرداد

توصیه های رهبر معظم انقلاب درباره مراقبت از ذخیره‌های معنوی رمضان

دو خبر از کمیته همکاریهای استان گلستان

قدس در کلام پیامبر و اهل بیت علیهم السلام

قدس، خرمشهر دیگر می‌شود

نشست کمیته همکاریهای استان بوشهر برگزار شد

انتصاب جدید در کمیته همکاریهای بوشهر

مدارس صدرا مستحکم ترین سنگر‌های فرهنگی نظام هستند

فداکاری های فرهنگیان دربحران های مختلف در اذهان ملت ایران بخوبی ثبت شده است

پوستر معرفی فضای مجازی پاک طراحی شد

ثبت نام مبلغین مدارس صدرا تا پایان ماه رمضان

جشن تکلیف متفاوت دانش اموزان قمی در ایام کرونایی

در فرم های هدایت تحصیلی دانش آموزان مسیر ادامه تحصیل در حوزه های علمیه درج می شود

شاهکار حضرت امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام در پاسخ به یک سئوال تکراری

طرح عطر ملکوت به منظورجشن تکلیف خانگی در منازل دانش‌آموزان برگزار شد

راهکارهای تعامل ستاد همکاریها و مرکز فرهنگی و تبلیغی آینده سازان بررسی شد

برش استانی برنامه های ستاد همکاریها ابلاغ شد

شب قدر قلب ماه رمضان و شهادت قرآن ناطق

شماره (28) بولتن خبری ستاد همکاریها در آیینه رسانه ها منتشر شد