امروز : 1399/10/30
2021-01-19
شناسه خبر : 11559
تاریخ انتشار : 1398/10/15 14:47
ظرفیت های همکاری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه با ستاد همکاریها بررسی شد

ظرفیت های همکاری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه با ستاد همکاریها بررسی شد

در نشست مشترک مشاورعالی وزیر و دبیرستاد همکاریها با معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ظرفیت ها و توانمندی های این نهاد حوزوی در تعامل با ستاد همکاریها بررسی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، در این نشست صمیمی و 120 دقیقه ای حجت الاسلام و المسلمین سعید روستا آزاد ضمن خیرمقدم به مشاورعالی وزیر ضمن معرفی مدیران این معاونت در سخنانی اظهارکرد: یکی از اقدامات خوب و ارزشمند بعد از انقلاب اسلامی راه اندازی ستاد همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش بود تا تعلیم و تربیت دینی از دوران کودکی و دانش آموزی در مدارس شکل بگیرد.

معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و رئیس میز توسعه و تعمیق باور دینی این دفتر تصریح کرد:پس از بیانات و دغدغه های مقام معظم رهبری پیرامون موضوع آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت  یکی از میزهای اختصاصی، فرهنگی، آموزشی و پژوهشی دفتر میز آموزش و پرورش است که با نگاه جدّی به آن پرداخته ایم و طرح های متعددی را با حضور شخصیت ها، صاحب نظران حوزوی و دانشگاهی ارائه کرده ایم که یکی از آنها طرح «تربیت محور» است.

وی به بیان نکاتی درباره کلیت طرح «تربیت محور» میز آموزش و پرورش پرداخت و اظهار داشت: اگر بخواهیم یک کار را به عنوان فعالیت محوری در استان قم مطرح کنیم و تمام توانمان برای آن بگذاریم، طرح «تربیت محور» است.

حجت الاسلام و المسلمین روستاآزاد ادامه داد: اعزام قریب به 30هزار مبلغ در مناسبت ها و ایام مختلف در طول سال و محورقرارداد جوانان و نوجوانان در برنامه های تبلیغی یکی از ظرفیت ها ارزشمند دفتر تبلیغات اسلامی است که می توانند با برنامه ریزی دقیق تر بخشی از آن در خدمت تعلیم و تربیت باشد.

وی با بیان اینکه هم افزایی و تعامل دفتر با ستاد همکاری ها یکی از ظرفیت های مهم می باشد، گفت: دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با دهه های متمادی تلاش در عرصه ها مختلف فرهنگی، تبلیغی، تربیتی امروز با تمام ظرفیت خود در خدمت ستاد همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش برای تربیت نسلی متعهد و ولایت مدار است.

در این نشست صمیمی که مدیران بخش های مختلف تبلیغی، فرهنگی، آموزشی و امور استان های معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر حضور داشتند هر کدام گزارشی از فعالیت های حیطه کاری خود ارائه کردند.

در ادامه این دیدار مشاور عالی وزیر و دبیر ستاد همکاریها ضمن تشکراز گزارش های ارائه شده در سخنانی اظهارداشت: دو مأموریت در مجموعه ستاد همکاریهای مورد توجه و پیگیری قرار دارد؛ «نیازهای آموزش و پرورش» و « ظرفیت های مختلف موجود در حوزه علمیه و مراکز حوزوی» که بحمدلله در نشست های مختلف و دیدارهای متعددی که در طول هفته داریم به هم افزایی ها و تعاملات ارزشمندی دست پیدا کرده ایم.

علیرضا حاجیان زاده افزود: تمامی فعالیت های ستاد بر اساس اسناد بالا دستی و سند تحول بنیادین در عرصه های مختلف طراحی، برنامه ریزی و در حال پیگیری است.

وی گفت: تربیت نیروی انسانی، سربازان طلبه، دانشگاه فرهنگیان ، حوزه علمیه خواهران، تبلیغ و اعزام مبلغ مستقر و مناسبتی، امامت جماعت مدارس از جمله مباحثی است که نیازمند تقویت این همکاریها و تعاملات می باشد.

سپس علیرضا رحیمی، معاون پژوهش و برنامه ریزی ستاد همکاریها در این نشست افزود: در طول سال و بر اساس برنامه ریزی های انجام شده قریب به 8 هزار جلسه تخصصی و عمومی را برای مدیران و معلمان که به طور میانگین در هر منطقه 10 جلسه برگزار کرده ایم.

وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از 10 هزار طلبه در مدارس مشغول به آموزش می باشند و تعداد 4 هزار نفر شاغل و 4500 نفر در مدارس امین مشغول به خدمت رسانی می باشند و در این میان نباید از حضور 1200 سرباز طلبه حاضر در آموزش و پرورش غافل شد چرا که برخی از این سربازان طلبه اقدامات تعلیم و تربیتی ارزشمندی را در مناطق خود ارائه می کنند.

در پایان این نشست صمیمی مقرر شد جلسات دیگری با حضور کارشناسان ادامه پیدا کند.


نشست کمیته همکاریهای استان کرمانشاه برگزار شد

فرهنگ پژوهش و آموزش در طول دوران تحصیل دانش آموزان نهادینه شود

جذب سرباز طلبه در آموزش و پرورش آغاز شد

آموزش و پرورش در اجرای طرح های مشترک با حوزه علمیه موفق عمل کرده است

آغاز دوره آموزشی طلاب سربازمعلم از 30 دی به صورت مجازی

سوگواری شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها درحرم امامزاده ای از جنس عباس علمدار

صیدلو: پاسخگویی مناسب لازمه ایجاد روحیه پرسشگری در دانش‌آموزان است

بیش از 5500 دانش آموز را در سطح کشور تحت پوشش داریم

آموزش و پرورش پایه و اساس فرهنگ سازی در کشور است

شاخص های بصیرت فاطمی در دفاع از ولایت مطلقه

حضور ستاد همکاریها در شبکه شاد ضروری است

برای کادرسازی انقلاب اسلامی باید از مدارس و آموزش و پرورش شروع کرد

آموزش‌وپرورش محورترویج فرهنگ عفاف و حجاب است

نشست ویدیو کنفرانس کمیته همکاریهای اصفهان برگزارشد

یزد پایگاه «مهدویت و انتظار» قرارگاه مجازی قرآن و عترت شد

چهارهزارمبلّغ طرح امین درفضای مجازی فعالیت تبلیغی خود را ادامه میدهند

اولین نشریه تخصصی معارف فاطمی منتشر شد

هفت راهبرد بصیرت افزا درقالب طرح 21 پرسش و پاسخ از بیانات ولی امر مسلمین

سپاه سلامت در آموزش و پرورش تشکیل شود

وجود معلم سرچشمه نوروسرمنشأایثار