امروز : 1398/11/08
2020-01-28
شناسه خبر : 11559
تاریخ انتشار : 1398/10/15 14:47
ظرفیت های همکاری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه با ستاد همکاریها بررسی شد

ظرفیت های همکاری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه با ستاد همکاریها بررسی شد

در نشست مشترک مشاورعالی وزیر و دبیرستاد همکاریها با معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ظرفیت ها و توانمندی های این نهاد حوزوی در تعامل با ستاد همکاریها بررسی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، در این نشست صمیمی و 120 دقیقه ای حجت الاسلام و المسلمین سعید روستا آزاد ضمن خیرمقدم به مشاورعالی وزیر ضمن معرفی مدیران این معاونت در سخنانی اظهارکرد: یکی از اقدامات خوب و ارزشمند بعد از انقلاب اسلامی راه اندازی ستاد همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش بود تا تعلیم و تربیت دینی از دوران کودکی و دانش آموزی در مدارس شکل بگیرد.

معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و رئیس میز توسعه و تعمیق باور دینی این دفتر تصریح کرد:پس از بیانات و دغدغه های مقام معظم رهبری پیرامون موضوع آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت  یکی از میزهای اختصاصی، فرهنگی، آموزشی و پژوهشی دفتر میز آموزش و پرورش است که با نگاه جدّی به آن پرداخته ایم و طرح های متعددی را با حضور شخصیت ها، صاحب نظران حوزوی و دانشگاهی ارائه کرده ایم که یکی از آنها طرح «تربیت محور» است.

وی به بیان نکاتی درباره کلیت طرح «تربیت محور» میز آموزش و پرورش پرداخت و اظهار داشت: اگر بخواهیم یک کار را به عنوان فعالیت محوری در استان قم مطرح کنیم و تمام توانمان برای آن بگذاریم، طرح «تربیت محور» است.

حجت الاسلام و المسلمین روستاآزاد ادامه داد: اعزام قریب به 30هزار مبلغ در مناسبت ها و ایام مختلف در طول سال و محورقرارداد جوانان و نوجوانان در برنامه های تبلیغی یکی از ظرفیت ها ارزشمند دفتر تبلیغات اسلامی است که می توانند با برنامه ریزی دقیق تر بخشی از آن در خدمت تعلیم و تربیت باشد.

وی با بیان اینکه هم افزایی و تعامل دفتر با ستاد همکاری ها یکی از ظرفیت های مهم می باشد، گفت: دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با دهه های متمادی تلاش در عرصه ها مختلف فرهنگی، تبلیغی، تربیتی امروز با تمام ظرفیت خود در خدمت ستاد همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش برای تربیت نسلی متعهد و ولایت مدار است.

در این نشست صمیمی که مدیران بخش های مختلف تبلیغی، فرهنگی، آموزشی و امور استان های معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر حضور داشتند هر کدام گزارشی از فعالیت های حیطه کاری خود ارائه کردند.

در ادامه این دیدار مشاور عالی وزیر و دبیر ستاد همکاریها ضمن تشکراز گزارش های ارائه شده در سخنانی اظهارداشت: دو مأموریت در مجموعه ستاد همکاریهای مورد توجه و پیگیری قرار دارد؛ «نیازهای آموزش و پرورش» و « ظرفیت های مختلف موجود در حوزه علمیه و مراکز حوزوی» که بحمدلله در نشست های مختلف و دیدارهای متعددی که در طول هفته داریم به هم افزایی ها و تعاملات ارزشمندی دست پیدا کرده ایم.

علیرضا حاجیان زاده افزود: تمامی فعالیت های ستاد بر اساس اسناد بالا دستی و سند تحول بنیادین در عرصه های مختلف طراحی، برنامه ریزی و در حال پیگیری است.

وی گفت: تربیت نیروی انسانی، سربازان طلبه، دانشگاه فرهنگیان ، حوزه علمیه خواهران، تبلیغ و اعزام مبلغ مستقر و مناسبتی، امامت جماعت مدارس از جمله مباحثی است که نیازمند تقویت این همکاریها و تعاملات می باشد.

سپس علیرضا رحیمی، معاون پژوهش و برنامه ریزی ستاد همکاریها در این نشست افزود: در طول سال و بر اساس برنامه ریزی های انجام شده قریب به 8 هزار جلسه تخصصی و عمومی را برای مدیران و معلمان که به طور میانگین در هر منطقه 10 جلسه برگزار کرده ایم.

وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از 10 هزار طلبه در مدارس مشغول به آموزش می باشند و تعداد 4 هزار نفر شاغل و 4500 نفر در مدارس امین مشغول به خدمت رسانی می باشند و در این میان نباید از حضور 1200 سرباز طلبه حاضر در آموزش و پرورش غافل شد چرا که برخی از این سربازان طلبه اقدامات تعلیم و تربیتی ارزشمندی را در مناطق خود ارائه می کنند.

در پایان این نشست صمیمی مقرر شد جلسات دیگری با حضور کارشناسان ادامه پیدا کند.


نشست صمیمی امام جمعه کمیجان با دانش آموزان

بیش از سه هزار و 800 نشست و کارگاه علمی در ایام فاطمیه برگزار می شود

ظرفیت تربیتی موزه امام زادگان عشق در خوزستان

حضور طلاب جهادگر در مدارس مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان

روحانیون شیعه و سنی عظمت های انقلاب اسلامی رادر مدارس تشریح می کنند

دوره های آموزشی سبک زندگی مهدوی برای معلمان و مدیران آموزشی برگزار می شود

تحول بنیادین با توانمند سازی نیروی انسانی محقق می شود

برگزاری نماز جماعت مدارس با حضور ۳۰۰ روحانی در لرستان

تحقق سند تحول بنیادین از مطالبات جدی مقام معظم رهبری است

خواسته های حضرت زهرا (علیها السّلام) از خداوند

نهج البلاغه کتاب تربیت دینی ، سیاسی مدیریتی و حقوقی است

امام جمعه رشت نهج البلاغه را برای فرهنگیان تفسیر می کند

12 کمیته همکاری در استان سمنان فعال است

اعزام بیش از یکصد روحانی در ایام فاطمیه به مدارس آموزش و پرورش ایلام

اجرای ۱۵ برنامه شاخص ویژه ایام فاطمیه در مدارس

توصیه های امام جمعه شهرستان مشگین شهر به معلمان

سی و دومین یادواره هزارشهید فرهنگی و دانش آموز استان قم برگزار می شود

مدرسه تاریخی دارالفنون فضای مناسبی برای معرفی دستآوردهای حوزه علمیه است

هفده منطقه استان تهران از وجود روحانیون طرح امین بهره مند است.

طرح واگذاری مدارس غیرانتفاعی به حوزه علمیه بررسی شد