امروز : 1399/05/20
2020-08-10
شناسه خبر : 11559
تاریخ انتشار : 1398/10/15 14:47
ظرفیت های همکاری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه با ستاد همکاریها بررسی شد

ظرفیت های همکاری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه با ستاد همکاریها بررسی شد

در نشست مشترک مشاورعالی وزیر و دبیرستاد همکاریها با معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ظرفیت ها و توانمندی های این نهاد حوزوی در تعامل با ستاد همکاریها بررسی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، در این نشست صمیمی و 120 دقیقه ای حجت الاسلام و المسلمین سعید روستا آزاد ضمن خیرمقدم به مشاورعالی وزیر ضمن معرفی مدیران این معاونت در سخنانی اظهارکرد: یکی از اقدامات خوب و ارزشمند بعد از انقلاب اسلامی راه اندازی ستاد همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش بود تا تعلیم و تربیت دینی از دوران کودکی و دانش آموزی در مدارس شکل بگیرد.

معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و رئیس میز توسعه و تعمیق باور دینی این دفتر تصریح کرد:پس از بیانات و دغدغه های مقام معظم رهبری پیرامون موضوع آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت  یکی از میزهای اختصاصی، فرهنگی، آموزشی و پژوهشی دفتر میز آموزش و پرورش است که با نگاه جدّی به آن پرداخته ایم و طرح های متعددی را با حضور شخصیت ها، صاحب نظران حوزوی و دانشگاهی ارائه کرده ایم که یکی از آنها طرح «تربیت محور» است.

وی به بیان نکاتی درباره کلیت طرح «تربیت محور» میز آموزش و پرورش پرداخت و اظهار داشت: اگر بخواهیم یک کار را به عنوان فعالیت محوری در استان قم مطرح کنیم و تمام توانمان برای آن بگذاریم، طرح «تربیت محور» است.

حجت الاسلام و المسلمین روستاآزاد ادامه داد: اعزام قریب به 30هزار مبلغ در مناسبت ها و ایام مختلف در طول سال و محورقرارداد جوانان و نوجوانان در برنامه های تبلیغی یکی از ظرفیت ها ارزشمند دفتر تبلیغات اسلامی است که می توانند با برنامه ریزی دقیق تر بخشی از آن در خدمت تعلیم و تربیت باشد.

وی با بیان اینکه هم افزایی و تعامل دفتر با ستاد همکاری ها یکی از ظرفیت های مهم می باشد، گفت: دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با دهه های متمادی تلاش در عرصه ها مختلف فرهنگی، تبلیغی، تربیتی امروز با تمام ظرفیت خود در خدمت ستاد همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش برای تربیت نسلی متعهد و ولایت مدار است.

در این نشست صمیمی که مدیران بخش های مختلف تبلیغی، فرهنگی، آموزشی و امور استان های معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر حضور داشتند هر کدام گزارشی از فعالیت های حیطه کاری خود ارائه کردند.

در ادامه این دیدار مشاور عالی وزیر و دبیر ستاد همکاریها ضمن تشکراز گزارش های ارائه شده در سخنانی اظهارداشت: دو مأموریت در مجموعه ستاد همکاریهای مورد توجه و پیگیری قرار دارد؛ «نیازهای آموزش و پرورش» و « ظرفیت های مختلف موجود در حوزه علمیه و مراکز حوزوی» که بحمدلله در نشست های مختلف و دیدارهای متعددی که در طول هفته داریم به هم افزایی ها و تعاملات ارزشمندی دست پیدا کرده ایم.

علیرضا حاجیان زاده افزود: تمامی فعالیت های ستاد بر اساس اسناد بالا دستی و سند تحول بنیادین در عرصه های مختلف طراحی، برنامه ریزی و در حال پیگیری است.

وی گفت: تربیت نیروی انسانی، سربازان طلبه، دانشگاه فرهنگیان ، حوزه علمیه خواهران، تبلیغ و اعزام مبلغ مستقر و مناسبتی، امامت جماعت مدارس از جمله مباحثی است که نیازمند تقویت این همکاریها و تعاملات می باشد.

سپس علیرضا رحیمی، معاون پژوهش و برنامه ریزی ستاد همکاریها در این نشست افزود: در طول سال و بر اساس برنامه ریزی های انجام شده قریب به 8 هزار جلسه تخصصی و عمومی را برای مدیران و معلمان که به طور میانگین در هر منطقه 10 جلسه برگزار کرده ایم.

وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از 10 هزار طلبه در مدارس مشغول به آموزش می باشند و تعداد 4 هزار نفر شاغل و 4500 نفر در مدارس امین مشغول به خدمت رسانی می باشند و در این میان نباید از حضور 1200 سرباز طلبه حاضر در آموزش و پرورش غافل شد چرا که برخی از این سربازان طلبه اقدامات تعلیم و تربیتی ارزشمندی را در مناطق خود ارائه می کنند.

در پایان این نشست صمیمی مقرر شد جلسات دیگری با حضور کارشناسان ادامه پیدا کند.


ورشكسته كسیت؟ / چگونه قوی ترین باشیم

کمیته همکاریهای منطقه صیدون از توابع استان خوزستان برگزار شد

کمیته همکاریهای شهر دلیجان برگزار شد

توسعه مدارس امین و صدرا یکی از راهکارهای توسعه کیفی آموزش و پرورش است

طی سالهای اخیر هم افزایی و تعامل خوبی را میان حوزه و آموزش و پرورش شاهد هستیم

والدین در تربیت فرزندان در داخل مدرسه هم مسؤلیت دارند

148نفر از روحانیون و معلمان عضو کمیته همکاریهای استان هستند

رئیس کمیته همکاریهای حوزه های علمیه وآموزش وپرورش کهگیلویه وبویراحمد منصوب شد

رسالت آموزش و پرورش تربیت انسان هایی انقلابی و عامل به تعالیم اسلامی است

تحقق اهداف تربیت اسلامی درسایه تعامل کمیته همکاری ها

تعامل و ارتباط دو سویه آموزش و پرورش و حوزه علمیه در سایه حفظ استقلال هر دو مجموعه است

نقش ویژه حوزه های علمیه در تحقق بنیادین بر کسی پوشیده نیست

بخشنامه جذب طلاب وظیفه برای سال تحصیلی جدید ابلاغ شد/اولویت با فعالیت پرورشی است

ظرفیت کمیته همکاریها بازوی تربیتی و پرورشی دستگاه تعلم و تربیت است

در سند تحول هفت راهکار مستقیم و 93راهکار غیر مستقیم برای همکاری حوزه و آ.پ داریم

مردم رکن اصلی جامعه در رسیدن به تمدن اسلامی هستند

هزار و دویست طلبه خواهر در مدارس استان به عنوان مبلغ و امام جماعت فعال هستند

حوزه علمیه را برای دانش آموزان معرفی کنید

هفت مهارت معلمی به صورت آموزش الکترونیکی برای مهارت آموزان ماده 28 تولید کرده ایم

طرح امین یکی از ابتکارات ارزشمند حوزه و آموزش و پرورش است/طلاب برای حضور در مدارس دوره های آموزشی ببینند.