امروز : 1398/11/08
2020-01-28
شناسه خبر : 11550
تاریخ انتشار : 1398/10/10 12:24
بیانیه گام دوم انقلاب نقشه راه همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش باشد

نماینده ولی فقیه در خوزستان در نشست کمیته همکاریها؛

بیانیه گام دوم انقلاب نقشه راه همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش باشد

نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: حرکت در راستای آموزش و پرورش تراز انقلاب اسلامی می‌تواند نقش مهمی در حل بسیاری از مشکلات اجتماعی در کشور ایفا کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالنبی موسوی فرد ظهر دوشنبه ۹ دی ماه ۹۸ در جلسه استانی کمیته همکاری های آموزش و پرورش و حوزه علمیه اظهار کرد: خانواده، مدرسه و مسجد سه مولفه اصلی مثلث تعلیم و تربیت کشور هستند در همین راستا بسترسازی برای ارتقای هم افزایی بین این سه نهاد می بایست در اولویت برنامه های عملکردی مجموعه تعلیم و تربیت استان خوزستان قرار گیرد.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب و تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اجرای کامل این بیانیه، خاطرنشان کرد: راهبردهای اصلی برای اجرای مفاد بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان نقشه راه مسئولین کشور مشخص و مبرهن است. بر همین راستا آموزش و پرورش نیز می بایست با گام هایی استوار در راستای تحقق و ترویج سیره انقلاب اسلامی در بین دانش آموزان گام بردارد.

* آموزش و پرورش تراز انقلاب اسلامی

حجت الاسلام و المسلمین موسوی فرد ادامه داد: آموزش و پرورش و حوزه علمیه به عنوان دو نهاد تاثیرگذار در حوزه فرهنگی استان می بایست با یافتن و تقویت زمینه های مشترک هم افزایی های خود را در حوزه های عملکردی گسترش و توسعه دهند.

رئیس کمیته همکاریهای خوزستان  در ادامه با تاکید بر ضرورت توجه به مسائل تربیتی در سطح مدارس استان، خاطرنشان کرد: ترویج و تقویت فرهنگ نماز به عنوان یک امر تربیتی ویژه می بایست در دستور کار متولیان تعلیم و تربیت استان قرار گیرد.

وی در پایان یادآور شد: اگر آموزش و پرورش بتواند با تلاش و زمینه سازی منسجم به آموزش و پرورش تراز انقلاب اسلامی مبدل شود می توان شاهد مرتفع شدن بسیاری از چالش های اجتماعی در جامعه باشیم.

*دیدار با همکاران حوزه ستادی 

همچنین حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالنبی موسوی فرد در دیدار جاگانه ای با  همکاران حوزه ستادی آموزش و پرورش خوزستان اظهار کرد: تربیت مهمترین شالوده امت اسلامی است و وظیفه خطیر تعلیم و تربیت نسل جوان امروزی به عهده معلمان است.

*جایگاه و نقش وزین معلمان در تربیت  دانش آموزان

نماینده ولی فقیه در خوزستان با تاکید بر اهمیت، جایگاه و نقش وزین معلمان در تربیتدانش آموزان، خاطرنشان کرد: برای اینکه معلمان بتوانند در حوزه تعلیم و تربیت اثربخش باشند می بایست ابتدا در راستای تربیت نفس خود گام بردارند و این معنا که حرفه معلمان هم سنگ رسالت انبیا شمرده شده است افتخار بزرگی برای معلمان است.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی فرد اضافه کرد: برای رسیدن به بندگی هر شخص می بایست در راستای رعایت حق الله، حق النبی و حق الولی گام بردارد. حق الله همان حق عبودیت و بندگی است همچنین حق النبی پیروی از سنت پیامبر اکرم (ص) است. حق الولی نیز حرکت در مسیر ولایت امامان معصوم است.

وی در پایان با تاکید بر ضرورت توجه به تربیت دینی و اعتقادی دانش آموزان استان، خاطرنشان کرد: معلمان به عنوان بهترین الگوهای رفتاری برای دانش آموزان می توانند نقش مهمی در تربیت دینی و اعتقادی دانش آموزان ایفا کنند.

نشست صمیمی امام جمعه کمیجان با دانش آموزان

بیش از سه هزار و 800 نشست و کارگاه علمی در ایام فاطمیه برگزار می شود

ظرفیت تربیتی موزه امام زادگان عشق در خوزستان

حضور طلاب جهادگر در مدارس مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان

روحانیون شیعه و سنی عظمت های انقلاب اسلامی رادر مدارس تشریح می کنند

دوره های آموزشی سبک زندگی مهدوی برای معلمان و مدیران آموزشی برگزار می شود

تحول بنیادین با توانمند سازی نیروی انسانی محقق می شود

برگزاری نماز جماعت مدارس با حضور ۳۰۰ روحانی در لرستان

تحقق سند تحول بنیادین از مطالبات جدی مقام معظم رهبری است

خواسته های حضرت زهرا (علیها السّلام) از خداوند

نهج البلاغه کتاب تربیت دینی ، سیاسی مدیریتی و حقوقی است

امام جمعه رشت نهج البلاغه را برای فرهنگیان تفسیر می کند

12 کمیته همکاری در استان سمنان فعال است

اعزام بیش از یکصد روحانی در ایام فاطمیه به مدارس آموزش و پرورش ایلام

اجرای ۱۵ برنامه شاخص ویژه ایام فاطمیه در مدارس

توصیه های امام جمعه شهرستان مشگین شهر به معلمان

سی و دومین یادواره هزارشهید فرهنگی و دانش آموز استان قم برگزار می شود

مدرسه تاریخی دارالفنون فضای مناسبی برای معرفی دستآوردهای حوزه علمیه است

هفده منطقه استان تهران از وجود روحانیون طرح امین بهره مند است.

طرح واگذاری مدارس غیرانتفاعی به حوزه علمیه بررسی شد