امروز : 1398/09/20
2019-12-11
شناسه خبر : 11467
تاریخ انتشار : 1398/09/02 12:58
مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا از رویش‌های انقلاب اسلامی است

رئیس کمیته همکاریهای زنجان

مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا از رویش‌های انقلاب اسلامی است

حجت الا اسلام والمسلمین خاتمی با بیان اینکه توسعه کمی و کیفی مدارس صدرا باید موردتوجه قرار گیرد، راه اندازی مدارس صدرا را گامی مهم و ارزشمند برای توسعه علوم و معارف دینی در جامعه عنوان کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها،حجت الا اسلام والمسلمین علی خاتمی ظهر در دیدار با مدیرعامل سازمان مدارس معارف اسلامی در محل دفتر نماینده ولی فقیه در استان زنجان، با بیان اینکه توسعه معارف و علوم دینی به عنوان یک اصل مهم در برنامه ریزی های د ر جامعه مورد توجه قرار گیرد، گفت: مدارس صدرا بستر مناسبی برای توسعه معارف و علوم دینی در جامعه هستند که باید به این اصل توجه ویژه صورت بگیرد.

وی حضور تیم جدید در سازمان تبلیغات اسلامی را به عنوان فرصت مناسب برای توسعه فعالیت‌های این سازمان عنوان کرد و افزود:  با حضور تیم جدید مدیریتی در سازمان تبلیغات اسلامی شاهد رشد و ارتقاء کمی و کیفی برنامه‌ها و مأموریت ها خصوصاً مدارس صدرا هستیم.

حجت الا اسلام والمسلمین خاتمی با بیان اینکه توسعه کمی و کیفی مدارس صدرا باید موردتوجه قرار گیرد، راه اندازی مدارس صدرا را گامی مهم و ارزشمند برای توسعه علوم و معارف دینی در جامعه عنوان کرد و گفت: بستر موجود در مدارس صدرا بستر مناسب و خوبی است و باید برای توسعه کمی و کیفی این مدارس تلاش شود.

رئیس کمیته همکاریهای  استان زنجان با تاکید بر اینکه طرح کلی مدرسه صدرا با رویکرد افزایش کمی و کیفی برنامه‌ها توسط اداره کل تبلیغات اسلامی و آموزش و پرورش تدوین و ارائه شود، افزود: استان زنجان استان، عالم پرور و دارای زیرساخت‌های مناسب در زمینه علوم  و معارف دینی است و مجموعه استان  در حد توان فضا و بستر مورد نیاز برای توسعه فعالیت‌های مدارس صدرا را فراهم خواهد کرد.

وی  با بیان اینکه مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا یکی از رویش‌ها و برکات انقلاب اسلامی بود، ادامه داد: ظرفیت‌های بسیاری در استان و شهر زنجان وجود دارد که می‌توان در راستای توسعه علوم و معارف اسلامی از آن بهره مند شد.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به اینکه استان زنجان در زمینه مدارس صدرا برای دختران باید برنامه ریزی ویژه صورت دهد، گفت: استان زنجان ظرفیت خوبی برای راه اندازی مدارس صدرا ویژه دختران دارد.

*به تحصیل ۱۲ هزار دانش آموز در مدارس صدرا

مدیرعامل سازمان مدارس معارف اسلامی نیز در ادامه با اشاره به تحصیل ۱۲ هزار دانش آموز در مدارس صدرا، گفت: سازمان  تبلیغات اسلامی نگاه ویژه‌ای به مدارس صدرا داشته و برای توسعه کمی و کیفی این مدارس برنامه ریزی علمی و عملیاتی صورت داده است.

حامد تقدیری با بیان اینکه دانش آموزان مدرسه صدرای زنجان در موقعیتی نابسامان در حال تحصیل هستند، افزود: نیاز به مکانی جدید برای برگزاری کلاس‌ها بیش از پیش در این مدرسه احساس می‌شود.

وی با اشاره به اینکه رویکرد ما در قبال مدارس صدرا نگاه حمایتی برای پرورش و آماده سازی نوجوانان برای ورود به حوزه است، ادامه داد: سازمان تبلیغات اسلامی نگاه ویژه به مدارس صدرا دارد.

حضور روحانیون در مدارس کمک شایانی به کاهش آسیب های اجتماعی می کند

حضور امام جمعه اهواز در بین دانش آموزان باوی

نقطه آغاز تربیت نیروی های انقلابی و ارزشی از سازمان دانش آموزی است

65 مدرسه استان یزد تحت برنامه گفتمان های تخصصی

رشد 45 درصدی مدارس امین در شهرستان های استان تهران

چند خبر از کمیته همکاریهای استان قزوین

شماره(23) و ( 24) بولتن خبری ستاد همکاریها در آیینه رسانه ها منتشر شد

ستاد همکاریها در آیینه رسانه ها (23)

همه در خدمت آموزش و پرورش باشیم / دانش آموز تراز ایران اسلامی تربیت کنیم

انتظار آموزش و پرورش از حوزه علمیه مشاوره برای تعیین، تولید و نظارت بر محتواهای تولید شده است

پیش اجلاس منطقه ای نماز در شهرستان خلخال استان اردبیل

حضور اعضای قطب یک همکاریها در جامعه الزهرا قم

محورهای همکاری جامعه الزهرا با ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش بررسی شد

برنامه پنج ساله ستاد همکاریها فصل نوینی از همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش را رقم میزند

نشست مشترک مسئولین حوزه و آموزش و پرورش استان یزد

چند خبر از جنس همکاریها در آذربایجان شرقی

وظیفه حوزه و آموزش و پرورش کادرسازی تخصصی برای تعلیم و تربیت است

دومین نشست اعضای قطب یک کشوری ستاد همکاریها برگزارشد

آغاز کارگاه آموزشی همکاری های حوزه و آموزش و پرورش استان مرکزی در قم

جلسه کمیته همکاری حوزه علمیه و آموزش‌ و پرورش ناحیه چهار قم