امروز : 1399/04/15
2020-07-05
شناسه خبر : 11457
تاریخ انتشار : 1398/08/21 13:40
 بیانیه گام دوم انقلاب محور فعالیت کمیته همکاری حوزه علمیه و آموزش‌وپرورش باشد

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان شمالی :

بیانیه گام دوم انقلاب محور فعالیت کمیته همکاری حوزه علمیه و آموزش‌وپرورش باشد

شایسته است یکی از اولویت‌های هر جلسه کمیته همکاری حوزه و آموزش‌وپرورش، پیگیری یک محور از محورهای بیانیه باشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها ،نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان شمالی با تأکید بر ضرورت پیگیری سرفصل‌های مرتبط با دو نهاد آموزش‌وپرورش و حوزه علمیه در بیانیه گام دوم انقلاب، گفت: درواقع بیانیه گام دوم انقلاب خوراک فکری کمیته همکاری حوزه و آموزش‌وپرورش است.  

 وی درشست کمیته همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش‌وپرورش با اشاره به کلیدواژه‌های بیانیه گام دوم در رابطه به رسالت آموزش‌وپرورش، افزود: علم و پژوهش و معنویت و اخلاق دو موضوعی است که از سوی رهبری در این بیانیه مورد تأکید قرار گرفته و باید به‌صورت ویژه از سوی آموزش‌وپرورش پیگیری شود.

حجت الا اسلام والمسلمین یعقوبی با تأکید بر اینکه راه‌های برجستگی اخلاق و معنویت در جامعه در بیانیه گام دوم انقلاب مطرح‌شده و باید در جامعه پیگیری شود، خاطرنشان کرد: این بیانیه متن متقن و محکمی است که بر اساس این متن می‌توانیم همه کارهای آموزشی، پرورشی، سیاسی، اجتماعی و ... خود را اجرایی و پیگیری کنیم.

رییس کمیته همکاری‌های حوزه و آموزش‌وپرورش خراسان شمالی اظهار کرد: شایسته است یکی از اولویت‌های هر جلسه کمیته همکاری حوزه و آموزش‌وپرورش، پیگیری یک محور از محورهای بیانیه باشد که مرتبط با این دو نهاد است.

وی خاطرنشان کرد: باید محورهای این بیانیه در نشست‌های کمیته همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش‌وپرورش بحث و حلاجی‌شده و کاربردی شوند تا زمینه‌های اجرای این محورها در آموزش‌وپرورش و حوزه علمیه مهیا شود.

حجت الا اسلام والمسلمین یعقوبی با بیان اینکه دامنه مباحث در بیانیه گسترده و فشرده است که باید بحث و بررسی شود، افزود: باید مباحث اعتقادی و اخلاقی را به‌خوبی برای دانش‌آموزان بحث و تبیین کنیم که در این راستا کمیته همکاری حوزه و آموزش‌وپرورش می‌تواند نقش مناسبی داشته باشد.

وی با تأکید بر اجتناب از پراکندگی در جلسات کمیته حوزه و آموزش‌وپرورش، اضافه کرد: افزون بر این انتظار می‌رود شورای عالی آموزش‌وپرورش استان نیازهای فرهنگی دانش‌آموزان را بیشتر شناخته و کاری کند برجستگی‌های اخلاقی در بین دانش‌آموزان افزایش یابد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان شمالی نیز در این جلسه ، بر نقش مهم کمیته همکاری های حوزه علمیه  و آموزش و پرورش در نهادینه کردن فرهنگ دینی و اسلامی در میان جامعه بزرگ دانش آموزان تاکید کرد و گفت : نقطه تلاقی این همکاری ها بحث نماز است که امید واریم با تصمیمات و سیاستگذاری های این کمیته ، گام بزرگی در جهت عمل به منویات مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) در خصوص اشاعه فرهنگ اقامه نماز برداشته شود.

محمد اکرامی فر با تاکید بر آمادگی همه جانبه آموزش و پرورش در خصوص همکاری با کارگروه پژوهش و بررسی بیانیه گام دوم انقلاب افزود : از تمام ظرفیت های پژوهشی ، و اجرایی خود برای کمک به این کارگروه استفاده خواهیم کرد .

سه شعبه از دانشگاه فرهنگیان، تحت مدیریت حوزه علمیّه اداره خواهد شد

آموزش و پرورش مصصم به تربیت معلّمینی در تراز انقلاب اسلامی است

اصول حيات طيبه در كلام امام رضا (عليه السلام )

نشست هیئت اندیشه ورز کمیته همکاریهای استان لرستان برگزار شد

اجرای طرح یاریگران زندگی در مدارس قزوین

نشست موضوعی تسهیل درفرایند جذب سرباز طلبه ها درآموزش وپرورش برگزار شد

تحقق سند تحول آموزش‌وپرورش امری ضروری است

سلامت روح و روان و مقبولیت عمومی از ثمرات گشاده رویی است

فعالیت ۱۶۰ طلبه در مدارس امین استان یزد

رویکرد آموزش و پرورش تحقق تحول بنیادین در ساحت اعتقادی، عبادی و تربیتی است.

تعالی دانش آموزان در حوزه های دینی و اعتقادی مهمترین دغدغه باشد

فرهنگیان گیلان در محضر نهج البلاغه

گزارش تصویری /نشست کمیته همکاریهای استان گیلان

حیات طیبه شهید بهشتی کلید واژه های ساحت های شش گانه تربیت سند تحول بنیادین

استان قزوین در آستانه تحولی شگرف در عرصه همکاریهای حوزه علمیه و آموزش و پرورش

تقدیر رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه از وزیر آموزش ‌و پرورش

بارگاهش پناه گاه عالمان دین در حل مشکلات علمی

ریشه سعادت و شقاوت جامعه در گرو آموزش و پرورش است .

​نشست کارشناسی کمیته همکاریهای استان اردبیل برگزار شد

نقش همکاری حوزه و آموزش و پرورش در سبک زندگی ایرانی اسلامی بی بدیل است