نسخه آزمایشی
امروز سه شنبه 05 مرداد ماه، سال 1400 خورشیدی
Print
Zoom In
Zoom Out

مشاورعالی وزیر:

برنامه پنج ساله برای فعالیت های آموزش و پرورشی حوزه تدوین شده است

شناسه مطلب: 11453
زمان انتشار: شنبه 18 آبان 1398 ساعت 08:51

دبیرستاد همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش گفت: امروز ما به یک برنامه پنج ساله دسترسی پیدا کرده ایم که مبتنی بر سند تحول بنیادین آموزش بوده که به امضای مدیر حوزه های علمیه و وزیر آموزش و پرورش رسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، علیرضا حاجیان زاده طی سخنانی در اجلاس سراسری مدیران استانی و ستادی مرکز مدیریت حوزه های علمیه اظهارداشت: در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بر تربیت دینی دانش آموزان تاکید شده و شالوده این سند بر مبنای تربیت محوری تدوین شده است.

وی افزود: از طرف، مبنای حوزه های علمیه نیز بر کارهای دینی بوده و معلمان و دانش آموزان و خانواده های آنان با مدرسه ارتباط دارند.

دبیر ستاد همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش گفت: با توجه به اینکه در بیانیه گام دوم انقلاب بر آماده سازی نسل جوان تاکید شده، بر اهمیت کار در بخش آموزش و پرورش افزوده است.

حاجیان زاده مطرح کرد: رهبر معظم انقلاب به صراحت مطرح کرده اند که حوزه و آموزش و پرورش باید ارتباطات بیشتری داشته باشند و خوشبختانه امروز انسجام تعاملات حوزه و آموزش و پرورش در سطح قابل قبولی قرار دارد.

وی اظهار داشت: با پیگیری های انجام شده، امروز ما به یک برنامه پنج ساله دسترسی پیدا کرده ایم که مبتنی بر سند تحول بنیادین آموزش بوده که به امضای مدیر حوزه های علمیه و وزیر آموزش و و پرورش رسیده و ویژگی این برنامه جامعیت در ابعاد مختلف آموزش و پرورش است.

دبیر ستاد همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: شناسایی، جذب و آموزش طلاب جوان برای حضور در بین دانش آموزان، کار در زمینه تبلیغ و روحانیون مستقر در مدارس و دیگر امور به ۴۰ سرفصل برنامه ای می رسد.

حاجیان زاده یادآور شد: یکی از محورهای برنامه ای ما هدایت و خط دهی صحیح در مدارس بوده و یکی از مسائل امروز مدرسه های ما بحث نشاط و شادابی بوده که بعضا به انحراف کشیده می شود، حوزه باید بتواند برای این بخش یک الگوی صحیحی ترسیم کند.

مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در زمینه حجاب و عفاف و ترویج فرهنگ نماز باید حوزه روش های خود را در اختیار آموزش و پرورش قرار دهد.

دبیر ستاد همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش ابراز کرد: توسعه متوازن و باکیفیت طرح تربیتی امین از دیگر کارهای انجام شده و ورود طلاب در مدارس باید سنجیده باشد تا افراد توانمند وارد مدارس شوند.

وی تصریح کرد: ما باید شرایطی فراهم کنیم که دانش آموزان مستعد با فضای حوزوی آشنا شوند تا جذب آن شوند، کمیته های استانی و منطقه ای نیز ترکیبی را شامل می شوند که قرارگاه تربیتی مدارس استان ها و ۷۰۰ منطقه کشوری را ایجاد کرده اند.

انتهای پیام /

مدرسه جهانی اميرالمؤمنين(ع) را برای تربیت بشر جدی بگیریم

آماده کردن مردم نسبت به غیبت حضرت مهدی علیه السلام رسالت خطیر امام هادی

رئیس کمیته همکاریهای استان قم؛

آموزش باید در چارچوب ولایت الهی باشد

حضرت آیت الله جوادی آملی:

دوران آموزش و پرورش، دوران حیاتی است

دیدار وزیر آموزش و پرورش با آیت الله العظمی جوادی آملی در دماوند

همکاری حوزه و آموزش و پرورش دارای ساختار و رویکردی راهبردی است

درسی از استاد حسین انصاریان

درنگی در مفهوم عید و فلسفه قربانی کردن

روز تحقیر شیطان

سفره های جود و احسان به گستره رحمت رب العالمین

آن باغبان ماهر

پنج ‌روایت از زندگی، امام محمدباقر علیه‌السلام

مسئول واحد تبلیغ حوزه علمیه اصفهان؛

جذب مبلغین جدید مدارس امین در اصفهان

در مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه قم

تحصیل هفتاد بانوی طلبه در رشته تربیت دینی کودک و نوجوان

از ظرفیت روحانیت در برنامه های تابستانی استفاده شود

اعلام فراخوان حوزه علمیه لرستان برای اعزام مبلغ به مدارس امین

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی:

نیازمند فضای بیشتر برای فعالیت های فرهنگی تربیتی روحانیون هستیم

مدیر مرکز تربیت مبلغ معلم حوزه های علمیه خبر داد؛

پنج ر شته تخصصی تربیت دبیری برای حوزویان دائر خواهد شد