امروز : 1399/04/15
2020-07-05
شناسه خبر : 11453
تاریخ انتشار : 1398/08/18 08:51
برنامه پنج ساله برای فعالیت های آموزش و پرورشی حوزه تدوین شده است

مشاورعالی وزیر:

برنامه پنج ساله برای فعالیت های آموزش و پرورشی حوزه تدوین شده است

دبیرستاد همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش گفت: امروز ما به یک برنامه پنج ساله دسترسی پیدا کرده ایم که مبتنی بر سند تحول بنیادین آموزش بوده که به امضای مدیر حوزه های علمیه و وزیر آموزش و پرورش رسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، علیرضا حاجیان زاده طی سخنانی در اجلاس سراسری مدیران استانی و ستادی مرکز مدیریت حوزه های علمیه اظهارداشت: در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بر تربیت دینی دانش آموزان تاکید شده و شالوده این سند بر مبنای تربیت محوری تدوین شده است.

وی افزود: از طرف، مبنای حوزه های علمیه نیز بر کارهای دینی بوده و معلمان و دانش آموزان و خانواده های آنان با مدرسه ارتباط دارند.

دبیر ستاد همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش گفت: با توجه به اینکه در بیانیه گام دوم انقلاب بر آماده سازی نسل جوان تاکید شده، بر اهمیت کار در بخش آموزش و پرورش افزوده است.

حاجیان زاده مطرح کرد: رهبر معظم انقلاب به صراحت مطرح کرده اند که حوزه و آموزش و پرورش باید ارتباطات بیشتری داشته باشند و خوشبختانه امروز انسجام تعاملات حوزه و آموزش و پرورش در سطح قابل قبولی قرار دارد.

وی اظهار داشت: با پیگیری های انجام شده، امروز ما به یک برنامه پنج ساله دسترسی پیدا کرده ایم که مبتنی بر سند تحول بنیادین آموزش بوده که به امضای مدیر حوزه های علمیه و وزیر آموزش و و پرورش رسیده و ویژگی این برنامه جامعیت در ابعاد مختلف آموزش و پرورش است.

دبیر ستاد همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: شناسایی، جذب و آموزش طلاب جوان برای حضور در بین دانش آموزان، کار در زمینه تبلیغ و روحانیون مستقر در مدارس و دیگر امور به ۴۰ سرفصل برنامه ای می رسد.

حاجیان زاده یادآور شد: یکی از محورهای برنامه ای ما هدایت و خط دهی صحیح در مدارس بوده و یکی از مسائل امروز مدرسه های ما بحث نشاط و شادابی بوده که بعضا به انحراف کشیده می شود، حوزه باید بتواند برای این بخش یک الگوی صحیحی ترسیم کند.

مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در زمینه حجاب و عفاف و ترویج فرهنگ نماز باید حوزه روش های خود را در اختیار آموزش و پرورش قرار دهد.

دبیر ستاد همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش ابراز کرد: توسعه متوازن و باکیفیت طرح تربیتی امین از دیگر کارهای انجام شده و ورود طلاب در مدارس باید سنجیده باشد تا افراد توانمند وارد مدارس شوند.

وی تصریح کرد: ما باید شرایطی فراهم کنیم که دانش آموزان مستعد با فضای حوزوی آشنا شوند تا جذب آن شوند، کمیته های استانی و منطقه ای نیز ترکیبی را شامل می شوند که قرارگاه تربیتی مدارس استان ها و ۷۰۰ منطقه کشوری را ایجاد کرده اند.

انتهای پیام /

سه شعبه از دانشگاه فرهنگیان، تحت مدیریت حوزه علمیّه اداره خواهد شد

آموزش و پرورش مصصم به تربیت معلّمینی در تراز انقلاب اسلامی است

اصول حيات طيبه در كلام امام رضا (عليه السلام )

نشست هیئت اندیشه ورز کمیته همکاریهای استان لرستان برگزار شد

اجرای طرح یاریگران زندگی در مدارس قزوین

نشست موضوعی تسهیل درفرایند جذب سرباز طلبه ها درآموزش وپرورش برگزار شد

تحقق سند تحول آموزش‌وپرورش امری ضروری است

سلامت روح و روان و مقبولیت عمومی از ثمرات گشاده رویی است

فعالیت ۱۶۰ طلبه در مدارس امین استان یزد

رویکرد آموزش و پرورش تحقق تحول بنیادین در ساحت اعتقادی، عبادی و تربیتی است.

تعالی دانش آموزان در حوزه های دینی و اعتقادی مهمترین دغدغه باشد

فرهنگیان گیلان در محضر نهج البلاغه

گزارش تصویری /نشست کمیته همکاریهای استان گیلان

حیات طیبه شهید بهشتی کلید واژه های ساحت های شش گانه تربیت سند تحول بنیادین

استان قزوین در آستانه تحولی شگرف در عرصه همکاریهای حوزه علمیه و آموزش و پرورش

تقدیر رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه از وزیر آموزش ‌و پرورش

بارگاهش پناه گاه عالمان دین در حل مشکلات علمی

ریشه سعادت و شقاوت جامعه در گرو آموزش و پرورش است .

​نشست کارشناسی کمیته همکاریهای استان اردبیل برگزار شد

نقش همکاری حوزه و آموزش و پرورش در سبک زندگی ایرانی اسلامی بی بدیل است