امروز : 1398/08/28
2019-11-19
شناسه خبر : 11448
تاریخ انتشار : 1398/08/12 11:39
عظمت میهن اسلامی در سایه تربیت صحیح دانش آموزان به دست می آید

رئیس ستاد همکاری های استان آذربایجان شرقی:

عظمت میهن اسلامی در سایه تربیت صحیح دانش آموزان به دست می آید

نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز گفت: عظمت میهن اسلامی ما امروز در سایه علم و دانش و تربیت صحیح دانش آموزان به دست می آید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی آل هاشم در مراسم گرامیداشت 8 آبان روز دانش آموز گفت: امروز پیام شهیدان پاکدامنی، عزت ،سلامت جسم و روح و تلاش در عرصه تعلیم و تربیت است و استقبال گسترده دانش آموزان از فرهنگ ایثار و شهادت نشان دهنده ی انتقال کامل این پیام و این فرهنگ به جامعه تعلیم و تربیت کشور و استان است.

امام جمعه تبریز تصریح کرد: آن چیزی که نام شهدا را جاودانه کرده بندگی خدا، شناخت و معرفت بود و دانش آموزان باید با کسب معرفت الهی در مسیر بندگی و تعبد گام بردارند.

وی تاکید کرد: فلسفه شهادت و ایثار گری در اذهان دانش آموزان عزیز و فرزندان این کشور حک شده  و با فطرت آنان عجین گشته است و نهال باشکوه انقلاب اسلامی با خون های پاک شهیدان مستحکم تر خواهد شد.

حجت الاسلام آل هاشم یادآور شد: شهدایی همچون فمیده، جنگجو و حیدری از پشت همین کلاس های درس بلند شدند و برای حفظ ناموس و کیان خود با دشمنان اسلام و انقلاب به میدان مبارزه رفتند و به جهانیان ثایت کردند اگر از نظر سن کم هستند اما با بصیرت و هوشیاری پشت سر نایب امام زمان در راه تحقق حکومت مهدوی حرکت می کنند.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی با اشاره به روایتی از امام صادق ( ع) مبنی بر این که " در روز قیامت شفاعت انبیاء ، علما و شهدا است که مورد پذیرش قرار می گیرد، افزود: شما دانش آموزان وارث هوشیاری، بصیرت، رشادت و ایثار بیش از چندین هزار دانش اموز شهید هستید تا سعادت دنیوی و اخروی را به دست آورید.

رئیس کمیته همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی تاکید کرد: در دفاع مقدس همه اقشار برای دفاع از کشور با فدای جان ومال حضور داشتند و دانش اموزان طلایه دار این حرکت مقدس بودن و با سن کم با حضور در مدرسه عشق با خدای خود معامله کردن و به دعوت حق لبیک گفتند.

حجت الاسم آل هاشم با اشاره به ماجرای روز 13 آبان گفت: دانش آموزان در این روز تاریخی در مقابل دانشگاه تهران با رشادت و تیزبینی که از خود در اوایل انقلاب نشان دادند به جهانیان ثابت کردند که جوانان این کشور همیشه بیدار هستند.

وی خاطرنشان شد: همانگونه که رهبر فرزانه همیشه تاکید کرده اند آمریکا از توطئه ها دست برنداشته است همانگونه که شاهد هستیم یک روز در لبنان و یک روز در عراق و دیگر کشور های منطقه در حال فتنه است که در حال حاضر نیز با فتنه ها به دنبال اهداف خود هستند که هوشیاری در مقابل دشمنان توطئه های آنان را برملا می کند.

شبکه عظیم ستاد همکاریها نیازمند یک رسانه پویا و پر خبراست

از رابطان برتر کمیته های استانی ستاد همکاریها تقدیر شد

ارتباط حوزه و آموزش و پرورش می تواند آسیب های اجتماعی را کاهش دهد

فعالیت های رابطین کمیته های استانی یک کار جهادی است

سومین نشست رابطین کمیته همکاری های حوزه و آموزش و پرورش برگزار شد

سومین نشست رابطین کمیته همکاری های حوزه و آموزش و پرورش آغاز شد

بیانیه گام دوم انقلاب محور فعالیت کمیته همکاری حوزه علمیه و آموزش‌وپرورش باشد

واکنش حضرت موسی علیه السلام به درجات بلند رسول اکرم(ص) و امت او

نقش تعلیم‌ و تربیت و آموزش و پرورش بسیار مهم و حساس است

عیادت وزیر آموزش و پرورش از آیت الله حسینی بوشهری

برنامه پنج ساله برای فعالیت های آموزش و پرورشی حوزه تدوین شده است

راهنمای عمل حوزه در همکاری با آموزش و پروش، سند تحول است

از حضور وزیر در گلستان تا بر گزاری گفتمانهای دینی در مدارس

دانش آموزان روحیه استکبار ستیزی را حفظ کنند

کشور به معنای حقیقی کلمه به نسل جوانان متدین احتیاج دارد/ فقط به داخل دل ببندید.

عظمت میهن اسلامی در سایه تربیت صحیح دانش آموزان به دست می آید

کتابهایی که آیت الله امینی برای تعلیم و تربیت نگاشت

تربیت نیروهای در تراز انقلاب رسالت اصلی آموزش و پرورش

سبک زندگی اسلامی در مدارس ترویج شود

برگزاری سه هزار گفتمان دینی در ۵۰۰ مدرسه کردستان با حضور روحانیون