امروز : 1398/12/01
2020-02-20
شناسه خبر : 11444
تاریخ انتشار : 1398/08/02 10:04
برگزاری سه هزار گفتمان دینی در ۵۰۰ مدرسه کردستان با حضور روحانیون

دبیر کمیته همکاریهای کردستان خبر داد:

برگزاری سه هزار گفتمان دینی در ۵۰۰ مدرسه کردستان با حضور روحانیون

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان از اجرایی شدن برنامه های کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش استان در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، حجت الله نریمانی در نشست کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد، با اعلام این خبر گفت: برنامه های ابلاغی سال گذشته با همکاری اعضا بیش از سهم تعیین شده عملیاتی شد .

نریمانی از برگزاری مسابقات قرآن و معارف اسلامی دانش آموزان در چهار مرحله خبر داد و با بیان اینکه مرحله آموزشگاهی مسابقات با شرکت بیش از ۱۰۷ هزار نفر، مرحله شهرستانی با شرکت ۲۳ هزار نفر و مرحله استانی مسابقات نیز با شرکت ۱۶۰۰ دانش آموز برگزار شد، گفت : تعداد ۹۹ نفر نیز موفق شدند به مرحله کشوری مسابقات راه یابند .

وی برگزاری حفظ جزء سی‌ام قرآن کریم را یکی از برنامه های محوری حوزه پرورشی و فرهنگی عنوان کرد و با بیان اینکه سهم استان شرکت ۲۲ هزار نفر بود، اظهار داشت: با استقبال چشم گیر ، ۵۷ هزار نفر از دانش آموزان در این برنامه مشارکت کردند .

نریمانی از حمایت های نماینده محترم ولی فقیه در کردستان ، مدیر کل آموزش و پرورش استان و اعضای کمیته در اجرای این برنامه ها تشکر کرد و گفت : با همکاری حوزه های مختلف اقدامات خوبی انجام و برای دانش آموزان حافظ قرآن برای ورود به مدارس نمونه دولتی ، شاهد و ... امتیازاتی در نظر گرفته و در یک مراسم از برترین ها تجلیل شد.

معاون پرورشی و فرهنگی استان از فعالیت ۱۱ مرکز دارالقرآن در استان خبر داد و با بیان اینکه قبلاً تعداد ۹ مرکز در استان فعال بود، اظهار داشت: هم اکنون فعالیت های تخصصی قرآن در این مراکز با حضور عوامل و دست اندرکاران در حال انجام است.

وی برگزاری نماز جماعت در مدارس دارای نمازخانه را از دیگر برنامه های حوزه بر شمرد و افزود: در حال حاضر تعداد ۳۰۰ نفر روحانی و تعداد ۵۰۰ نفر فرهنگی نیز به عنوان امام جماعت در مدارس اقدام به برپایی نماز جماعت می کنند.

دبیر کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش استان در بخش دیگری از گزارش خود، برگزاری جشن شکوفایی و تکلیف برای دانش آموزان دختر و پسر را دیگر برنامه استان عنوان و با بیان اینکه این جشن در مدارس برگزار شده است، گفت: به صورت نمادین ۱۶ برنامه در شهرستانها و مناطق برگزار و آیین نمادین و استانی جشن تکلیف در شهرستان قروه برگزار شد.

وی تجهیز نماز خانه های مدارس با هفت هزار متر فرش محراب، برگزاری سه هزار گفتمان دینی در ۵۰۰ مدرسه و برگزاری برنامه سوگواره احلی من العسل در پنج شهرستان را از برنامه های انجام شده بر شمرد و گفت: از کردستان در اجرای این برنامه به عنوان استان برتر تجلیل شد .

دبیر کمیته همکاریهای کردستان ، جذب سرباز طلبه، دیدار دانش آموزان با علما و بازدید از حوزه های علمیه، اجرای طرح پیوند مسجد و مدرسه، اجرای طرح امین، برگزاری دوره های توانمند سازی برای مدیران، معاونین و معلمان مدارس دولتی و غیر دولتی ، امامان جماعت روحانی و فرهنگی، اساتید گفتمان های دینی، برگزاری ۱۶۰  محفل انس با قرآن کریم در هفته قرآن و برنامه تقلید و مرجعیت در شهرستان های شیعه نشین را از دیگر برنامه های اجرا شده ذکر کرد.

نریمانی با بیان اینکه برنامه های مذکور با همکاری اعضای کمیته پیگیری شده است، از برگزاری دوره های توانمند سازی با عنوان تقریب مذاهب با همکاری تبلیغات اسلامی استان خبر داد و گفت : تاکنون بیش از ۸۰۰ نفر از مدیران، معاونین و معلمان در این برنامه شرکت کرده و عملکرد استان مطلوب بودن است .

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان اجرای برنامه های ویژه دانشجویان دانشگاه فرهنگیان را از برنامه های کمیته عنوان کرد و با اشاره به تاکید نماینده ولی فقیه در این خصوص، گفت: در طول سال گذشته دو برنامه با حضور دانشجو معلمان برگزار و بخشی از برنامه های کمیته به سمت دانشگاه فرهنگیان هدایت شده است .

آیه های انتخاب

حضور امام جمعه کمیجان در بین دانش آموزان

دانش آموزان تبریزی، ایلامی و همدانی نمایندگان جمهوری اسلامی در مسابقات قرآن کریم الجزایر

12هزار و 400 دانش آموز کهگیلویه و بویراحمدی جشن تکلیف گرفتند

همایش اُنس نوجوان با پروردگار در رشت برگزار شد

آغاز گفتمان های مذهبی ویژه مدیران مدارس مشهد

تربیت نسلی در تراز گام دوم انقلاب با همکاری حوزه و آموزش و پرورش تحقق پذیر است

دوره های تربیتی طرح مبین و پرورش حس مذهبی در استان برگزار شد

تصاویری از اردوی دبیرستان طرح امین شهید شهریاری قم

در سالجاری ۲۷هزار مبلغ در برنامه های تبلیغی مدارس کشور حضور فعال دارند

خوزستان بیشترین سهم را در جذب سرباز طلبه ها دارا بوده است

فعالیت 90 سرباز طلبه در آموزش و پرورش خوزستان

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان رئیس کمیته همکاری های خوزستان استان شد

اهداف تربیتی با همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش محقق می شود

دارالفنون پایگاه گفتمان نخبگانی در عرصه ی علوم انسانی و اسلامی می شود

جشن تکلیف دانش آموز ان دختر بندر لنگه با حضور رییس کمیته همکاریها

بازدید معاون پژوهش و برنامه ریزی ستاد همکاریها از مدارس معارف اسلامی اهواز

مدرسه تاریخی دارالفنون مرکز بی بدیلی برای پژوهشگران ملی و بین المللی است

سه هزاربانوی طلبه آماده حضور در مدارس و مساجد برای فرهنگ اقامه نماز

ستاد همکاریها شاخص موفق همکاری حوزه علمیه با سایر دستگاه ها می باشد