امروز : 1398/08/28
2019-11-19
شناسه خبر : 11432
تاریخ انتشار : 1398/07/15 09:35
ائمه جماعات مدارس، مدیران و معاونین پرورشی بناب گرد هم آمدند.

با حضور دبیرکمیته همکاری های استان ؛

ائمه جماعات مدارس، مدیران و معاونین پرورشی بناب گرد هم آمدند.

همایش ائمه جماعات مدارس، مدیران و معاونین پرورشی با حضور معاون فرهنگی پرورشی استان و امام جمعه شهرستان بناب و سایر مسئولین برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی باقری بنابی در این همایش با تأکید بر برنامه ریزی برای جذب و ترغیب دانش آموزان به سمت نماز، گفت: اگر دغدغه آسیب اجتماعی و تربیت نسل جوان داریم، باید در زمینه جذب دانش آموزان به سمت نماز، برنامه ریزی و سرمایه گذاری کنیم.

امام جمعه بناب با اشاره به اینکه بهترین و برترین فرصت برای جوان و نوجوان در مدارس است، گفت: آموزش و پرورش ازاهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

وی افزود: این نوجوانان امانت خداوند، پیامبر و امام زمان هستند که فردای قیامت درباره لحظه لحظه عمر آنان از ما در خصوص وظیفه خطیرمان در قبال طلایی ترین بخش از عمر دانش آموزان  سئوال خواهد شد. 

رئیس کمیته همکاریهای بناب ادامه داد: مسئولین باید به نقش خطیر و بی بدیل نظام آموزشی و پرورشی کشور توجه و اهتمام ویژه داشته باشند زیرا حیات و سرمایه اصلی جامعه وابسته به آموزش پرورش بوده، چنانکه خشت اول جامعه درست نهادینه شود، در جامعه از فساد جلوگیری می شود.

حجت الاسلام والمسلمین باقری بنابی گفت: مسئولان تربیتی کشور همچون باغبان با رسیدگی بموقع به این نهال های جامعه آینده سازان بزرگ کشور را طوری بار بیاورند که کل جامعه و شاید جهان از استعداد های آن ها بهره مند شوند.

در ادامه این همایش علمی، معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان با اشاره به اهمیت نماز و تربیت دینی فرزندان که به نقش بی بدیلی در ارتباط مسجد و مدرسه دارند، اظهار داشت: در این ارتباط سه ضلع مدیر، معاون پرورشی و امام جماعت مدرسه نقش اساسی را در این راستا ایفا می کنند.

وی به نقش اساسی امام جماعت در مدارس برای جذب و جلب دانش آموزان به نماز و آموزه های دینی  اشاره کرد وافزود: طلبه یکی از کلیدی ترن حلقه ها در بحث نماز و تربیت دینی است که وجود حوزه علمیه حضرت ولیعصر (عج) بعنوان بزرگترین حوزه علمیه در سطح استان یکی از پتانسیل ها و ظرفیت های بزرگ در این شهرستان بناب می باشد.

دبیر کمیته همکاریها آذر بایجان شرقی  تاکید کرد: مواقع اذان ظهر باید تمامی فعالیت های آموزشی و پرورشی به مدت نیم ساعت تعطیل و به بحث نماز اهتمام داشت و برای این امر می توان از پتانسیل مساجد در همسایگی مدارس بهره مند شد و از ظرفیتهای بسیج دانش آموزی و انجمن های اسلامی نیز برای برپایی نماز جماعت استفاده کرد.

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان در خاتمه تصریح کرد: استان آذربایجان شرقی دارای  ۸ هزار مدرسه وو یکهزار و پانزده  باب نماز خانه می باشد شهرستان بناب با ۱۲۹ نماز خانه در سطح استان رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.
شبکه عظیم ستاد همکاریها نیازمند یک رسانه پویا و پر خبراست

از رابطان برتر کمیته های استانی ستاد همکاریها تقدیر شد

ارتباط حوزه و آموزش و پرورش می تواند آسیب های اجتماعی را کاهش دهد

فعالیت های رابطین کمیته های استانی یک کار جهادی است

سومین نشست رابطین کمیته همکاری های حوزه و آموزش و پرورش برگزار شد

سومین نشست رابطین کمیته همکاری های حوزه و آموزش و پرورش آغاز شد

بیانیه گام دوم انقلاب محور فعالیت کمیته همکاری حوزه علمیه و آموزش‌وپرورش باشد

واکنش حضرت موسی علیه السلام به درجات بلند رسول اکرم(ص) و امت او

نقش تعلیم‌ و تربیت و آموزش و پرورش بسیار مهم و حساس است

عیادت وزیر آموزش و پرورش از آیت الله حسینی بوشهری

برنامه پنج ساله برای فعالیت های آموزش و پرورشی حوزه تدوین شده است

راهنمای عمل حوزه در همکاری با آموزش و پروش، سند تحول است

از حضور وزیر در گلستان تا بر گزاری گفتمانهای دینی در مدارس

دانش آموزان روحیه استکبار ستیزی را حفظ کنند

کشور به معنای حقیقی کلمه به نسل جوانان متدین احتیاج دارد/ فقط به داخل دل ببندید.

عظمت میهن اسلامی در سایه تربیت صحیح دانش آموزان به دست می آید

کتابهایی که آیت الله امینی برای تعلیم و تربیت نگاشت

تربیت نیروهای در تراز انقلاب رسالت اصلی آموزش و پرورش

سبک زندگی اسلامی در مدارس ترویج شود

برگزاری سه هزار گفتمان دینی در ۵۰۰ مدرسه کردستان با حضور روحانیون