امروز : 1398/07/22
2019-10-14
شناسه خبر : 11432
تاریخ انتشار : 1398/07/15 09:35
ائمه جماعات مدارس، مدیران و معاونین پرورشی بناب گرد هم آمدند.

با حضور دبیرکمیته همکاری های استان ؛

ائمه جماعات مدارس، مدیران و معاونین پرورشی بناب گرد هم آمدند.

همایش ائمه جماعات مدارس، مدیران و معاونین پرورشی با حضور معاون فرهنگی پرورشی استان و امام جمعه شهرستان بناب و سایر مسئولین برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی باقری بنابی در این همایش با تأکید بر برنامه ریزی برای جذب و ترغیب دانش آموزان به سمت نماز، گفت: اگر دغدغه آسیب اجتماعی و تربیت نسل جوان داریم، باید در زمینه جذب دانش آموزان به سمت نماز، برنامه ریزی و سرمایه گذاری کنیم.

امام جمعه بناب با اشاره به اینکه بهترین و برترین فرصت برای جوان و نوجوان در مدارس است، گفت: آموزش و پرورش ازاهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

وی افزود: این نوجوانان امانت خداوند، پیامبر و امام زمان هستند که فردای قیامت درباره لحظه لحظه عمر آنان از ما در خصوص وظیفه خطیرمان در قبال طلایی ترین بخش از عمر دانش آموزان  سئوال خواهد شد. 

رئیس کمیته همکاریهای بناب ادامه داد: مسئولین باید به نقش خطیر و بی بدیل نظام آموزشی و پرورشی کشور توجه و اهتمام ویژه داشته باشند زیرا حیات و سرمایه اصلی جامعه وابسته به آموزش پرورش بوده، چنانکه خشت اول جامعه درست نهادینه شود، در جامعه از فساد جلوگیری می شود.

حجت الاسلام والمسلمین باقری بنابی گفت: مسئولان تربیتی کشور همچون باغبان با رسیدگی بموقع به این نهال های جامعه آینده سازان بزرگ کشور را طوری بار بیاورند که کل جامعه و شاید جهان از استعداد های آن ها بهره مند شوند.

در ادامه این همایش علمی، معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان با اشاره به اهمیت نماز و تربیت دینی فرزندان که به نقش بی بدیلی در ارتباط مسجد و مدرسه دارند، اظهار داشت: در این ارتباط سه ضلع مدیر، معاون پرورشی و امام جماعت مدرسه نقش اساسی را در این راستا ایفا می کنند.

وی به نقش اساسی امام جماعت در مدارس برای جذب و جلب دانش آموزان به نماز و آموزه های دینی  اشاره کرد وافزود: طلبه یکی از کلیدی ترن حلقه ها در بحث نماز و تربیت دینی است که وجود حوزه علمیه حضرت ولیعصر (عج) بعنوان بزرگترین حوزه علمیه در سطح استان یکی از پتانسیل ها و ظرفیت های بزرگ در این شهرستان بناب می باشد.

دبیر کمیته همکاریها آذر بایجان شرقی  تاکید کرد: مواقع اذان ظهر باید تمامی فعالیت های آموزشی و پرورشی به مدت نیم ساعت تعطیل و به بحث نماز اهتمام داشت و برای این امر می توان از پتانسیل مساجد در همسایگی مدارس بهره مند شد و از ظرفیتهای بسیج دانش آموزی و انجمن های اسلامی نیز برای برپایی نماز جماعت استفاده کرد.

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان در خاتمه تصریح کرد: استان آذربایجان شرقی دارای  ۸ هزار مدرسه وو یکهزار و پانزده  باب نماز خانه می باشد شهرستان بناب با ۱۲۹ نماز خانه در سطح استان رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.
فراخوان بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز

ماموریت فرشتگان درهمراهی زائران پیاده امام حسین علیه السلام

سهم آموزش و پرورش از برنامه های جدید درسهایی از قرآن

فراخوان پویش اربعین مدارس امین تهران

ابراز خرسندی مقام معظم رهبری از همکاری های حوزه و آموزش و پرورش

نشاط اربعینی ارمغان مدرسه حسینی

از همه ظرفیت های حوزه علمیه برای تحقق سند تحول استفاده میکنیم

نشست کمیته همکاری حوزه های با حضور مدیران و معاونین پرورشی مدارس منطقه در دفتر امام جمعه شهرستان هریس برگزار شد.

ائمه جماعات مدارس، مدیران و معاونین پرورشی بناب گرد هم آمدند.

ستاد همکاریها در آیینه رسانه ها (22)

تلاش آموزش و پرورش بهره‌گیری از ظرفیت‌های حوزه‌علمیه برای رسیدن به حیات طیبه است‌

ما نیروهای تراز انقلاب می‌خواهیم/ عوامل جذب جوانان شناسایی شوند

برنامه ۵ ساله همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش تدوین شد

نشست کمیته همکاری های حوزه و آموزش وپرورش درقشم برگزار شد

ره آورد علم نه تنها اقتداربلکه شکوفایی جسم و روح را به ارمغان می آورد

از سجده شکر یک امام جمعه تا آرزویی که پس از بیست سال محقق شد

تربیت دینی دانش‌آموزان از اولویت همکاری حوزه و آموزش و پرورش است

فضای مجازی با محتوای پاک را برای بچه‌ها فراهم کنیم

پیاده روی دانش آموزی در اربعین با معلمان خوش ذوق و انقلابی

دوره دانش افزایی سرباز طلبه های مازندران و گلستان برگزارشد