امروز : 1398/07/22
2019-10-14
شناسه خبر : 11424
تاریخ انتشار : 1398/07/10 11:17
تربیت دینی دانش‌آموزان از اولویت همکاری حوزه و آموزش و پرورش است

رئیس کمیته همکاریهای شهرقدس:

تربیت دینی دانش‌آموزان از اولویت همکاری حوزه و آموزش و پرورش است

امام جمعه شهرستان قدس گفت: حوزه های علمیه و روحانیون وظیفه خطیری در یاری رساندن به آموزش و پرورش در راسای تربیت دینی دانش آموزان دارند چرا که همه ما معلم هستیم و یک هدف را دنبال می کنیم .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، جلسه شورای همکاری های حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش که صبح امروز با حضور حجت الاسلام جوکار، امام جمعه شهرستان قدس، خانم سلیمان پور، مدیر حوزه علمیه باقرالعلوم(ع) خواهران، حجت الاسلام موحد، مسئول امور مساجد، حجت الاسلام مرادی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی، و محمدی، مدیر آموزش و پرورش، در دفتر امام جمعه شهرستان قدس صورت گرفت.

در ابتدای این نشست؛ حجت الاسلام جوکار با اشاره به اهمیت همکاری های حوزه و آموزش و پرورش، گفت: با توجه به این که آموزش و پرورش، سرمایه انسانی و آینده سازان کشور را تعلیم و پرورش می دهد از جایگاه و اهمیت خاصی برخوردار است و برگزاری این جلسات نیز بسیار مهم و مبنایی محسوب خواهد شد.

وی افزود: باید از همین ابتدای سال تحصیلی این همکاری ها جدی گرفته شود لذا تمام تلاش ما باید در جهت برنامه ریزی و کادر سازی برای نظام و انقلاب باشد و این یک گام مهم در جهت اعتلای اسلام و انقلاب محسوب خواهد شد.

امام جمعه شهرستان قدس اظهار داشت: تلاش دشمن و تمرکز آنها برروی فرزندان ما بسیار زیاد است و آنها هم از لحاظ مالی و هم از لحاظ تبرعی در حال انجام ماموریت خود هستند تا جایی که حتی گروهای وهابی و سلفیّون برای رضای خدا دست به هر کاری می زنند.

وی تصریح کرد: بنابراین از همه شما بزرگواران خواهش می کنم که این جلسات را جدی بگیرید با برنامه و ائده تشریف بیاورید و حتما باید به صورت ماهانه برگزار شود و در هر جلسه بر روی یک موضوع خاص تمرکز شود.

حجت الاسلام جوکار با بیان این که تربیت دینی و اخلاقی دانش‌آموزان باید در اولویت حوزه و آموزش و پرورش باشد، ابراز داشت: حوزه های علمیه و روحانیون وظیفه خطیری در یاری رساندن به آموزش و پرورش در راسای تربیت دینی دانش آموزان دارند چرا که همه ما معلم هستیم و یک هدف را دنبال می کنیم. کودکان ونوجوانان در دست ما امانت هستند و کوتاهی در این زمینه همه را دچار خسران خواهد کرد پس این تعامل بسیار جدی است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: مسائلی از قبیل اعزام مبلغات، طرح نماز، طرح نشاط، مدارس امین، انجمن های اسلامی، برگزاری جشن تکلیف و نظایر اینها فعالیت های مهم و جدی است و بررسی محتوایی آن ها نیاز به جلسات و همکاری های بیشتری دارد.

در پایان این نشست؛ محمدی، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان قدس، ضمن تشکر از پیگیری های مجدانه امام جمعه در خصوص مطالبات آموزش و پرورش اذعان داشت: حضور و شرکت دانش آموزان و استقبال آنها از مسابقات فرهنگی و قرآنی این شهرستان بسیار چشمگیر بوده است و نسبت به دیگر شهرستان های این استان در رده ی بالایی قرار گرفته است و هرساله نیز بر آن افزوده می شود.


فراخوان بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز

ماموریت فرشتگان درهمراهی زائران پیاده امام حسین علیه السلام

سهم آموزش و پرورش از برنامه های جدید درسهایی از قرآن

فراخوان پویش اربعین مدارس امین تهران

ابراز خرسندی مقام معظم رهبری از همکاری های حوزه و آموزش و پرورش

نشاط اربعینی ارمغان مدرسه حسینی

از همه ظرفیت های حوزه علمیه برای تحقق سند تحول استفاده میکنیم

نشست کمیته همکاری حوزه های با حضور مدیران و معاونین پرورشی مدارس منطقه در دفتر امام جمعه شهرستان هریس برگزار شد.

ائمه جماعات مدارس، مدیران و معاونین پرورشی بناب گرد هم آمدند.

ستاد همکاریها در آیینه رسانه ها (22)

تلاش آموزش و پرورش بهره‌گیری از ظرفیت‌های حوزه‌علمیه برای رسیدن به حیات طیبه است‌

ما نیروهای تراز انقلاب می‌خواهیم/ عوامل جذب جوانان شناسایی شوند

برنامه ۵ ساله همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش تدوین شد

نشست کمیته همکاری های حوزه و آموزش وپرورش درقشم برگزار شد

ره آورد علم نه تنها اقتداربلکه شکوفایی جسم و روح را به ارمغان می آورد

از سجده شکر یک امام جمعه تا آرزویی که پس از بیست سال محقق شد

تربیت دینی دانش‌آموزان از اولویت همکاری حوزه و آموزش و پرورش است

فضای مجازی با محتوای پاک را برای بچه‌ها فراهم کنیم

پیاده روی دانش آموزی در اربعین با معلمان خوش ذوق و انقلابی

دوره دانش افزایی سرباز طلبه های مازندران و گلستان برگزارشد