امروز : 1398/08/30
2019-11-21
شناسه خبر : 11424
تاریخ انتشار : 1398/07/10 11:17
تربیت دینی دانش‌آموزان از اولویت همکاری حوزه و آموزش و پرورش است

رئیس کمیته همکاریهای شهرقدس:

تربیت دینی دانش‌آموزان از اولویت همکاری حوزه و آموزش و پرورش است

امام جمعه شهرستان قدس گفت: حوزه های علمیه و روحانیون وظیفه خطیری در یاری رساندن به آموزش و پرورش در راسای تربیت دینی دانش آموزان دارند چرا که همه ما معلم هستیم و یک هدف را دنبال می کنیم .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، جلسه شورای همکاری های حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش که صبح امروز با حضور حجت الاسلام جوکار، امام جمعه شهرستان قدس، خانم سلیمان پور، مدیر حوزه علمیه باقرالعلوم(ع) خواهران، حجت الاسلام موحد، مسئول امور مساجد، حجت الاسلام مرادی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی، و محمدی، مدیر آموزش و پرورش، در دفتر امام جمعه شهرستان قدس صورت گرفت.

در ابتدای این نشست؛ حجت الاسلام جوکار با اشاره به اهمیت همکاری های حوزه و آموزش و پرورش، گفت: با توجه به این که آموزش و پرورش، سرمایه انسانی و آینده سازان کشور را تعلیم و پرورش می دهد از جایگاه و اهمیت خاصی برخوردار است و برگزاری این جلسات نیز بسیار مهم و مبنایی محسوب خواهد شد.

وی افزود: باید از همین ابتدای سال تحصیلی این همکاری ها جدی گرفته شود لذا تمام تلاش ما باید در جهت برنامه ریزی و کادر سازی برای نظام و انقلاب باشد و این یک گام مهم در جهت اعتلای اسلام و انقلاب محسوب خواهد شد.

امام جمعه شهرستان قدس اظهار داشت: تلاش دشمن و تمرکز آنها برروی فرزندان ما بسیار زیاد است و آنها هم از لحاظ مالی و هم از لحاظ تبرعی در حال انجام ماموریت خود هستند تا جایی که حتی گروهای وهابی و سلفیّون برای رضای خدا دست به هر کاری می زنند.

وی تصریح کرد: بنابراین از همه شما بزرگواران خواهش می کنم که این جلسات را جدی بگیرید با برنامه و ائده تشریف بیاورید و حتما باید به صورت ماهانه برگزار شود و در هر جلسه بر روی یک موضوع خاص تمرکز شود.

حجت الاسلام جوکار با بیان این که تربیت دینی و اخلاقی دانش‌آموزان باید در اولویت حوزه و آموزش و پرورش باشد، ابراز داشت: حوزه های علمیه و روحانیون وظیفه خطیری در یاری رساندن به آموزش و پرورش در راسای تربیت دینی دانش آموزان دارند چرا که همه ما معلم هستیم و یک هدف را دنبال می کنیم. کودکان ونوجوانان در دست ما امانت هستند و کوتاهی در این زمینه همه را دچار خسران خواهد کرد پس این تعامل بسیار جدی است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: مسائلی از قبیل اعزام مبلغات، طرح نماز، طرح نشاط، مدارس امین، انجمن های اسلامی، برگزاری جشن تکلیف و نظایر اینها فعالیت های مهم و جدی است و بررسی محتوایی آن ها نیاز به جلسات و همکاری های بیشتری دارد.

در پایان این نشست؛ محمدی، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان قدس، ضمن تشکر از پیگیری های مجدانه امام جمعه در خصوص مطالبات آموزش و پرورش اذعان داشت: حضور و شرکت دانش آموزان و استقبال آنها از مسابقات فرهنگی و قرآنی این شهرستان بسیار چشمگیر بوده است و نسبت به دیگر شهرستان های این استان در رده ی بالایی قرار گرفته است و هرساله نیز بر آن افزوده می شود.


شبکه عظیم ستاد همکاریها نیازمند یک رسانه پویا و پر خبراست

از رابطان برتر کمیته های استانی ستاد همکاریها تقدیر شد

ارتباط حوزه و آموزش و پرورش می تواند آسیب های اجتماعی را کاهش دهد

فعالیت های رابطین کمیته های استانی یک کار جهادی است

سومین نشست رابطین کمیته همکاری های حوزه و آموزش و پرورش برگزار شد

سومین نشست رابطین کمیته همکاری های حوزه و آموزش و پرورش آغاز شد

بیانیه گام دوم انقلاب محور فعالیت کمیته همکاری حوزه علمیه و آموزش‌وپرورش باشد

واکنش حضرت موسی علیه السلام به درجات بلند رسول اکرم(ص) و امت او

نقش تعلیم‌ و تربیت و آموزش و پرورش بسیار مهم و حساس است

عیادت وزیر آموزش و پرورش از آیت الله حسینی بوشهری

برنامه پنج ساله برای فعالیت های آموزش و پرورشی حوزه تدوین شده است

راهنمای عمل حوزه در همکاری با آموزش و پروش، سند تحول است

از حضور وزیر در گلستان تا بر گزاری گفتمانهای دینی در مدارس

دانش آموزان روحیه استکبار ستیزی را حفظ کنند

کشور به معنای حقیقی کلمه به نسل جوانان متدین احتیاج دارد/ فقط به داخل دل ببندید.

عظمت میهن اسلامی در سایه تربیت صحیح دانش آموزان به دست می آید

کتابهایی که آیت الله امینی برای تعلیم و تربیت نگاشت

تربیت نیروهای در تراز انقلاب رسالت اصلی آموزش و پرورش

سبک زندگی اسلامی در مدارس ترویج شود

برگزاری سه هزار گفتمان دینی در ۵۰۰ مدرسه کردستان با حضور روحانیون