امروز : 1398/07/22
2019-10-14
شناسه خبر : 11422
تاریخ انتشار : 1398/07/09 11:28
پیاده روی دانش آموزی در اربعین با معلمان خوش ذوق و انقلابی

رئیس سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا تشریح کرد:

پیاده روی دانش آموزی در اربعین با معلمان خوش ذوق و انقلابی

حضور دانش‌آموزان مدارس صدرا در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی از روز اردوی زیارتی اربعین ویژه مدارس صدرا از ۱۰ الی ۱۹ مهرماه برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، حجت‌الاسلام والمسلمین حامد تقدیری رئیس سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا با تشریح برنامه‌های ویژه سازمان مدارس صدرا برای دانش‌آموزان در ایام اربعین، بر پیشبرد هدف الگوسازی برای مدارس سراسر کشور در این مجوعه تأکید کرد.

وی درباره پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه «برنامه‌ای‌ ویژه دانش‌آموزان مقطع متوسطه دوم مدارس صدرا برای ایام اربعین در نظر گرفته شده است و ظاهرا پیش‌بینی شده است که دانش‌آموزان حدود ۷ روز در عتبات خواهند بود؛ این امر با چه اهدافی دنبال می‌شود و جزئیات برنامه‌های این رویداد به چه صورت است؟»، گفت: در بحث اربعین، سازمان مدارس صدرا و سازمان تبلیغات اسلامی با نگاه حاکمیتی که دارند، فقط متولی دانش‌آموزان صدرا نیستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین تقدیری افزود: یقیناً دانش‌آموزانی در مدارس انقلاب اسلامی هستند که نیاز‌مند رشد هستند و سازمان مدارس صدرا رویه‌ای را طراحی و اجرا می‌کند و به‌عنوان الگو جهت استفاده این مدارس ارائه می‌دهد؛ البته ابتدا برای خودش اجرا می‌کند تا برای سایر مدارس الگویی باشد.

وی ادامه داد: نمی‌توانیم تمام ۱۳ میلیون دانش‌آموز تحت پوشش آموزش و پرورش را تحت حمایت خودمان قرار دهیم؛ از طرفی اینها را هم نمی‌توانیم رها کنیم؛ این تعداد دانش‌آموزی که هر سال متغیر هستند را غیر از سازمان تبلیغات اسلامی، چه کسی باید متولی باشد؟ سازمان صدرا با توجه به نگاه تمدن‌سازی اربعین محتوایی را آماده کرده که در مورد اردوی یک دانش آموز اربعینی است و ما به آن «سناریو دانش‌آموزی اردوی اربعین» می‌گوییم.

رئیس سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا توضیح داد: برای پاسخ به اینکه چگونه می‌توان یک اردوی دانش آموزی برگزار کرد، یک فایلی را در تمام شبکه‌های مجازی و رسانه‌ها منتشر کردیم تا هر فردی می‌خواهد آن را برگزار کند، ما مسیر کامل برگزاری یک اردوی دانش آموزی را ارائه بدهیم؛ اینکه مربی که به همراه دانش‌آموز به اردو می‌رود، چگونه با او تعامل و رفتار کند و آن را از مسیری رشد دهد که چیزی هم یاد بگیرد و صرفا پیاده‌روی نباشد؛ تمام این محتوا را تهیه و درون بسته قرار دادیم که اگر خواست اجرا کند، به چه نکاتی باید توجه کند و چگونه و کجا مجوز بگیرد و ثبت‌نام کند.

وی در پاسخ به این پرسش که «طرح ویژه سازمان صدرا چگونه اجرا می‌شود؟»، افزود: ۱۱۵۲۰ دانش آموز داریم و توان نداریم تا همه این تعداد را راهی کنیم اما به مدارس گفتیم شما اگر خودتان طرحی دارید و می‌توانید راهش بیندازید، کمکتان می‌کنیم؛ دوستان ما در مجموعه فرهنگی به صورت یک شتاب‌دهنده، راهنما و مشاور کمک‌شان می‌کنند تا خودشان برگزار کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین تقدیری اضافه کرد: خیلی از مدارس ما خودشان می‌روند اما بعضی از مدارس که مشکلات اجرایی داشتند و توانش را نداشتند، خودمان دست به کار شدیم و در یک کاروانی آنها را منسجم کردیم و اعلام کردیم آنهایی که می‌خواهند، هم دخترها و هم پسرها را در این دو هفته ثبت‌نام کنند، ما از این برنامه هم یک الگو برداری کرده و نتیجه‌ها را تدوین می‌کنیم که این اردو نتایج و مضراتش این بود و سال آینده همه مجموعه‌های فرهنگی و آموزشی می‌توانند بر اساس آن عمل کنند.

وی تصریح کرد: این رویه فقط برای اربعین نیست و هر بسته آموزشی که تدوین می‌کنیم اگر صرفا جنبه علوم و معارفی نداشته باشد، به همه مدارسی که از آن کتاب استفاده می‌کنند، رایگان در اختیارشان قرار می‌دهیم.

رئیس سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا افزود: در بحث تربیتی، ما غیر از اربعین، مجموعه اردوهای روشنا و مدیران جوان را داشتیم؛ اردوهای فتح الفتوح را برای تقویت جنبه حماسی دانش‌‌آموزان برگزار کردیم، خیریه صدرا را داریم که خود دانش‌‌آموزان نسبت به هم‌کلاسی‌های خودشان که نیاز مالی دارند، کمک می‌کنند؛ همه این مسیرها را الگوگیری و الگو سازی می‌کنیم، محتوا تولید می‌کنیم و نهایتا این محتوا را منتشر می‌کنیم تا همه استفاده کنند. حتی وقتی در استان‌ها برای معلمان صدرا آموزش ضمن خدمت برگزار می‌کنیم، اطلاعیه می‌دهیم که اگر معلمین دیگر هم خواستند شرکت کنند.

وی ادامه داد: دوره تربیت مربی می‌گذاریم برای دانش آموزان صدرا و مربیان صدرا و مربیان مجموعه های خارج از صدرا هم اگر خواستند می توانند استفاده کنند. در بحث اربعین، هر ۵ نفر دانش‌آموز یک مربی خواهد داشت. مربیان از یک ماه گذشته جلساتی را داشتند و موضوعاتی را دنبال و هم‌افزایی کردند که چگونه با دانش‌آموزان رفتار کنند و محتواها را منتقل کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین تقدیری افزود: ستاد اربعین مجموعه مدارس صدرا، از یک ماه پیش تشکیل شده است و معین شده که در این شش روز اقامت، ۴ روز در مسیر پیاده روی و دو روز هم در نجف و کربلا خواهند بود و یک پیاده روی دانش آموزی و اربعینی با معلم خوش ذوق و خلاق و انقلابی را تجربه خواهند کرد.

منبع :خبرگزاری فارس


فراخوان بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز

ماموریت فرشتگان درهمراهی زائران پیاده امام حسین علیه السلام

سهم آموزش و پرورش از برنامه های جدید درسهایی از قرآن

فراخوان پویش اربعین مدارس امین تهران

ابراز خرسندی مقام معظم رهبری از همکاری های حوزه و آموزش و پرورش

نشاط اربعینی ارمغان مدرسه حسینی

از همه ظرفیت های حوزه علمیه برای تحقق سند تحول استفاده میکنیم

نشست کمیته همکاری حوزه های با حضور مدیران و معاونین پرورشی مدارس منطقه در دفتر امام جمعه شهرستان هریس برگزار شد.

ائمه جماعات مدارس، مدیران و معاونین پرورشی بناب گرد هم آمدند.

ستاد همکاریها در آیینه رسانه ها (22)

تلاش آموزش و پرورش بهره‌گیری از ظرفیت‌های حوزه‌علمیه برای رسیدن به حیات طیبه است‌

ما نیروهای تراز انقلاب می‌خواهیم/ عوامل جذب جوانان شناسایی شوند

برنامه ۵ ساله همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش تدوین شد

نشست کمیته همکاری های حوزه و آموزش وپرورش درقشم برگزار شد

ره آورد علم نه تنها اقتداربلکه شکوفایی جسم و روح را به ارمغان می آورد

از سجده شکر یک امام جمعه تا آرزویی که پس از بیست سال محقق شد

تربیت دینی دانش‌آموزان از اولویت همکاری حوزه و آموزش و پرورش است

فضای مجازی با محتوای پاک را برای بچه‌ها فراهم کنیم

پیاده روی دانش آموزی در اربعین با معلمان خوش ذوق و انقلابی

دوره دانش افزایی سرباز طلبه های مازندران و گلستان برگزارشد