امروز : 1398/12/06
2020-02-25
شناسه خبر : 11412
تاریخ انتشار : 1398/07/06 10:16
هویت اسلامی در مهدهای کودک و پیش دبستانی شکل میگیرد

نماینده ولی فقیه در استان گیلان:

هویت اسلامی در مهدهای کودک و پیش دبستانی شکل میگیرد

امام جمعه رشت با بیان اینکه آموزش کارگاهی در مهدهای کودک و پیش دبستانی تاثیرگذار است، تصریح کرد: بهترین زمان برای آموزش مهارت های اجتماعی از دوره پیش دبستانی آغاز می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها ، کارگاه آموزشی تعمیق تربیت دینی و توسعه هویت اسلامی در کودکان پیش دبستانی،  ویژه مربیان نواحی ۱ و ۲ رشت در سالن شهید محنای آموزش و پرورش ناحیه ۱ رشت برگزار شد. 

حجت الاسلام والمسلمین  رسول فلاحتی در این کارگاه خطاب به مربیان پیش دبستانی اظهار داشت: آموزش مسائل دینی توسط مربیان پیش دبستانی بسیار مهم است و ضروری است ارزش هایی مانند: تقوا، حجاب و خوبی هنرمندانه  بین کودکان ترویج شود.

رئیس کمیته همکاریهای گیلان  با تاکید بر توسعه هویت اسلامی در مهدهای کودک و پیش دبستانی، خاطرنشان کرد: جوانان دارای هویت اسلامی در جامعه محصول تلاش و تربیت مربیان آموزشی هستند.

امام جمعه رشت با تأکید بر نقد عالمانه یادآور شد: در ساحت دانش تخریب معنا ندارد و کسی می تواند به دانشمند انتقاد کند که خود عالم و فرهیخته باشد و از دایره انصاف خارج نشود.

حجت الاسلام والمسلمین  فلاحتی در با اشاره به اینکه مربیان هر موضوعی را که موجب انحراف کودک در آینده می شود، رصد کنند، اظهار داشت: مربیان مهدهای کودک و پیش دبستانی در تربیت کودکان باید افق ها را ببینند و بتوانند با شناخت درست کودکان، استعدادهای آنان را شکوفا کنند. 

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان نیز در این کارگاه آموزشی به اهداف نظام آموزشی در سند تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: بیش از ۳۲ هزار نفر کودک ۴ و ۵ ساله در استان داریم و از این تعداد ۲۵ هزار نفر وارد مراکز پیش دبستانی شده اند و باید تلاش کنیم پوشش این نوآموزان  به 100 درصد برسد.

جهان آرای تعداد کودکان پیش دبستانی گیلان را از میانگین کشوری بالاتر دانست و گفت: با کمک دستگاه های مختلف باید زمینه حضور تمام کودکان در مراکز پیش دبستانی را فراهم کنیم.

نایب رئیس کمیته همکاریهای گیلان  با اشاره به ضرورت هماهنگی  ۳ حوزه نیروی انسانی، تجهیزات و فضا در آموزش و پرورش، اظهار داشت: در بحث نیروی انسانی ترجیح بالا و ضرورت اجتناب ناپذیر این است که در هر کلاس مقطع پیش دبستانی و ابتدایی دست کم یک مربی و یا آموزگار حضور  داشته باشد. اعلام استقلال اقتصاد اسلامی با ضرب سكه به دستور امام باقر عليه السلام

بهشت بر روزه داران ماه رجب واجب می شود

کتاب تربیتی اخلاقی پیامبر اسلام را بهتر بشناسیم

دوره آموزشی مهارتی دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان استان ایلام برگزارشد

مراسم جشن تکلیف ۱۴۰۰ دانش آموز دختر ناحیه دو شهرکرد برگزار شد

دیدار با مسئولین و بازدید از کمیته های همکاری استان مازندران

نشست توجیهی بانوان مدارس امین شهر کرمان بر گزار شد

مدارس دانش آموزی خط مقدم برنامه های تبلیغی اند

ششصد اندیشمند و صاحب نظر در تدوین سند تحول بنیادین همکاری داشته اند

همکاری با آموزش و پرورش اولویت ما است

بهره‌مندی از ظرفیت حوزه‌های علمیه در ارتقای سطح دینی و معنوی دانش آموزان

آیه های انتخاب

حضور امام جمعه کمیجان در بین دانش آموزان

دانش آموزان تبریزی، ایلامی و همدانی نمایندگان جمهوری اسلامی در مسابقات قرآن کریم الجزایر

12هزار و 400 دانش آموز کهگیلویه و بویراحمدی جشن تکلیف گرفتند

همایش اُنس نوجوان با پروردگار در رشت برگزار شد

آغاز گفتمان های مذهبی ویژه مدیران مدارس مشهد

تربیت نسلی در تراز گام دوم انقلاب با همکاری حوزه و آموزش و پرورش تحقق پذیر است

دوره های تربیتی طرح مبین و پرورش حس مذهبی در استان برگزار شد

تصاویری از اردوی دبیرستان طرح امین شهید شهریاری قم