امروز : 1398/12/01
2020-02-20
شناسه خبر : 11360
تاریخ انتشار : 1398/06/13 10:36
برای تببین سند تحول مسابقاتی میان مدیران مدارس برگزار شود

رئیس کمیته همکاری های استان البرز:

برای تببین سند تحول مسابقاتی میان مدیران مدارس برگزار شود

رئیس کمیته همکاری های استان البرز پیشنهاد داد: به منظور تببین و اشراف کامل فرهنگیان به ویژه مدیران مدارس، مسابقاتی با موضوع سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برگزار شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج در نشست کمیته همکاری های حوزه و آموزش و پرورش این استان بر ضرورت گسترش همکاری‌های بین حوزه‌های علمیه و آموزش‌وپرورش تأکید کرد و گفت: کمیته همکاری حوزه علمیه و آموزش‌وپرورش فعالیت‌های مستمر و بدون وقفه‌ای را داشته که انتظار می‌رود این روند ادامه یابد.

آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی با تأکید بر اینکه همه اعضای کمیته همکاری‌ حوزه علمیه و آموزش‌وپرورش باید «سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش» را به‌خوبی مطالعه کنند، تصریح کرد: برخی بندهای سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش حاوی نکات بسیار مهمی برای فعالیت‌های کمیته همکاری حوزه علمیه و آموزش‌وپرورش است.

امام‌جمعه کرج بابیان اینکه همه مدیران آموزش‌وپرورش و مدارس باید حداقل یک‌بار «سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش» را مطالعه کنند، پیشنهاد داد: خوب است برای ترویج این موضوع مسابقاتی با موضوع این سند در بین مدیران مدارس استان برگزار شود.

*پژوهش های آموزش و پرورش ملزم به همراهی حوزه های علمیه و دانشگاه است

آیت‌الله حسینی همدانی در بخش دیگری از سخنان خود، پیش‌دبستانی را یکی از مقاطع استراتژیک تحصیلی عنوان کرد و گفت: آموزش‌های پیش از دبستان ارزش‌افزوده دارد، چرا که پایه و بنیان است و باید محکم گذاشته شود.

وی پژوهش‌های آموزش ‌و پرورش را ملزم به همراهی حوزه علمیه و دانشگاه دانست و افزود: برخی پژوهش‌ها مانند «تدوین بسته‌های دینی و قرآنی» باید با همکاری حوزه علمیه و دانشگاه صورت پذیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز «طراحی الگوی دفاعی فرهنگی» را یکی از اولویت‌های پژوهشی آموزش‌وپرورش برشمرد و اذعان داشت: امروزه در مقابل انبوهی از هجمه‌ها قرار داریم که باید درباره چگونگی مقابله با آن برنامه‌ریزی داشت.

آیت‌الله حسینی همدانی «آسیب‌شناسی و فرقه‌های نوظهور» را یکی دیگر از عناوین مهم پژوهشی عنوان کرد و اظهار داشت: شناخت فرقه‌های موجود باید در دستور کار قرار گیرد.

وی ضمن اظهار تأسف از اینکه در حوزه علوم انسانی فعالیت‌های بسیاری صورت نگرفته، بیان داشت: اگر علوم انسانی در دست ما نباشد، فرهنگ در دست نخواهد بود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز در ادامه افزود: متأسفانه بسیاری از کتب علوم انسانی از مؤلفان خارجی و ترجمه‌شده است و این مسئولیت برنامه ریزان را دوچندان می کند که نسبت به بومی سازی علوم با آن عقبه و میراث کهن اسلامی اقدامات لازم را انجام دهند.

لازم به ذکر است این نشست با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان، مدیریت حوزه‌های علمیه البرز، مدیرکل آموزش‌وپرورش، مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی و جمعی از مدیران و معاونین این نهادها، در محل دفتر امام‌جمعه کرج برگزار شد.

انتهای پیام/

آیه های انتخاب

حضور امام جمعه کمیجان در بین دانش آموزان

دانش آموزان تبریزی، ایلامی و همدانی نمایندگان جمهوری اسلامی در مسابقات قرآن کریم الجزایر

12هزار و 400 دانش آموز کهگیلویه و بویراحمدی جشن تکلیف گرفتند

همایش اُنس نوجوان با پروردگار در رشت برگزار شد

آغاز گفتمان های مذهبی ویژه مدیران مدارس مشهد

تربیت نسلی در تراز گام دوم انقلاب با همکاری حوزه و آموزش و پرورش تحقق پذیر است

دوره های تربیتی طرح مبین و پرورش حس مذهبی در استان برگزار شد

تصاویری از اردوی دبیرستان طرح امین شهید شهریاری قم

در سالجاری ۲۷هزار مبلغ در برنامه های تبلیغی مدارس کشور حضور فعال دارند

خوزستان بیشترین سهم را در جذب سرباز طلبه ها دارا بوده است

فعالیت 90 سرباز طلبه در آموزش و پرورش خوزستان

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان رئیس کمیته همکاری های خوزستان استان شد

اهداف تربیتی با همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش محقق می شود

دارالفنون پایگاه گفتمان نخبگانی در عرصه ی علوم انسانی و اسلامی می شود

جشن تکلیف دانش آموز ان دختر بندر لنگه با حضور رییس کمیته همکاریها

بازدید معاون پژوهش و برنامه ریزی ستاد همکاریها از مدارس معارف اسلامی اهواز

مدرسه تاریخی دارالفنون مرکز بی بدیلی برای پژوهشگران ملی و بین المللی است

سه هزاربانوی طلبه آماده حضور در مدارس و مساجد برای فرهنگ اقامه نماز

ستاد همکاریها شاخص موفق همکاری حوزه علمیه با سایر دستگاه ها می باشد