امروز : 1398/06/28
2019-09-19
شناسه خبر : 11360
تاریخ انتشار : 1398/06/13 10:36
برای تببین سند تحول مسابقاتی میان مدیران مدارس برگزار شود

رئیس کمیته همکاری های استان البرز:

برای تببین سند تحول مسابقاتی میان مدیران مدارس برگزار شود

رئیس کمیته همکاری های استان البرز پیشنهاد داد: به منظور تببین و اشراف کامل فرهنگیان به ویژه مدیران مدارس، مسابقاتی با موضوع سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برگزار شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج در نشست کمیته همکاری های حوزه و آموزش و پرورش این استان بر ضرورت گسترش همکاری‌های بین حوزه‌های علمیه و آموزش‌وپرورش تأکید کرد و گفت: کمیته همکاری حوزه علمیه و آموزش‌وپرورش فعالیت‌های مستمر و بدون وقفه‌ای را داشته که انتظار می‌رود این روند ادامه یابد.

آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی با تأکید بر اینکه همه اعضای کمیته همکاری‌ حوزه علمیه و آموزش‌وپرورش باید «سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش» را به‌خوبی مطالعه کنند، تصریح کرد: برخی بندهای سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش حاوی نکات بسیار مهمی برای فعالیت‌های کمیته همکاری حوزه علمیه و آموزش‌وپرورش است.

امام‌جمعه کرج بابیان اینکه همه مدیران آموزش‌وپرورش و مدارس باید حداقل یک‌بار «سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش» را مطالعه کنند، پیشنهاد داد: خوب است برای ترویج این موضوع مسابقاتی با موضوع این سند در بین مدیران مدارس استان برگزار شود.

*پژوهش های آموزش و پرورش ملزم به همراهی حوزه های علمیه و دانشگاه است

آیت‌الله حسینی همدانی در بخش دیگری از سخنان خود، پیش‌دبستانی را یکی از مقاطع استراتژیک تحصیلی عنوان کرد و گفت: آموزش‌های پیش از دبستان ارزش‌افزوده دارد، چرا که پایه و بنیان است و باید محکم گذاشته شود.

وی پژوهش‌های آموزش ‌و پرورش را ملزم به همراهی حوزه علمیه و دانشگاه دانست و افزود: برخی پژوهش‌ها مانند «تدوین بسته‌های دینی و قرآنی» باید با همکاری حوزه علمیه و دانشگاه صورت پذیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز «طراحی الگوی دفاعی فرهنگی» را یکی از اولویت‌های پژوهشی آموزش‌وپرورش برشمرد و اذعان داشت: امروزه در مقابل انبوهی از هجمه‌ها قرار داریم که باید درباره چگونگی مقابله با آن برنامه‌ریزی داشت.

آیت‌الله حسینی همدانی «آسیب‌شناسی و فرقه‌های نوظهور» را یکی دیگر از عناوین مهم پژوهشی عنوان کرد و اظهار داشت: شناخت فرقه‌های موجود باید در دستور کار قرار گیرد.

وی ضمن اظهار تأسف از اینکه در حوزه علوم انسانی فعالیت‌های بسیاری صورت نگرفته، بیان داشت: اگر علوم انسانی در دست ما نباشد، فرهنگ در دست نخواهد بود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز در ادامه افزود: متأسفانه بسیاری از کتب علوم انسانی از مؤلفان خارجی و ترجمه‌شده است و این مسئولیت برنامه ریزان را دوچندان می کند که نسبت به بومی سازی علوم با آن عقبه و میراث کهن اسلامی اقدامات لازم را انجام دهند.

لازم به ذکر است این نشست با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان، مدیریت حوزه‌های علمیه البرز، مدیرکل آموزش‌وپرورش، مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی و جمعی از مدیران و معاونین این نهادها، در محل دفتر امام‌جمعه کرج برگزار شد.

انتهای پیام/

کمیته همکاریهای استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد

فعالیت 160 مدرسه صدرا در کشور/ استقلال مدارس صدرا باید حفظ شود

32 طلبه وظیفه در استان آذر بایجان شرقی جذب شدند

برای نهادینه شدن تربیت دینی نیازمند همکاری با حوزه علمیه هستیم

کتاب "مدیر موفق،تربیت اثربخش" منتشر می شود

تضمین آینده انقلاب اسلامی در گرو تمرکز روی آموزش و پرورش است

درس‌های عاشورایی در بیان رهبر معظم انقلاب

تبیین برنامه های جامع سند تحول بنیادین در ناحیه سه شیراز

تربیت عبادی و اخلاقی وظیفه ذاتی آموزش و پرورش است

بالابودن معدل تربیت دینی در مدارس امین

اولین پردیس فرهنگیان ویژه طلاب در اهواز راه اندازی شد

شیوه‌های نوین تربیتی، تسهیل‌کننده راه آموزش دانش آموزان است

وزیر آموزش و پرورش به قم سفر کرد

روز پرکار مشاورعالی وزیر و دبیرستاد همکاری ها در رسانه ملی

همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش زمینه ساز تحقق اهداف تربیت اسلامی است

تعمیق اعتقادات و باورهای دینی، بازدارنده خوبی برای مقابله با ناهنجاری های است

فرهنگ عاشورا بهترین الگوی اخلاقی، معرفتی و آزادگی برای جوانان است

تکالیف مهارت محور مطابق با مهارت های مورد نیاز زندگی ارائه می شود

مشق شب باید منجر به تقویت تفکر و مهارت آموزی شود

نخستین مرثیه سرایان امام حسین علیه السلام و فضیلت گریه بر شهیدان کربلا