امروز : 1398/06/28
2019-09-19
شناسه خبر : 11351
تاریخ انتشار : 1398/06/05 11:57
مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی اولویت اول نظام است

عضو ستاد همکاریها:

مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی اولویت اول نظام است

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش از همه نیروهای تربیتی و مربیان آموزش و پرورش خواست، تمرکز فعالیت‌های فرهنگی و پرورشی را به دل مدارس ببرند تا از این طریق تربیت به معنای واقعی محقق شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، علیرضا کاظمی در مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره الگوهای برتر تدریس درس تفکر و سبک زندگی که عصر امروز در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد، نیروی انسانی را در هر مجموعه‌ای مهم‌ترین رکن تحقق اهداف دانست و گفت: «مهم‌ترین چالش آموزش و پرورش در شرایط کنونی منابع انسانی است اما با همت و تلاش همکاران، این دغدغه را در حوزه پرورشی با دو مدل کم کردیم. با پیگیری‌ها و تلاش‌های معلمان و مربیان که در خط مقدم تلاش می‌کنند افق‌های خوب و روشنی از نظر کمی در حوزه نیروی انسانی رقم زده شده است. جذب نیروی انسانی و مربیان تربیتی از طریق ماده ۲۸ و دانشگاه فرهنگیان برای اولین بار به ما گزارش شده است.»

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش مطالبه مقام معظم رهبری را بر دو بخش دانشگاه فرهنگیان به عنوان مزرعه مادر، سرچشمه اصلاح و آغاز تحولات و حوزه پرورشی و فرهنگی با تاکید بر منابع انسانی، تقسیم کرد و گفت: «کمبود نیروی انسانی کمی و کیفی چالش و دغدغه ماست. در بخش تامین نیروی انسانی کیفی، فضا را باید باز کنیم تا نیروهای انسانی کارامد و معلمان خلاق در بخش‌های مختلف به صورت غیرموظف در حوزه پرورشی تدریس کنند. از ظرفیت فعالیت‌های تربیتی باید استفاده و برای آن چاره‌اندیشی کنیم‌ تا مشکلات نیروی انسانی کم شود.»

او از تلاش برای ساماندهی، جذب و آموزش نیروی انسانی تشکر کرد و گفت: «تمام بخش‌های آموزش و پرورش از کمبود نیروی انسانی کیفی رنج می‌برد. وجود نیروی پرانگیزه، بانشاط و خلاق مهم است. حوزه امور تربیتی پرچم‌دار فعالیت‌های پرورشی و فرهنگی در آموزش و پرورش است که هرروز باید برافراشته‌تر شود لذا تقویت ادارات امور تربیتی جزو مهم‌ترین برنامه‌های ما بوده است.»

علیرضا کاظمی امور تربیتی را تمام حوزه پرورشی و فرهنگی خواند و گفت: «یکی از بخش‌هایی که باید به آن فوق‌العاده توجه شود کیفیت‌بخشی و برگزاری این جشنواره‌هاست. کتاب تفکر و سبک زندگی به این حوزه اختصاص یافته و ما خوشحالیم یک روزنه‌ای برای همکاران بخش‌های پرورشی و فرهنگی باز شده تا با دانش‌آموزان بیشتر ارتباط برقرار کنند و تمرکز بیشتری برای نیازهای آنان داشته باشند.»

معاون وزارت آموزش و پرورش گفت: «این تجربه‌ها می‌تواند به کیفیت‌بخشی نیروی انسانی در حوزه پرورشی کمک کند اما این موضوع کافی نیست باید انگیزه و توانمندی‌های معلمان و مربیان را افزایش دهیم تا بتوانیم دوره ۳۰۰ ساعته را در پروسه طولانی‌مدت برای معاونان و مربیان پرورشی تدارک ببینیم.»

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: «آنچه امروز کار حوزه پرورشی و فرهنگی را سنگین‌تر کرده است متولی‌شدن مراقبت و کاهش آسیب‌های اجتماعی است که باید آن را به فال نیک گرفت و احساس مسئولیت داشته باشیم چراکه این موضوع جزو اولویت اول نظام است و این کتاب می‌تواند به عنوان رکن برنامه‌ها باشد به ویژه که تمرکز در دوره متوسطه اول است و می‌تواند آغاز یک حرکت خوب باشد.»

او افزود: «برای کنترل و مدیریت آسیب‌های اجتماعی، نیروی انسانی فعال در حوزه پرورشی و فرهنگی می‌توانند این کار را انجام دهند. مدیریت و رصد این شرایط کار ماست و امیدوارم با کمک شما و منابع انسانی این حوزه در خط مقدم تعلیم و تربیت، موفقیت‌های قابل توجهی در این بخش داشته باشیم.»

کاظمی گفت: «تمرکز فعالیت‌های فرهنگی و پرورشی را باید به دل مدارس ببریم تا جامعه دانش‌آموزی بیشتری را در شبکه تشکیلاتی خود عضو کنیم تا تربیت به معنای واقعی شکل گیرد.»

انتهای پیام /


کمیته همکاریهای استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد

فعالیت 160 مدرسه صدرا در کشور/ استقلال مدارس صدرا باید حفظ شود

32 طلبه وظیفه در استان آذر بایجان شرقی جذب شدند

برای نهادینه شدن تربیت دینی نیازمند همکاری با حوزه علمیه هستیم

کتاب "مدیر موفق،تربیت اثربخش" منتشر می شود

تضمین آینده انقلاب اسلامی در گرو تمرکز روی آموزش و پرورش است

درس‌های عاشورایی در بیان رهبر معظم انقلاب

تبیین برنامه های جامع سند تحول بنیادین در ناحیه سه شیراز

تربیت عبادی و اخلاقی وظیفه ذاتی آموزش و پرورش است

بالابودن معدل تربیت دینی در مدارس امین

اولین پردیس فرهنگیان ویژه طلاب در اهواز راه اندازی شد

شیوه‌های نوین تربیتی، تسهیل‌کننده راه آموزش دانش آموزان است

وزیر آموزش و پرورش به قم سفر کرد

روز پرکار مشاورعالی وزیر و دبیرستاد همکاری ها در رسانه ملی

همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش زمینه ساز تحقق اهداف تربیت اسلامی است

تعمیق اعتقادات و باورهای دینی، بازدارنده خوبی برای مقابله با ناهنجاری های است

فرهنگ عاشورا بهترین الگوی اخلاقی، معرفتی و آزادگی برای جوانان است

تکالیف مهارت محور مطابق با مهارت های مورد نیاز زندگی ارائه می شود

مشق شب باید منجر به تقویت تفکر و مهارت آموزی شود

نخستین مرثیه سرایان امام حسین علیه السلام و فضیلت گریه بر شهیدان کربلا