امروز : 1398/11/05
2020-01-25
شناسه خبر : 11325
تاریخ انتشار : 1398/05/16 12:18
مدارس امین نمونه‌ای بسیار موفق از همکاری حوزه علمیه و آموزش‌وپرورش هستند

دبیر کمیته همکاری های استان فارس:

مدارس امین نمونه‌ای بسیار موفق از همکاری حوزه علمیه و آموزش‌وپرورش هستند

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌وپرورش فارس گفت: مدارس امین نمونه‌ای بسیار موفق از همفکری و هماهنگی بین حوزه علمیه و آموزش‌وپرورش در سراسر کشور است.

 لزوم تقویت حضور دانش آموزان در نماز جماعت مدارس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، جهانبخش بانشی در جمع روحانیون شرکت‌کننده در کارگاه آموزشی مدارس امین استان، در کانون فرهنگی تربیتی حضرت زینب(س) ناحیه سه شیراز، ضمن قدردانی از تلاش‌ها و فعالیت‌های روحانیون در این  مدارس گفت:  مهم این است که بتوانیم تفکری را که در این مدارس حاکم شده است در سایر مدارس نیز پیاده کنیم، لذا نیازمند این هستیم که بتوانیم روحانیون و علمای حوزه علمیه را در کنار خود داشته باشیم.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌وپرورش فارس گفت: سند تحول بنیادین به‌نوعی مبانی تعلیم و تربیت را تدوین و به‌عنوان یک سند اجرایی، راهکارهایی را در حوزه تعلیم و تربیت در اختیار ما قرار داده است که باید محور همه برنامه‌ها و فعالیت‌های ما در این بخش قرار گیرد.

وی با تأکید بر اینکه در اجرای بسیاری از راهکارها و اهداف عنوان‌شده در سند تحول بنیادین، نیازمند همکاری و همراهی علمای حوزه علمیه هستیم، گفت: بخشی از این سند که رویکرد مذهبی دارد شاید نیازمند این باشد که علمایی که مرتبط با آموزش‌وپرورش هستند راهکارهایی مناسب ارائه نموده و آن گره‌ها را باز کنند.

پانشی بابیان اینکه هرچه که باید در جامعه اتفاق بافتد ،  راه آن از طریق آموزش‌وپرورش است، گفت: اگر بخواهیم شاهد شکوفایی معنوی، دینی، اخلاقی ، تربیتی و علمی فرزندانمان در آموزش‌وپرورش  باشیم ؛ باید به آموزش علم اخلاق، معنویت و مبانی دینی آنان توجه کنیم .

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌وپرورش فارس گفت: یکی از محورهای اساسی و مبنای کار مادر آموزش‌وپرورش استان، فرهنگ‌سازیو توسعه و ترویج فرهنگ نماز،  قرآن و عترت در بین دانش آموزان است  که تاکنون اقدامات بسیاری برای تحقق این هدف صورت گرفته ، اما هنوز نیازمند کارهای بیشتری در این حوزه هستیم.

وی تقویت حضور دانش آموزان در نماز جماعت مدارس را یک گام اساسی در تعلیم و تربیت دانست و گفت: بر مبنای هویت دینی و فرهنگی جامعه اسلامی‌مان تلاش کرده‌ایم  حضور دانش آموزان در صفوف نمازهای جماعت مدارس را تقویت کنیم اما نیازمند راهکارهای بهتر و بیشتری در این زمینه هستیم و روحانیون و علمای حوزه علمیه می‌توانند در این زمینه به ما کمک کنند.

دبیر کمیته همکاریهای حوزه علمیه در آموزش‌وپرورش استان فارس گفت: این دوره آموزشی باهدف ارتقاء سطح علمی و  کاربردی فعالیت‌های روحانیون به‌منظور برنامه‌ریزی و فعالیت بهتر در مدارس امین با همکاری اداره کل آموزش‌وپرورش و حوزه علمیه استان  برگزار گردیده است.

در ادامه نیز حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباس امیدی مسئول برگزاری دوره  گفت: در این کارگاه آموزشی در مدت دو روز و با حضور ۵۲ نفر از مبلغین خواهر و برادر شاغل در مدارس امین استان به‌صورت متمرکز برگزار می‌گردد.

نحوه کلاس داری،  راهکارهای تبلیغ و رسانه،  آشنایی با فضای مجازی،  جذاب سازی آموزش‌ها و  مدیریت و برنامه‌ریزی فعالیت‌های تربیتی فرهنگی  از محورهای مهم این دوره آموزشی است که حجت‌الاسلام‌والمسلمین امیدی به آن‌ها اشاره کرد.

انتهای پیام /

نهج البلاغه کتاب تربیت دینی ، سیاسی مدیریتی و حقوقی است

امام جمعه رشت نهج البلاغه را برای فرهنگیان تفسیر می کند

12 کمیته همکاری در استان سمنان فعال است

اعزام بیش از یکصد روحانی در ایام فاطمیه به مدارس آموزش و پرورش ایلام

اجرای ۱۵ برنامه شاخص ویژه ایام فاطمیه در مدارس

توصیه های امام جمعه شهرستان مشگین شهر به معلمان

سی و دومین یادواره هزارشهید فرهنگی و دانش آموز استان قم برگزار می شود

مدرسه تاریخی دارالفنون فضای مناسبی برای معرفی دستآوردهای حوزه علمیه است

هفده منطقه استان تهران از وجود روحانیون طرح امین بهره مند است.

طرح واگذاری مدارس غیرانتفاعی به حوزه علمیه بررسی شد

دانش‌افزایی فرهنگیان معاونت پرورشی شهرستانهای تهران

ارزش‌ها در دستگاه رسمی تعلیم و تربیت جدی گرفته شود

کلاس درس مقاومت باحضور مدیر حوزه های علمیه

برگزاری 331 جلسه شورای آموزش و پرورش با حضورائمه جمعه

کانون های پرورش فکری پرچم دار نخبه پروری باشند

شهید سلیمانی مصداق بارز بشارت دهنده ایام الله عصرما

رشد 30 درصدی فعالیت های حوزه و آموزش و پرورش در سال جاری

ارتقا اخلاقی و اعتقادی دانش آموزان با تلاش معلمان و مربیان دلسوز محقق می شود

تربیت دینی دانش آموزان مستلزم حضور روحانیت در مدرسه است

تحقق سند تحول بنیادین در گرو همکاری نهاد هایی چون حوزه علمیه است