امروز : 1398/06/04
2019-08-26
شناسه خبر : 11325
تاریخ انتشار : 1398/05/16 12:18
مدارس امین نمونه‌ای بسیار موفق از همکاری حوزه علمیه و آموزش‌وپرورش هستند

دبیر کمیته همکاری های استان فارس:

مدارس امین نمونه‌ای بسیار موفق از همکاری حوزه علمیه و آموزش‌وپرورش هستند

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌وپرورش فارس گفت: مدارس امین نمونه‌ای بسیار موفق از همفکری و هماهنگی بین حوزه علمیه و آموزش‌وپرورش در سراسر کشور است.

 لزوم تقویت حضور دانش آموزان در نماز جماعت مدارس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، جهانبخش بانشی در جمع روحانیون شرکت‌کننده در کارگاه آموزشی مدارس امین استان، در کانون فرهنگی تربیتی حضرت زینب(س) ناحیه سه شیراز، ضمن قدردانی از تلاش‌ها و فعالیت‌های روحانیون در این  مدارس گفت:  مهم این است که بتوانیم تفکری را که در این مدارس حاکم شده است در سایر مدارس نیز پیاده کنیم، لذا نیازمند این هستیم که بتوانیم روحانیون و علمای حوزه علمیه را در کنار خود داشته باشیم.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌وپرورش فارس گفت: سند تحول بنیادین به‌نوعی مبانی تعلیم و تربیت را تدوین و به‌عنوان یک سند اجرایی، راهکارهایی را در حوزه تعلیم و تربیت در اختیار ما قرار داده است که باید محور همه برنامه‌ها و فعالیت‌های ما در این بخش قرار گیرد.

وی با تأکید بر اینکه در اجرای بسیاری از راهکارها و اهداف عنوان‌شده در سند تحول بنیادین، نیازمند همکاری و همراهی علمای حوزه علمیه هستیم، گفت: بخشی از این سند که رویکرد مذهبی دارد شاید نیازمند این باشد که علمایی که مرتبط با آموزش‌وپرورش هستند راهکارهایی مناسب ارائه نموده و آن گره‌ها را باز کنند.

پانشی بابیان اینکه هرچه که باید در جامعه اتفاق بافتد ،  راه آن از طریق آموزش‌وپرورش است، گفت: اگر بخواهیم شاهد شکوفایی معنوی، دینی، اخلاقی ، تربیتی و علمی فرزندانمان در آموزش‌وپرورش  باشیم ؛ باید به آموزش علم اخلاق، معنویت و مبانی دینی آنان توجه کنیم .

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌وپرورش فارس گفت: یکی از محورهای اساسی و مبنای کار مادر آموزش‌وپرورش استان، فرهنگ‌سازیو توسعه و ترویج فرهنگ نماز،  قرآن و عترت در بین دانش آموزان است  که تاکنون اقدامات بسیاری برای تحقق این هدف صورت گرفته ، اما هنوز نیازمند کارهای بیشتری در این حوزه هستیم.

وی تقویت حضور دانش آموزان در نماز جماعت مدارس را یک گام اساسی در تعلیم و تربیت دانست و گفت: بر مبنای هویت دینی و فرهنگی جامعه اسلامی‌مان تلاش کرده‌ایم  حضور دانش آموزان در صفوف نمازهای جماعت مدارس را تقویت کنیم اما نیازمند راهکارهای بهتر و بیشتری در این زمینه هستیم و روحانیون و علمای حوزه علمیه می‌توانند در این زمینه به ما کمک کنند.

دبیر کمیته همکاریهای حوزه علمیه در آموزش‌وپرورش استان فارس گفت: این دوره آموزشی باهدف ارتقاء سطح علمی و  کاربردی فعالیت‌های روحانیون به‌منظور برنامه‌ریزی و فعالیت بهتر در مدارس امین با همکاری اداره کل آموزش‌وپرورش و حوزه علمیه استان  برگزار گردیده است.

در ادامه نیز حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباس امیدی مسئول برگزاری دوره  گفت: در این کارگاه آموزشی در مدت دو روز و با حضور ۵۲ نفر از مبلغین خواهر و برادر شاغل در مدارس امین استان به‌صورت متمرکز برگزار می‌گردد.

نحوه کلاس داری،  راهکارهای تبلیغ و رسانه،  آشنایی با فضای مجازی،  جذاب سازی آموزش‌ها و  مدیریت و برنامه‌ریزی فعالیت‌های تربیتی فرهنگی  از محورهای مهم این دوره آموزشی است که حجت‌الاسلام‌والمسلمین امیدی به آن‌ها اشاره کرد.

انتهای پیام /

جلسه کمیته همکاریهای منطقه خلجستان قم برگزار شد

راز پايداري دولت‏ها و شرط پایندگی ریاست از نگاه پیامبر و امام علی علیه السلام

تشکیل میز تحقق سند تحول بنیادین در760 منطقه از ابتدای سال تحصیلی جدید

اجرای طرح پیوند مسجد و مدرسه در ۴۲۸ مدرسه استان البرز

ائمه جمعه کمیته همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش را جدی بگیرند

جشنواره دانش آموزی «تمنّای وصال» در استان گیلان برگزار می شود

مدرسه جهانی اميرالمؤمنين(عليه السلام) را برای تربیت بشر جدی بگیریم

سی و یکمین شماره حلقه وصل منتشر شد

آمادگی آموزش و پرورش در استفاده از اساتید ستاد اقامه نماز

کلید واژه های تربیتی بشر از نگاه انسان کامل

همکاری 633روحانی با آموزش و پرورش خراسان جنوبی

دانش‌آموزباید عنصر مهم مدرسه در برنامه‌ریزی درسی و تربیتی باشد

طلبه عروسک گردانی که محبوب بچه ها است /ایده‌ای جالب برای آموزش دین به کودکان

فرهنگیان قمی با کاربردهای اپلیکیشن "بشری" آشنا شدند

حضور پررنگ فرهنگیان در جلسات طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی

در جامعه و محیط پیرامون خود باعث آرامش شویم

فرهنگیان ودانش آموزان بیشترین حضور را در برنامه های غدیر شناسی دارند

درنگی در دلگویه های معصومانه پیامبر و اهل بیت علیهم السلام

گناه كارترين فرد در عرفات!

رایحه خوش سند تحول بنیادین در پل لندن