امروز : 1398/06/04
2019-08-26
شناسه خبر : 11308
تاریخ انتشار : 1398/05/08 14:17
۳۶۰ کشور جهان و هفت مذهب عضو نهضت جهانی نهج البلاغه خوانی هستند

گامی برای تحقق فرهنگ علوی در جهان

۳۶۰ کشور جهان و هفت مذهب عضو نهضت جهانی نهج البلاغه خوانی هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه ستاد همکاریها ، نهضت خودجوش و مردمی نهج‌البلاغه خوانی از سال ۹۱  کار خود را آغاز کرده و با آسان‌سازی و ارزان‌سازی در صدد ایجاد ترویج مفاهیم نهج‌البلاغه در ایران و جهان است این نهضت خودجوش و مردمی با هدف احیای مفاهیم و خواندن نهج‌البلاغه به ۳۶۰ کشور جهان و هفت مذهب رسیده است. 

حجت‌الاسلام و المسلمین حمیدرضا مهدوی‌ارفع در نشستی با معاونین دبیر خانه ستاد همکاریها، خواستار ورود با برنامه  وزارت آموزش و پرورش با همراهی و همفکری فضلای حوزه ،جهت پیوستن به نهضت جهانی نهج‌البلاغه خوانی  شد

 وی گفت؛نهج البلاغه را در قالب کتابهایی با ادبیات کود ک و نوجوان  آماده کرده ایم که انتظار میرود با همکاری مسئولین آموزش و پرورش در سراسر کشور شاهد ایجاد این نهضت جهانی در بین جوانان و نوجوانان باشیم.    

وی اظهارکرد: این نهضت یک حرکت خودجوش مردمی است که مفاهیم نهج البلاغه را به ۳۶ کشور جهان و هفت مذهب رسانده‌ایم. راهبرد ما در نهج البلاغه خوانی ، اول آسان سازی و دوم ارزان سازی است و  با  این روشی که ابداع کرده‌ایم همه مردم در هر سن وهر سطح و تحصیلاتی در گام اول می‌توانند ،نهج البلاغه را بخوانند و به راحتی بیش از ۷۰ درصد آن را متوجه شوند.

وی خاطر نشان کرد: روش ما مبتنی بر ۶ نکته خیلی ساده است اول به مردم می‌گوئیم ترجمه بخوانید، چون عربی نهج‌البلاغه ممکن است برای برخی سخت باشد. دوم این که همه ترجمه‌ها را بررسی کردیم و آسان‌ترین ترجمه؛ یعنی ترجمه  مرحوم دشتی را مد نظر قرار داده ایم ،سوم اینکه به مردم می‌گوئیم با روزی ۱۰ دقیقه ۴ ماه می‌توانند نهج البلاغه را بخوانند، چهارمین روش این است که به جای این که از اول نهج البلاغه شروع به خواندن کنند که خطبه‌های آن سخت و طولانی است از آخر نهج البلاغه شروع  می کنند که حکمت‌های کوتاه و کاربردی دارد. نکته پنجم این است که در گام اول نیاز به حفظ و یادداشت نیست  بلکه در دوره اول به مقداری که از ترجمه می‌فهمند اکتفا می کنند و در گام بعدی با روش بسیار آسان یاد می‌دهیم که چطور هر قسمت نهج البلاغه را با خود نهج البلاغه بفهمند که این دوره تدبر است.

وی یاد آور شد؛ برای ارزان سازی نیز دو کار انجام داده‌ایم، اول این که تمام اعضای این بنیاد در ایران به صورت کاملاً رایگان کار می‌کنند، هر کسی که در هر جایی از ایران با ما تماس بگیرد و بخواهد جلسه‌ای را با دوستان و آشنایان در رابطه با مفاهیم و ترجمه نهج البلاغه راه اندازی کنند مربی رایگان می‌فرستیم تا هم آموزش ‌دهند و هم مربی برای آنها تربیت می‌کنند.

وی گفت؛ کتاب نهج البلاغه را با ابعاد مختلف برای سنین مختلف به زیباترین وجه آماده کردیم که به ارزان‌ترین قیمت در شهرهایشان به آنها تحویل می‌دهیم و به همان قیمتی که از چاپخانه بیرون می‌آید بدون هیچ سودی کتاب را در اختیار علاقمندان قرار می‌دهیم. در بازار قریب به ۹۳ هزار تومان قیمت نهج البلاغه است و ما با قیمتی حدود ۲۷ تومان درهر شهر و هر فردی که بخواهد آن کتاب را به صورت رایگان در اختیار فرد قرار می‌دهیم.

حجت الاسلام مهدوی ارفع ادامه داد: امروز قریب به ده هزار نفر در این نهضت جهانی کار می‌کنند که از سال ۹۱ کار خود را آغاز کرده‌اند و قریب به ۳ میلیون نفر در ایران و خارج از ایران در این نهضت مردمی شرکت کرده و از آن بهره برده‌اند. 

این نهضت مردمی در تمام شهرها و استان‌ها فعال است.

برای ارتباط با سایت اینجا را کلیک کنید 

www.nabm.ir

جلسه کمیته همکاریهای منطقه خلجستان قم برگزار شد

راز پايداري دولت‏ها و شرط پایندگی ریاست از نگاه پیامبر و امام علی علیه السلام

تشکیل میز تحقق سند تحول بنیادین در760 منطقه از ابتدای سال تحصیلی جدید

اجرای طرح پیوند مسجد و مدرسه در ۴۲۸ مدرسه استان البرز

ائمه جمعه کمیته همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش را جدی بگیرند

جشنواره دانش آموزی «تمنّای وصال» در استان گیلان برگزار می شود

مدرسه جهانی اميرالمؤمنين(عليه السلام) را برای تربیت بشر جدی بگیریم

سی و یکمین شماره حلقه وصل منتشر شد

آمادگی آموزش و پرورش در استفاده از اساتید ستاد اقامه نماز

کلید واژه های تربیتی بشر از نگاه انسان کامل

همکاری 633روحانی با آموزش و پرورش خراسان جنوبی

دانش‌آموزباید عنصر مهم مدرسه در برنامه‌ریزی درسی و تربیتی باشد

طلبه عروسک گردانی که محبوب بچه ها است /ایده‌ای جالب برای آموزش دین به کودکان

فرهنگیان قمی با کاربردهای اپلیکیشن "بشری" آشنا شدند

حضور پررنگ فرهنگیان در جلسات طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی

در جامعه و محیط پیرامون خود باعث آرامش شویم

فرهنگیان ودانش آموزان بیشترین حضور را در برنامه های غدیر شناسی دارند

درنگی در دلگویه های معصومانه پیامبر و اهل بیت علیهم السلام

گناه كارترين فرد در عرفات!

رایحه خوش سند تحول بنیادین در پل لندن