امروز : 1398/04/26
2019-07-17
شناسه خبر : 11198
تاریخ انتشار : 1398/02/25 10:59
جلسه کمیته همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش مهران برگزار شد

با حضور امام جمعه مهران؛

جلسه کمیته همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش مهران برگزار شد

ستاد همکاریها/ هم زمان با ایام ماه مبارک رمضان، کمیته همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش شهرستان مهران در دفتر امام جمعه تشکیل جلسه داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه ستاد همکاریها، رئیس کمیته همکاریهای شهرستان مهران در این نشست صمیمی بر همکاری بیش از پیش حوزه و آموزش وپرورش تاکید کرد.

حجت‌الاسلام‌ امینی ضمن تبریک فرارسیدن ایام پرفیض ماه مبارک رمضان به بیان شیوه‌های مؤثر تربیت اسلامی پرداخت و با اشاره به تأثیر حضور روحانیون در مدارس خواستار برنامه‌ریزی منسجم و مستمر و هماهنگی بین آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه شهرستان در مسیر تعلیم و تربیت بر اساس آموزه‌های قرانی شد.

در ادامه این نشست، کلانتری معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام در سخنانی به فعالیت گسترده دشمنان در عرصه های مختلف به ویژه شبهه افکنی در فضای مجازی اشاره کرد و اظهارداشت: دشمن با استفاده از فضای مجازی در اندیشه به انحراف کشاندن نسل جوان است و ما وظیفه داریم برای ناکام گذاشتن آنان به شبهات مطروحه به شیوه‌ای مستدل و منطقی پاسخ دهیم.

همچنین سلیمانی مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان مهران به آسیب‌های اجتماعی مخصوصاً  آسیب‌های فراوان در فضای مجازی پرداخت و اظهار امیدواری کرد این ستاد در کاهش و پیشگیری  این آسیب‌ها موفق عمل نماید.

در ادامه نیز مدیران حوزه‌های علمیه برادران و خواهران، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان مهران به بیان نظرات خویش پرداختند و با اعلام آمادگی برای اعزام روحانیون، ستاد همکاری‌ها را مجموعه‌ای لازم در ایجاد هماهنگی و برنامه‌ریزی بین این دو نهاد فرهنگی دانستند.

****

نایب رئیس کمیته همکاریهای شهرستان ایوان با امام جمعه این شهر دیدار کرد

نایب رئیس کمیته همکاریهای شهرستان ایوان با حضور در دفتر امام جمعه این شهر با حجت الاسلام حیدری دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه ستاد همکاریها، در این دیدار علیرضا پناهی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان ایوان گزارشی از نحوه انتخاب معلمان نمونه و تلاشگر و چگونگی برگزاری این مراسم را ارائه کرد.

وی افزود: برخی از معلمان با وجود آسیب دیدگی در کلاس های خود حضور پیدا کردند و ما به پاس این حس مسئولیت پذیری از آنان تقدیر کرده ایم.

پناهی در ادامه به بحث آسیب های اجتماعی در مدارس پرداخت و خاطر نشان کرد: ریشه ی بسیاری از این مشکلات، نشأت گرفته از مسائل بیرونی است و تا زمانی که ریشه این مشکلات به طور کامل شناسایی نشود ،انتظار ریشه کن نمودن آسیب های اجتماعی کاری عبث و بیهوده است.

سپس امام جمعه شهرستان ایوان افزود: آسیب های اجتماعی دلایل مختلفی دارد و به حداقل رساندن این آسیب ها، مستلزم ارتباط بیشتر دستگاه های مربوطه می باشد . 

حجت الاسلام و المسلمین حیدری در ادامه استفاده از نظرات معلمان و افراد خبره و بسترسازی مناسب در مدارس را ، اولین قدم در راه ریشه کن نمودن آسیب های موجود دانست .

***

با حضور رئیس کمیته همکاریها؛

کمیته همکاریهای شهرستان بدره تشکیل جلسه داد

کمیته همکاریهای شهرستان بدره با حضور امام جمعه شهرستان و معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام در دفتر امام جمعه برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، در این جلسه  آقای حیدربیگی مدیر آموزش و پرورش شهرستان بدره گفت: حضور روحانیون معظم در مدارس و پاسخ گویی به شبهات دینی دانش آموزان امری مهم و ضروری است که بحمدلله این امر در حال انجام می باشد و مدارس شهرستان آمادگی همکاری با روحانیون و کارشناسان دینی  را دارند.

سپس حجت الاسلام کلانتری معاون پرورشی و فرهنگی  اداره کل نیز نکاتی را در مورد تربیت دانش آموزان، آسیب های اجتماعی ، فضای مجازی ، برگزاری دوره های ضمن خدمت  و باز آموزی مربیان تربیتی  بیان کرد.

در پایان امام جمعه شهرستان بدره حجت الاسلام موسوی توصیه های لازم در خصوص ارتباط مدارس با روحانیون ، توجه به مسایل تربیتی از جمله نماز ، امر به معروف  ونهی از منکر ،  حجاب و عفافو ... ارایه کرد.


انتهای پیام /

فعالیت ها و خاطرات جذاب یک طلبه وظیفه در بین دانش آموزان

مردم ایران مردمی ریشه دار هستند/هر هفته میهمان یکی از مدارس برای اقامه نماز هستم

نخستین همایش ملی تحول در تربیت با رویکرد نهادینه سازی ارزش ها برگزار می شود

امام هشتم حافظ اقتصاد ادیان ابراهیمی

صحن تو پردیس زمین و زمان

در همکاری حوزه با آموزش و پرورش نیازمند طلاب علمی و خلاق هستیم

در کنار بُعد آموزشی فرزندان نباید از بُعد تربیتی آنان غافل شد

نشست کمیته همکاریهای استان زنجان برگزار شد

تصاویر / دیدار رؤسای دانشگاه های فرهنگیان کشور با آیات عظام مکارم شیرازی علوی گرگانی و مدیر حوزه های علمیه

دانشگاه فرهنگیان یکی از دو قطب مهم تولید علم و نوآوری و خلاقیت در بدنه آموزش و پرورش است.

مهر ماه امسال تعداد دانشجو معلمان و مهارت آموزان دانشگاه فرهنگیان از مرز یکصد هزار دانشجو خواهد گذشت

مراقبت از هوای نفس شرط اساسی معلمانی است که رسالت انبیاء را برعهده دارند

تحصیل کرده های بی تقوا منشا بسیاری از اختلاسها هستند / رسالت دانشگاه فرهنگیان تربیت معلم باتقوا است

روحانیت برای گرفتن بازخورد خوب در جامعه باید در آموزش و پرورش سرمایه گذاری کند

از تسلط امام رضا علیه السلام به زبان بلغاری تا پیام اختصاصی به شیعیان

اولین جلسه ویدئو کنفرانس تببین برنامه های 5 ساله ستاد همکاریها برگزار شد

پردیس "تربیت معلم مبلغ" چه معلمانی را تربیت می‌کند؟

نشست کمیته همکاریهای حوزه‌ و آموزش و پرورش مازندران برگزار شد

چگونه درباره حجاب با دوستانمان گپ بزنیم؟

تصاویری ازجلسه توجیهی برنامه های ابلاغی ستاد همکاریها به مدیران استانی حوزه های علمیه از طریق ویدئو کنفرانس