امروز : 1398/03/03
2019-05-24
شناسه خبر : 11198
تاریخ انتشار : 1398/02/25 10:59
جلسه کمیته همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش مهران برگزار شد

با حضور امام جمعه مهران؛

جلسه کمیته همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش مهران برگزار شد

ستاد همکاریها/ هم زمان با ایام ماه مبارک رمضان، کمیته همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش شهرستان مهران در دفتر امام جمعه تشکیل جلسه داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه ستاد همکاریها، رئیس کمیته همکاریهای شهرستان مهران در این نشست صمیمی بر همکاری بیش از پیش حوزه و آموزش وپرورش تاکید کرد.

حجت‌الاسلام‌ امینی ضمن تبریک فرارسیدن ایام پرفیض ماه مبارک رمضان به بیان شیوه‌های مؤثر تربیت اسلامی پرداخت و با اشاره به تأثیر حضور روحانیون در مدارس خواستار برنامه‌ریزی منسجم و مستمر و هماهنگی بین آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه شهرستان در مسیر تعلیم و تربیت بر اساس آموزه‌های قرانی شد.

در ادامه این نشست، کلانتری معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام در سخنانی به فعالیت گسترده دشمنان در عرصه های مختلف به ویژه شبهه افکنی در فضای مجازی اشاره کرد و اظهارداشت: دشمن با استفاده از فضای مجازی در اندیشه به انحراف کشاندن نسل جوان است و ما وظیفه داریم برای ناکام گذاشتن آنان به شبهات مطروحه به شیوه‌ای مستدل و منطقی پاسخ دهیم.

همچنین سلیمانی مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان مهران به آسیب‌های اجتماعی مخصوصاً  آسیب‌های فراوان در فضای مجازی پرداخت و اظهار امیدواری کرد این ستاد در کاهش و پیشگیری  این آسیب‌ها موفق عمل نماید.

در ادامه نیز مدیران حوزه‌های علمیه برادران و خواهران، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان مهران به بیان نظرات خویش پرداختند و با اعلام آمادگی برای اعزام روحانیون، ستاد همکاری‌ها را مجموعه‌ای لازم در ایجاد هماهنگی و برنامه‌ریزی بین این دو نهاد فرهنگی دانستند.

****

نایب رئیس کمیته همکاریهای شهرستان ایوان با امام جمعه این شهر دیدار کرد

نایب رئیس کمیته همکاریهای شهرستان ایوان با حضور در دفتر امام جمعه این شهر با حجت الاسلام حیدری دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه ستاد همکاریها، در این دیدار علیرضا پناهی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان ایوان گزارشی از نحوه انتخاب معلمان نمونه و تلاشگر و چگونگی برگزاری این مراسم را ارائه کرد.

وی افزود: برخی از معلمان با وجود آسیب دیدگی در کلاس های خود حضور پیدا کردند و ما به پاس این حس مسئولیت پذیری از آنان تقدیر کرده ایم.

پناهی در ادامه به بحث آسیب های اجتماعی در مدارس پرداخت و خاطر نشان کرد: ریشه ی بسیاری از این مشکلات، نشأت گرفته از مسائل بیرونی است و تا زمانی که ریشه این مشکلات به طور کامل شناسایی نشود ،انتظار ریشه کن نمودن آسیب های اجتماعی کاری عبث و بیهوده است.

سپس امام جمعه شهرستان ایوان افزود: آسیب های اجتماعی دلایل مختلفی دارد و به حداقل رساندن این آسیب ها، مستلزم ارتباط بیشتر دستگاه های مربوطه می باشد . 

حجت الاسلام و المسلمین حیدری در ادامه استفاده از نظرات معلمان و افراد خبره و بسترسازی مناسب در مدارس را ، اولین قدم در راه ریشه کن نمودن آسیب های موجود دانست .

***

با حضور رئیس کمیته همکاریها؛

کمیته همکاریهای شهرستان بدره تشکیل جلسه داد

کمیته همکاریهای شهرستان بدره با حضور امام جمعه شهرستان و معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام در دفتر امام جمعه برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، در این جلسه  آقای حیدربیگی مدیر آموزش و پرورش شهرستان بدره گفت: حضور روحانیون معظم در مدارس و پاسخ گویی به شبهات دینی دانش آموزان امری مهم و ضروری است که بحمدلله این امر در حال انجام می باشد و مدارس شهرستان آمادگی همکاری با روحانیون و کارشناسان دینی  را دارند.

سپس حجت الاسلام کلانتری معاون پرورشی و فرهنگی  اداره کل نیز نکاتی را در مورد تربیت دانش آموزان، آسیب های اجتماعی ، فضای مجازی ، برگزاری دوره های ضمن خدمت  و باز آموزی مربیان تربیتی  بیان کرد.

در پایان امام جمعه شهرستان بدره حجت الاسلام موسوی توصیه های لازم در خصوص ارتباط مدارس با روحانیون ، توجه به مسایل تربیتی از جمله نماز ، امر به معروف  ونهی از منکر ،  حجاب و عفافو ... ارایه کرد.


انتهای پیام /

عوامل نشاط آفرين درسبک زندگي امام حسن مجتبي عليه السلام

اقامه نماز باعث تعالی روح و تربیت انسان بالنده می شود

عمق بخشی دانش آموزان با قرآن کریم رسالت آموزش و پرورش است

نشست آشنایی با مهدویت و فرقه های انحرافی در سراوان برگزار شد

توصیه هایی از جنس حکمت تا راه پیشرفت

استفاده از ظرفیت ائمه جماعات ادرات در مدارس لرستان

هم اندیشی کمیته های چهار شهراستان تهران بر گزار شد

ازغلبه هنرنمایی بر واقعیات قرآنی تا کم فروغی غرفه های مرتبط با تعلیم و تربیت

شادی ونشاط در مدارس به یک آیین نامه مفید و موثر نیاز دارد

تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در اولویت کاری کمیته همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش قرار گیرد

تمدید آزمون دوره آموزشی حمایت از كالای ایرانی

شرکت هشت هزاردانش‌آموزسمنانی در گفتمانهای دینی

خانواده ها به وظایف تربیتی خود بیشتر عمل کنند

خیز بلند آموزش و پرورش برای تربیت ده میلیون حافظ قرآن/ سرعت بخشی آموزه های دینی در متون درسی

​اگر به معلمان و دانش‌آموزان نگاه مثبت نداشته باشیم موفق نخواهیم شد

جلسه کمیته همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش مهران برگزار شد

برای دسترسی به رحمت الهی نیازمند شناخت درست از آفریدگاریم

پیشرفت های چهل سال گذشته مرهون تلاش های آموزش و پرورش است

حاشیه های جالب تر از متن دورهمی حوزه و آموزش و پرورش

سه خبر کمیته همکاریها از سه شهر استان ایلام