امروز : 1398/06/01
2019-08-23
شناسه خبر : 11030
تاریخ انتشار : 1397/11/06 12:03
 تشریح دوره آموزشی طلاب وظیفه در آموزش و پرورش استان های شمالغرب

به میزبانی آذربایجان شرقی

تشریح دوره آموزشی طلاب وظیفه در آموزش و پرورش استان های شمالغرب

ضرورت وجود روحانیون در مدارس بیش از گذشته احساس می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه ستاد همکاریها ، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی روند  برگزاری دوره آموزشی طلاب وظیفه دراستانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل به میزبانی تبریز را تشریح کرد.

*چرایی پذیرش سرباز طلبه

طاهر علمی در خصوص چرایی پذیرش سرباز طلبه در آموزش و پرورش و بر ضرورت حضور روحانیون در دستگاه تعلیم و تربیت اشاره کرد و گفت: با توجه به نقش آفرینی و تاثیر گذاری حضور روحانیون در مدارس جهت ارتقای باورهای دینی و تعمیق مسائل اعتقادی دانش آموزان و پاسخ به شبهات و سئوالات اعتقادی، ضرورت وجود روحانیون در مدارس بیش از گذشته احساس می شود.

وی افزود: در این راستا  آموزش و پرورش اقدام به جذب سرباز طلبه کرده است و در استان آذربایجان شرقی نیز 26 سرباز طلبه به منظور فعالیت در حوزه امور پرورشی و قرآن، عترت و نماز جذب شده اند این در حالی است که در سال گذشته فقط  8 طلبه  جذب شده بود.

*فرایند جذب طلاب 

دبیر کمیته همکاریهای  آذربایجان شرقی همچنین در زمینه فرایند جذب طلاب گفت: بعد از ابلاغ سهمیه استان طبق هماهنگی با حوزه های علمیه و فراخوان عمومی، روحانیون متقاضی ضمن تکمیل فرم ثبت نام با توجه به امتیازات تعیین شده اولویت بندی شده و به گزینش معرفی و استعلام شدند و بعد از ایجاد کد کارگزینی و امور اداری و دریافت حکم اعزام از حوزه های علمیه استان؛ طلاب به آموزش و پرورش مناطق محروم معرفی و شروع به کار کردند.

علمی اضافه کرد: برای توجیه طلاب با ماموریتهای حوزه کاری، جلسه ای با حضور معاونت پژوهش و برنامه ریزی، معاونت پشتیبانی به میزبانی معاونت پرورشی و فرهنگی استان برگزار شد و مشکلات طلاب احصاء گردیده و برنامه ریزی جهت برگزاری دوره های آموزشی در دستور کار قرار گرفت.

*دوره توانمندسازی طلاب وظیفه

وی گفت: جهت توانمندسازی طلاب وظیفه در راستای تاثیرگذاری در آموزش و پرورش دوره آموزشی طلاب آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل به میزبانی استان آذربایجان شرقی به مدت یک هفته با 54 ساعت دوره برگزار شد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به اینکه از سال تحصیلی 97-1396 طرح طلاب وظیفه در دستگاه آموزش و پرورش استان اجرایی شده، گفت: روحانیون علاقمند برای سپری کردن دوران خدمت مقدس سربازی باید دارای مدرک سطح یک حوزوی بوده و علاوه بر آن 54 ساعت دوره های تخصصی خاصی را که شامل سرفصل های آشنایی با اهداف دوره های تحصیلی و مرور کتاب های درسی آشنایی با شرح وظایف و ماموریت های حوزه پرورشی، آشنایی با آیین نامه اجرایی مدارس و نیز فضای مجازی آسیب ها و فرصت ها، نحوه پاسخ گویی به سئوالات و شبهات دانش آموزان، آشنایی با روانشناسی کودک و نوجوان ،آشنایی با سند تحول بنیادین را گذرانده باشند. 


اجرای طرح پیوند مسجد و مدرسه در ۴۲۸ مدرسه استان البرز

ائمه جمعه کمیته همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش را جدی بگیرند

جشنواره دانش آموزی «تمنّای وصال» در استان گیلان برگزار می شود

مدرسه جهانی اميرالمؤمنين(عليه السلام) را برای تربیت بشر جدی بگیریم

سی و یکمین شماره حلقه وصل منتشر شد

آمادگی آموزش و پرورش در استفاده از اساتید ستاد اقامه نماز

کلید واژه های تربیتی بشر از نگاه انسان کامل

همکاری 633روحانی با آموزش و پرورش خراسان جنوبی

دانش‌آموزباید عنصر مهم مدرسه در برنامه‌ریزی درسی و تربیتی باشد

طلبه عروسک گردانی که محبوب بچه ها است /ایده‌ای جالب برای آموزش دین به کودکان

فرهنگیان قمی با کاربردهای اپلیکیشن "بشری" آشنا شدند

حضور پررنگ فرهنگیان در جلسات طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی

در جامعه و محیط پیرامون خود باعث آرامش شویم

فرهنگیان ودانش آموزان بیشترین حضور را در برنامه های غدیر شناسی دارند

درنگی در دلگویه های معصومانه پیامبر و اهل بیت علیهم السلام

گناه كارترين فرد در عرفات!

رایحه خوش سند تحول بنیادین در پل لندن

نشست قطب پنج ستاد همکاریها بر گزار شد.

نیازمند رفاه و تمرکز توام با آرامش برای اهل خبر و رسانه هستیم

مدیر دفتر ستاد همکاریها در تهران تودیع شد